Simsbury @ Southington Results

Event Completed

Southington HS Southington , CT

May 13th, 2021 @ 3:45PM

Results by Northeast Sports Timing Service

https:http://www.nestiming.com/events/simsbury-southington-21

Updates

  • 05/15/2021 - Modification of girls javelin (JV) and discus


Licensed to Northeast Sports Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 05/15/21 08:56 PM
                 Southington vs. Simsbury Dual Meet - 05/13/21                 
                            Results @ nestiming.com                            
                      Southington H.S. - Southington, CT                       
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Kayla Pelletier           12 Southington            13.31      12.99   1   5   
  2 Shannon Litchfield        12 Southington            12.94      13.05   1   3   
  3 Victoria Francis          10 Simsbury               13.54      13.07   1   1   
  4 Riley Prozzo               9 Southington            13.46      13.09   1 
  5 Devyn Latorre             12 Simsbury               13.14      13.26   1 
  6 Sofia Duran               10 Simsbury               13.24      13.37   1 
  7 Camilla Wessels            9 Southington            13.34      13.59   2  13.581
  8 Erin O'Neill              11 Southington            13.44      13.59   2  13.589
  9 Isabella Thompson          9 Simsbury               13.64      13.60   2 
 10 Alexis Strong             10 Southington            13.58      13.69   3 
 11 Sophie Miranda            11 Southington            14.14      14.15   3 
 12 Katelyn Serra             12 Simsbury               14.44      14.19   2  14.181
 13 Suraya Looney              9 Simsbury               14.44      14.19   3  14.184
 14 Riley Kofsuske            11 Southington            13.74      14.52   3 
 15 Sophia Caballero           9 Southington            14.44      14.53   4 
 16 Lindsey Catlin            11 Southington            14.44      14.54   4 
 17 Olivia Antidormi          11 Simsbury               14.50      14.65   3  14.647
 18 Abigail Moretta           12 Simsbury               14.04      14.65   2  14.649
 19 Margaret Berling           9 Simsbury               14.84      14.85   4 
 20 Abigail Bloom             12 Simsbury               14.54      15.16   3 
 21 Riley McCullough           9 Simsbury               15.44      15.24   4 
 -- Aubree Heine              11 Simsbury               16.44        DNS   4 
 -- Livvy Pizzitola           12 Southington            12.49        SCR     
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Riley Prozzo               9 Southington            27.66      27.39   1   5   
  2 Victoria Francis          10 Simsbury               29.22      27.48   2   3   
  3 Devyn Latorre             12 Simsbury               27.54      27.67   1   1   
  4 Sofia Duran               10 Simsbury               28.04      28.09   1 
  5 Camilla Wessels            9 Southington            27.94      28.38   1 
  6 Kayla Logan               10 Simsbury               29.44      28.39   2 
  7 Isabella Thompson          9 Simsbury               28.24      28.61   1 
  8 Erin O'Neill              11 Southington            28.24      28.91   2 
  9 Abigail Moretta           12 Simsbury               30.14      29.34   3 
 10 Sophia Caballero           9 Southington            30.26      29.99   2 
 11 Sophie Miranda            11 Southington            29.84      30.31   2 
 12 Brianna Linehan           12 Southington            31.04      31.08   3 
 13 Margaret Berling           9 Simsbury               30.44      31.93   3 
 14 Madison Block             12 Southington            32.43      32.08   3 
 15 Abigail Bloom             12 Simsbury               30.94      32.27   3 
 16 Emily Forcade             12 Southington            34.42      34.11   5 
 17 Camryn Labieniec          10 Southington                       34.18   5 
 18 Anna Coviello              9 Southington            35.34      34.50   5 
 -- Aubree Heine              11 Simsbury               34.00        DNS   4 
 -- Riley McCullough           9 Simsbury               35.00        DNS   5 
 -- Nicole Jimenez            11 Simsbury               35.00        DNS   4 
 -- Livvy Pizzitola           12 Southington            26.33        DNS   1 
 -- Katelyn Serra             12 Simsbury               30.14        DNS   2 
 -- Lindsey Catlin            11 Southington            30.39        DNS   3 
 -- Alisa Llabani             11 Southington            33.77        DNS   4 
 -- Sera Altomari             12 Southington            32.81        DNS   4 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jada Mars                 12 Simsbury             1:02.84    1:02.55   1   5   
  2 Leila Gary                11 Simsbury             1:04.64    1:03.65   1   3   
  3 Shannon Litchfield        12 Southington          1:04.43    1:03.74   1   1   
  4 Shannon Zeilman           12 Simsbury             1:05.94    1:05.91   1 
  5 Riley Prozzo               9 Southington          1:04.00    1:07.36   1 
  6 Isabelle Hoffman          11 Southington          1:12.74    1:11.97   2 
  7 Sera Altomari             12 Southington          1:14.75    1:16.47   2 
  8 Sofia Davino              10 Southington          1:17.46    1:17.40   2 
  9 Alisa Llabani             11 Southington          1:18.34    1:17.92   3 
 10 Emily Forcade             12 Southington          1:19.74    1:19.74   3 
 11 Anna Coviello              9 Southington          1:25.14    1:21.54   3 
 -- Abigail Lasker             9 Southington          1:11.76        DNS   1 
 -- Caitlyn Sheldrick         10 Southington          1:15.29        DNS   2 
 
