Stratford @ New Fairfield Results

Event Completed

New Fairfield High School New Fairfield , CT

May 3rd, 2021 @ 4:00PM

Results by Northeast Sports Timing Service

https:http://www.nestiming.com/events/stratford-new-fairfield-21



Licensed to Northeast Sports Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/3/2021 06:59 PM
               New Fairfield vs. Stratford Dual Meet - 5/3/2021                
                            Results @ nestiming.com                            
                           New Fairfield High School                           
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Ashley Cortez             10 Stratford                         13.80   1   5   
  2 Ava Buckmir               12 Stratford                         14.10   1   3   
  3 Isabella Taccogna         11 Stratford                         14.24   2   1   
  4 Jess Pejril               11 New Fairfiel           13.97      14.25   1 
  5 Nayah Lewis                9 Stratford                         14.69   2 
  6 Madison Everlith           9 Stratford                         15.95   1 
  7 Abbey Adintori             9 Stratford                         16.18   2 
  8 Jidi Anekwe               10 Stratford                         16.66   2 
  9 Anya Gentry                9 New Fairfiel           16.17      16.78   1 
 10 Sade Gooden-Bracey         9 Stratford                         17.49   2 
 -- Samantha Smith            11 New Fairfiel           15.00        DNS   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ava Buckmir               12 Stratford                         28.59   1   5   
  2 Ashley Cortez             10 Stratford                         28.84   1   3   
  3 Erin Stroh                11 New Fairfiel           28.80      29.01   1   1   
  4 Nayah Lewis                9 Stratford                         30.41   2 
  5 Kelly Carroll             10 New Fairfiel                      34.43   2 
  6 Madison Everlith           9 Stratford                         35.48   2 
  7 Abbey Adintori             9 Stratford                         36.05   2 
  8 Sade Gooden-Bracey         9 Stratford                         37.59   2 
  9 Jidi Anekwe               10 Stratford                         39.92   1 
 -- Anya Gentry                9 New Fairfiel           35.22        DNS   1 
 -- Penelope Stewart           9 New Fairfiel           30.83        DNS   1 
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mary Carmondy              9 Stratford                       1:07.73    5   
  2 Ashley Cortez             10 Stratford                       1:10.12    3   
  3 Shannon Zondervan         10 New Fairfiel         1:19.00    1:12.55    1   
  4 Anya Gentry                9 New Fairfiel         1:25.23    1:26.51  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hayley Greco              11 New Fairfiel         2:32.56    2:29.82    5   
  2 Mary Carmondy              9 Stratford                       2:42.54    3   
  3 Katherine Coble            9 Stratford                       3:02.14    1   
  4 Maliah Servino             9 Stratford                       3:03.05  
  5 Kendall Smith             11 Stratford                       3:10.41  
  6 Katie Williams            10 New Fairfiel         3:00.00    3:23.44  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Samantha Ruggiero         12 New Fairfiel         5:47.37    5:48.64    5   
  2 Kylie Pardalis             9 New Fairfiel         6:49.34    6:33.34    3   
  3 Kendall Smith             11 Stratford                       6:38.35    1   
  4 Isabella Pato              9 Stratford                       6:58.92  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Samantha Ruggiero         12 New Fairfiel                   12:48.00    5   
  2 Ashley Hubert             11 New Fairfiel                   13:53.48    3   
  3 Abigail Greco              9 New Fairfiel                   14:25.66    1   
  4 Isabella Pato              9 Stratford                      15:54.84  
  5 Katherine Coble            9 Stratford                      16:15.97  
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Riley Gibbons             11 New Fairfiel           16.48      17.77    5   
  2 Julianna Taccogna         11 Stratford                         18.99    3   
  3 Kelly Carroll             10 New Fairfiel           23.23      24.10    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Riley Gibbons             11 New Fairfiel           51.14      52.23    5   
  2 Estella Feenstra           9 Stratford                         55.12    3   
  3 Julianna Taccogna         11 Stratford                       1:01.16    1   
  4 Abigail Greco              9 New Fairfiel           59.91    1:01.42  
  5 Abbey Adintori             9 Stratford                       1:04.98  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stratford  'A'                                                 54.77    5   
     1) Isabella Taccogna 11            2) Ava Buckmir 12                 
     3) Nayah Lewis 9                   4) Estella Feenstra 9             
  2 New Fairfield  'A'                                  54.52      55.31  