Girls 800 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Olivia Birney             11 Simsbury             2:14.20    2:22.67   1   5   
  2 Jacqueline Izzo           11 Southington          2:23.83    2:25.58   1   3   
  3 Kitty Martin              10 Simsbury             2:34.00    2:27.60   1   1   
  4 Diane Pillsbury           12 Southington          2:27.58    2:31.45   1 
  5 Jessica Lombardo           9 Southington                     2:34.56   1 
  6 Jenna Morgan              12 Southington          2:45.00    2:41.88   1 
  7 Jordyn Rogala             12 Southington          2:47.00    2:43.59   1 
  8 Mallory Shumway           10 Simsbury             2:47.80    2:47.35   1 
  9 Berkley Reitz             11 Simsbury             2:48.50    2:47.53   1 
 10 Megan Wadman              11 Southington          2:54.79    2:48.16   2 
 11 Jenna Famiglietti         12 Southington          2:52.00    2:52.20   1 
 12 Tralee Shea               10 Southington          2:58.00    2:55.73   2 
 13 Erin Famiglietti          12 Southington          2:53.25    3:01.22   1 
 14 Faith Kosior              12 Southington          2:52.45    3:03.03   1 
 15 Melaina Coleman           11 Southington          3:09.24    3:03.51   2 
 16 Morgan Garry              10 Southington          3:04.00    3:03.87   2 
 17 Kaelynn McKinstry         10 Southington          3:09.00    3:06.70   2 
 18 Jasmine Hallett           12 Southington          3:07.00    3:12.79   2 
 19 Faith Shores              11 Simsbury             3:13.40    3:16.64   2 
 20 Shyla Flores               9 Southington          3:40.91    3:18.53   2 
 21 Josephine Campbell         9 Southington          3:33.33    3:32.48   2 
 22 Lola Esbaner               9 Southington          3:42.45    3:33.07   2 
 23 Lauren Duffy               9 Southington                     3:34.22   2 
 24 Leah Flores                9 Southington          3:40.00    3:35.76   2 
 -- Carly McCusker            12 Simsbury             2:45.00        DNF   1 
 -- Anna McGrail              12 Southington          2:52.59        DNS   1 
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Olivia Birney             11 Simsbury             4:56.40    4:57.01   1   5   
  2 Jacqueline Izzo           11 Southington          5:04.85    5:01.05   1   3   
  3 Grace Michaud             12 Southington          5:23.42    5:20.42   1   1   
  4 Diane Pillsbury           12 Southington          5:28.63    5:37.66   1 
  5 Abigail Smith             11 Simsbury             6:01.10    5:46.97   1 
  6 Abigail Flanigan          11 Southington          6:00.02    6:00.25   1 
  7 Kyla Lorden               11 Simsbury             5:54.70    6:03.46   1 
  8 Berkley Reitz             11 Simsbury             6:17.60    6:11.95   1 
  9 Megan Bissoni             11 Southington          6:10.00    6:15.24   1 
 10 Jenna Famiglietti         12 Southington          6:31.46    6:24.28   2 
 11 Morgan Garry              10 Southington          6:36.00    6:36.17   2 
 12 Faith Kosior              12 Southington          6:25.00    6:38.59   1 
 13 Olivia Creighton          11 Simsbury             6:31.50    6:40.89   2 
 14 Elise Ryan                10 Southington          6:38.00    6:45.96   2 
 15 Erin Famiglietti          12 Southington          6:46.87    6:47.51   2 
 16 Elizabeth Sennott         11 Simsbury             6:52.70    6:58.06   2 
 17 Nola Hallemeir            11 Simsbury             6:53.30    6:58.70   2 
 -- Claire Swindon            10 Southington          7:38.01        DNS   2 
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Grace Michaud             12 Southington         11:02.00   11:13.46    5   
  2 Abigail Smith             11 Simsbury            12:21.70   12:26.35    3   
  3 Kyla Lorden               11 Simsbury            12:59.40   13:18.72    1   
  4 Ava Egan                   9 Southington         12:34.68   13:21.03  
 -- Jacqueline Izzo           11 Southington         11:01.00        DNS  
 -- Jessica Lombardo           9 Southington         12:16.00        DNS  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Olivia Jarvis              9 Simsbury               19.24      18.65   1   5    18.642