     1) Erin Stroh 11                   2) Jess Pejril 11                 
     3) Abigail Greco 9                 4) Penelope Stewart 9             
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Fairfield  'A'                                4:24.30    5:16.19    5   
     1) Hayley Greco 11                 2) Jadyn Brenneman 9              
     3) Shannon Zondervan 10            4) Riley Gibbons 11               
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Fairfield  'A'                               10:50.97   11:31.01    5   
     1) Jadyn Brenneman 9               2) Kylie Pardalis 9               
     3) Ashley Hubert 11                4) Samantha Ruggiero 12           
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Riley Gibbons             11 New Fairfiel         4-10.00    4-10.00    5   
     4-06 4-08 4-10 4-11 
        O    O    O  XXX 
  2 Isabella Taccogna         11 Stratford                       4-08.00    3   
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        O    O    O  XXO    O  XXX 
  3 Katherine Coble            9 Stratford                       4-00.00    1   
     3-10 4-00 4-02 
        O    O   XX 
 -- Penelope Stewart           9 New Fairfiel         3-10.00        DNS  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erin Stroh                11 New Fairfiel         6-06.00    8-00.00    5   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
       XO    P    O    P  XXO 
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jadyn Brenneman            9 New Fairfiel                   13-03.00    5   
      13-03  13-02.25            
  2 Samantha Ruggiero         12 New Fairfiel                   11-08.50    3   
      11-08.50  11-08.50  10-09.25           
  3 Katie Williams            10 New Fairfiel        10-00.00   11-03.00    1   
      FOUL  FOUL  11-03         
  4 Kylie Pardalis             9 New Fairfiel         8-01.00   10-00.25  
      9-01.50  10-00.25  9-04.75         
  5 Kelly Carroll             10 New Fairfiel        10-08.50    8-07.00  
      8-07  7-09  7-07         
 -- Penelope Stewart           9 New Fairfiel                        DNS  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jess Pejril               11 New Fairfiel        28-08.00   30-04.00    5   
      FOUL  30-04  30-02         
  2 Isabella Taccogna         11 Stratford                      30-03.50    3   
      29-04.25  29-03  30-03.50           
  3 Abigail Greco              9 New Fairfiel        25-07.00   27-01.50    1   
      FOUL  27-01.50  FOUL         
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nina Williams             11 Stratford                      30-00.00    5   
      30-00  28-07  28-04           
  2 Julianna Taccogna         11 Stratford                      27-05.00    3   
      27-05  26-09  25-11         
  3 Samantha Smith            11 New Fairfiel        23-01.00   21-09.00    1   
      20-06  21-06  21-09         
  4 Layla Cesar               12 Stratford                      21-07.00  
      20-05  21-01  21-07         
  5 Katie Williams            10 New Fairfiel        15-09.00   17-01.00  
      15-03  16-07  17-01         
  6 Shannon Zondervan         10 New Fairfiel        14-01.00   16-04.00  
      12-02  13-06  16-04         
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nina Williams             11 Stratford                         61-10    5   
      57-05  61-10  61-09         
  2 Jadyn Brenneman            9 New Fairfiel                      61-07    3   
      55-06  FOUL  61-07           
  3 Julianna Taccogna         11 Stratford                         52-05    1   
      52-05  46-11  FOUL         
  4 Samantha Smith            11 New Fairfiel           50-00      49-07  
      40-08  49-07  47-00         
  5 Layla Cesar               12 Stratford                         39-03  
      38-02  39-03  37-07         
  6 Shannon Zondervan         10 New Fairfiel           26-07      32-00  
      23-07  FOUL  32-00         
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erin Stroh                11 New Fairfiel           76-04      74-03    5   
      74-03  58-10  57-05         
  2 Kylie Pardalis             9 New Fairfiel           63-03      64-04    3   
      64-04  53-01  63-01         
  3 Nina Williams             11 Stratford                         62-07    1   
      47-02  62-07  61-09         
  4 Samantha Smith            11 New Fairfiel           41-05      49-09  
      32-09  49-09  43-00         
  5 Layla Cesar               12 Stratford                         32-08  
      27-02  32-08  30-00           
  6 Anya Gentry                9 New Fairfiel           35-08      27-02  
      23-06  27-02  17-08         
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jared Tomasetti           12 New Fairfiel           11.17      11.88   1   5   
  2 Kaleb Lafontant           12 Stratford                         11.95   2   3   
  3 Patrick Bennett           11 Stratford                         12.10   1   1   
  4 Ralph Lagerman            12 New Fairfiel           12.00      12.28   1 
  5 Jadon Lazaro              11 Stratford                         12.67   1 
  6 Jadon Wells               11 Stratford                         12.95   2 
  7 Jelani Warburton-Baker    11 Stratford                         13.02   3 
  8 Daniel Handlemaier        11 New Fairfiel           13.48      13.06   2 
  9 Aleksei Gentry            11 New Fairfiel                      13.07   3 
 10 Vincent Sarro             11 New Fairfiel           13.12      13.30   1 
 11 Javier Bedoya             11 Stratford                         13.49   1 
 12 Omar Lee                  10 Stratford                         13.57   2 
 13 Vincent Delorenzo         11 Stratford                         14.02   3 
 14 Andrew Riina              10 New Fairfiel                      14.11   3 
 15 Angel Lainez               9 Stratford                         14.25   2 
 16 David DiVincenzo          10 Stratford                         16.53   3 
 -- Alex Marshall             10 New Fairfiel           17.43        DNS   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Patrick Bennett           11 Stratford                         24.31   3   5   
  2 Elijah Brown              12 Stratford                         25.00   2   3   
  3 Kaleb Lafontant           12 Stratford                         25.26   3   1   
  4 Jadon Lazaro              11 Stratford                         25.44   2 
  5 Jadon Wells               11 Stratford                         26.37   1 
  6 Omar Lee                  10 Stratford                         26.96   1 
  7 Joel Henry                10 Stratford                         27.61   3 
  8 Nate Vujs                 10 New Fairfiel                      28.09   3 
  9 Vincent Sarro             11 New Fairfiel           28.76      28.44   1 
 10 Angel Lainez               9 Stratford                         29.44   2 
 11 Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel           30.09      30.93   2 
 12 Erick Alarcon             10 New Fairfiel           30.28      31.39   2 
 13 Kalaba Kibwe              11 Stratford                         32.88   2 
 14 David DiVincenzo          10 Stratford                         36.53   1 
 -- Jared Davis               11 New Fairfiel           24.44        DNS   1 
 -- Jared Tomasetti           12 New Fairfiel           22.60        DNS   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ralph Lagerman            12 New Fairfiel           54.73      54.93   1   5   
  2 Elijah Brown              12 Stratford                         57.27   2   3   
  3 Nate Vujs                 10 New Fairfiel         1:05.09    1:01.97   1   1   
  4 Samuel Cruz                9 Stratford                       1:02.00   1 
  5 Kalaba Kibwe              11 Stratford                       1:03.08   2 
  6 Zachary Anderson          11 Stratford                       1:03.59   1 
  7 John Rigoglioso           11 New Fairfiel         1:07.27    1:03.80   2 
  8 Angel Lainez               9 Stratford                       1:06.10   1 
  9 Joel Henry                10 Stratford                       1:06.21   2 
 10 Carrington Flynn           9 New Fairfiel         1:06.00    1:07.74   2 
 -- Ryan Kelly                12 New Fairfiel           58.00        DNS   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Patrick Gibbons           11 New Fairfiel         2:19.34    2:03.90    5   
  2 Devin Krauss              12 New Fairfiel         2:11.91    2:18.42    3   
  3 Jack Sedito               11 New Fairfiel         2:35.00    2:27.54    1   
  4 Kalaba Kibwe              11 Stratford                       2:31.10  
  5 Aleksei Gentry            11 New Fairfiel         2:50.00    2:42.31  
  6 Ryan Munoz                11 Stratford                       2:50.38  
  7 Anthony Adintori          10 Stratford                       2:54.58  
  8 Zach Anderson             10 New Fairfiel         2:58.92    2:59.77  
  9 Drilon Nasufi             12 Stratford                       2:59.89  
 10 Andrew Maldonado          11 Stratford                       3:01.81  
 11 Owen Melgard               9 New Fairfiel         2:44.76    3:07.25  
 12 Zachary Hubert             9 New Fairfiel         3:29.78    3:15.27  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Amos Colocho              10 Stratford                       5:13.73    5   
  2 Logan Seaburg             12 Stratford                       5:21.58    3   
  3 Jack Sedito               11 New Fairfiel                    5:23.85    1   
  4 Dominic Gomes             12 Stratford                       6:11.86  
  5 Bobby Williams            12 New Fairfiel                    6:17.21  
  6 Anthony Adintori          10 Stratford                       6:30.83  
  7 Andrew Maldonado          11 Stratford                       6:51.70  
  8 Zachary Hubert             9 New Fairfiel         7:05.34    7:11.17  
 -- Ryan Fitzpatrick          10 New Fairfiel                        DNS  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dominic Gomes             12 Stratford                      11:27.93    5   
  2 Amos Colocho              10 Stratford                      11:37.84    3   
  3 Logan Seaburg             12 Stratford                      11:42.51    1   
  4 Sean Gibbons              10 New Fairfiel                   12:43.58  
  5 Carrington Flynn           9 New Fairfiel        11:49.05   12:52.09  
 -- Colin McCormack            9 New Fairfiel        15:00.97        DNS  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jelani Warburton-Baker    11 Stratford                         18.37    5   
  2 Derrick Tavares           12 New Fairfiel           22.72      21.04    3   
 -- Dom Kentish               12 New Fairfiel           18.50        DNS  
 -- Jared Davis               11 New Fairfiel           19.89        DNS  
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael Pederson          12 New Fairfiel           45.13      48.08    5   
  2 Jelani Warburton-Baker    11 Stratford                         52.85    3   
  3 Derrick Tavares           12 New Fairfiel           56.29      57.19    1   
  4 Sam Raiano                11 New Fairfiel                    1:03.37  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stratford  'A'                                                 46.38    5   
     1) Kaleb Lafontant 12              2) Jadon Lazaro 11                
     3) Patrick Bennett 11              4) Elijah Brown 12                
  2 New Fairfield  'A'                                  45.99      46.50  
     1) Jared Davis 11                  2) Ralph Lagerman 12              
     3) Ryan Kelly 12                   4) Dom Kentish 12                 
  3 Stratford  'B'                                                 52.38  
     1) Omar Lee 10                     2) Jadon Wells 11                 
     3) Angel Lainez 9                  4) Jelani Warburton-Baker 11      
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Fairfield  'A'                                3:47.10    3:46.23    5   
     1) Ralph Lagerman 12               2) Ryan Kelly 12                  
     3) Devin Krauss 12                 4) Patrick Gibbons 11             
  2 Stratford  'A'                                               4:00.48  
     1) Jadon Lazaro 11                 2) Samuel Cruz 9                  
     3) Dominic Gomes 12                4) Elijah Brown 12                
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Fairfield  'A'                                9:36.22    8:59.76    5   
     1) Devin Krauss 12                 2) Jack Sedito 11                 
     3) Sean Gibbons 10                 4) Patrick Gibbons 11             
  2 Stratford  'A'                                              10:00.43  
     1) Amos Colocho 10                 2) Samuel Cruz 9                  
     3) Logan Seaburg 12                4) Dominic Gomes 12               
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dom Kentish               12 New Fairfiel                    5-04.00    4   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        O   XO   XO    O  XXX 
  1 Jared Tomasetti           12 New Fairfiel         5-04.00    5-04.00    4   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O  XXO    O  XXX 
  3 Zachary Anderson          11 Stratford                       5-00.00    1   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O    O  XXO  XXX 
 -- Owen Melgard               9 New Fairfiel                         NH  
     4-06 
      XXX 
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jack Sedito               11 New Fairfiel         8-00.00    7-06.00    5   
     6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O    O  XXX 
  2 John Rigoglioso           11 New Fairfiel         7-06.00    7-00.00    3   
     6-06 7-00 7-06 
        O  XXO  XXX 
  3 Erick Alarcon             10 New Fairfiel                    6-06.00    0.33
     6-06 7-00 
        O  XXX 
  3 Logan Seaburg             12 Stratford                       6-06.00    0.33
     6-06 7-00 
        O  XXX 
  3 Carrington Flynn           9 New Fairfiel         6-06.00    6-06.00    0.33
     6-06 7-00 
        O  XXX 
 -- Michael Pederson          12 New Fairfiel                        DNS  
 -- Colin McCormack            9 New Fairfiel                        DNS  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael Pederson          12 New Fairfiel                   18-04.25    5   
      17-09.25  17-03.25  18-04.25         
  2 Dom Kentish               12 New Fairfiel                   17-04.00    3   
      16-03  17-04  16-09.50           
  3 Sean Gibbons              10 New Fairfiel        14-09.50   15-04.00    1   
      13-08.50  15-04  14-09.50         
  4 Jadon Wells               11 Stratford                      14-09.50  
      14-08.50  14-09.50  14-03         
  5 Derrick Tavares           12 New Fairfiel        12-11.50   13-08.00  
      13-03.25  13-08  13-05.25         
  6 Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel        12-08.00   12-07.50  
      12-05.25  12-04.50  12-07.50         
  7 Andrew Riina              10 New Fairfiel                   12-06.00  
      11-01  11-08.50  12-06         
 -- Jared Tomasetti           12 New Fairfiel                        DNS  
 -- Jared Davis               11 New Fairfiel        13-10.50        DNS  
 -- Ryan Kelly                12 New Fairfiel        15-09.75        DNS  
 -- Alex Marshall             10 New Fairfiel         9-09.00        DNS  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael Pederson          12 New Fairfiel        37-03.50   39-05.00    5   
      34-00.50  39-05  38-00.50         
  2 Patrick Bennett           11 Stratford                      37-10.00    3   
      33-09  35-07.50  37-10           
  3 Sean Gibbons              10 New Fairfiel                   28-11.50    1   
      27-10  28-11.50            
  4 Derrick Tavares           12 New Fairfiel        29-07.50   28-00.00  
      28-00  FOUL  26-09         
 -- Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel        25-01.50        DNS  
 -- Alex Marshall             10 New Fairfiel                        DNS  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Javier Bedoya             11 Stratford                      35-08.00    5   
      35-08  34-08  32-09         
  2 Sam Raiano                11 New Fairfiel        34-08.00   34-10.00    3   
      33-02  34-10  31-06         
  3 Jadon Lafontant           10 Stratford                      33-03.00    1   
      30-05  33-03  32-07         
  4 Daniel Handlemaier        11 New Fairfiel        30-05.00   31-09.00  
      31-09  28-10  29-03         
  5 Wesley Orlowski           12 New Fairfiel                   31-05.00  
      31-05  29-00  29-09         
  6 Vincent Sarro             11 New Fairfiel        30-11.00   30-08.00  
      30-08  30-05  30-08         
  7 Vincent Delorenzo         11 Stratford                      29-04.00  
      25-08  29-04  27-00         
  8 Ethan Ryan                11 New Fairfiel        25-03.00   27-00.00  
      20-07  27-00  24-03         
  9 Nick Bludevich            10 Stratford                      23-06.00  
      23-01  16-10  23-06           
 10 Bryce Doscher             12 New Fairfiel        20-06.00   21-03.00  
      21-03  20-01  20-05         
 11 Zach Anderson             10 New Fairfiel        19-06.00   20-00.00  
      20-00  18-08  18-00         
 12 Ryan Fitzpatrick          10 New Fairfiel        17-03.00   16-05.00  
      16-05  16-01  FOUL         
 -- Bobby Williams            12 New Fairfiel        21-05.00       FOUL  
      FOUL  FOUL x             
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Vincent Delorenzo         11 Stratford                         94-01    5   
      FOUL  94-01  FOUL         
  2 Jadon Lafontant           10 Stratford                         82-04    3   
      66-11  68-01  82-04         
  3 Daniel Handlemaier        11 New Fairfiel           59-00      78-09    1   
      65-08  66-10  78-09         
  4 Sam Raiano                11 New Fairfiel           98-04      77-01  
      74-01  77-01  71-10         
  5 Javier Bedoya             11 Stratford                         76-01  
      76-01  74-11            
  6 Vincent Sarro             11 New Fairfiel           64-01      64-09  
      64-09  61-00  64-02         
  7 Ethan Ryan                11 New Fairfiel           59-08      58-09  
      53-08  58-09  FOUL         
  8 Bryce Doscher             12 New Fairfiel           53-03      46-07  
      46-07  FOUL  FOUL         
  9 Nick Bludevich            10 Stratford                         45-07  
      42-03  45-07  43-02           
 10 Zach Anderson             10 New Fairfiel           40-07      41-05  
      38-04  41-05  37-09         
 11 Ryan Fitzpatrick          10 New Fairfiel           29-01      34-00  
      28-06  34-00  FOUL         
 -- Bobby Williams            12 New Fairfiel                       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daniel Handlemaier        11 New Fairfiel          126-08     130-07    5   
      123-03  130-07  115-05         
  2 Wesley Orlowski           12 New Fairfiel          111-00     112-00    3   
      100-02  112-00  110-07         
  3 Sam Raiano                11 New Fairfiel          101-10      98-07    1   
      83-01  98-07  71-09         
  4 Kaleb Lafontant           12 Stratford                         95-09  
      87-05  95-09  56-03           
  5 Zachary Anderson          11 Stratford                         75-05  
      46-01  58-01  75-05         
  6 Jadon Lafontant           10 Stratford                         73-03  
      73-00  60-00  73-03         
  7 Ethan Ryan                11 New Fairfiel        70-02.50      69-10  
      69-10  68-02  66-03            
  8 Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel           61-10      66-02  
      FOUL  65-04  66-02         
  9 Bryce Doscher             12 New Fairfiel           46-02      56-01  
      56-01  36-08  44-06         
 10 Nate Vujs                 10 New Fairfiel           47-09      49-04  
      30-05  49-04  40-08         
 11 Zach Anderson             10 New Fairfiel           46-09      46-02  
      36-04  37-01  46-02         
 12 Andrew Riina              10 New Fairfiel                      45-07  
      FOUL  45-07  36-03         
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) New Fairfield               82        2) Stratford                  64   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) New Fairfield               84.66     2) Stratford                  64.33