  2 Abby Sowa                 12 Southington            18.04      18.65   1   3    18.647
  3 Meghan Carroll            11 Southington            19.14      19.34   1   1   
  4 Libby Tennant             10 Simsbury               19.64      19.41   2 
  5 Ann Jun                   11 Simsbury               19.64      19.63   2 
  6 Madison White             12 Simsbury               18.64      19.68   1 
  7 Joann Jun                 11 Simsbury               19.44      19.74   1 
  8 Kailey Keegan             12 Southington            19.37      20.30   1 
  9 Ava Coutinho              10 Simsbury               21.34      20.85   3 
 10 Anna Pouliot              10 Simsbury               21.84      22.22   3 
 11 Kylie Lucas               10 Simsbury               19.74      24.45   2 
 -- Alexa Schwartz            10 Simsbury               23.44        DNS   3 
 -- Kaitlyn Bruno             11 Simsbury               20.34        DNS   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Abby Sowa                 12 Southington            48.18      48.81   1   5   
  2 Alexah Zaczynski          12 Southington            51.00      51.32   1   3   
  3 Olivia Jarvis              9 Simsbury               51.94      52.05   1   1   
  4 Kaitlyn Bruno             11 Simsbury               51.84      53.24   1 
  5 Madison White             12 Simsbury               51.24      53.26   1 
  6 Kailey Keegan             12 Southington            53.35      54.55   1 
  7 Meghan Carroll            11 Southington            56.74      55.32   2 
  8 Brianna Linehan           12 Southington            59.18      56.69   2 
  9 Ava Coutinho              10 Simsbury               58.64      59.61   2 
 10 Joann Jun                 11 Simsbury             1:01.54    1:01.96   2 
 -- Libby Tennant             10 Simsbury               54.74        DNS   2 
 -- Ann Jun                   11 Simsbury               58.84        DNS   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southington  'A'                                    49.50      51.42    5   
     1) Shannon Litchfield 12           2) Abby Sowa 12                   
     3) Kayla Pelletier 12              4) Livvy Pizzitola 12             
  2 Simsbury  'A'                                       51.90      52.54  
     1) Leila Gary 11                   2) Jada Mars 12                   
     3) Devyn Latorre 12                4) Kayla Logan 10                 
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simsbury  'A'                                     4:20.00    4:24.61    5   
     1) Kitty Martin 10                 2) Leila Gary 11                  
     3) Kayla Logan 10                  4) Olivia Birney 11               
  2 Simsbury  'B'                                     4:55.00    4:56.36  
     1) Shannon Zeilman 12              2) Madison White 12               
     3) Kaitlyn Bruno 11                4) Isabella Thompson 9            
  3 Southington  'B'                                             5:04.25  
     1) Madison Block 12                2) Anna McGrail 12                
     3) Brianna Linehan 12              4) Sera Altomari 12               
  4 Southington  'A'                                  4:35.57    5:04.41  
     1) Isabelle Hoffman 11             2) Caitlyn Sheldrick 10           
     3) Abigail Lasker 9                4) Sonja Vesneski 9               
  5 Simsbury  'C'                                                5:08.16  
     1) Margaret Berling 9              2) Abigail Moretta 12             
     3) Victoria Francis 10             4) Riley McCullough 9             
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southington  'A'                                 10:20.00   10:54.22    5   
     1) Diane Pillsbury 12              2) Grace Michaud 12               
     3) Jessica Lombardo 9              4) Megan Wadman 11                
  2 Simsbury  'A'                                    10:45.00   11:56.77  
     1) Olivia Birney 11                2) Abigail Smith 11               
     3) Kitty Martin 10                 4) Carly McCusker 12              
 
Girls High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Samantha Freyler          10 Southington          4-10.00    4-10.00    5   
     4-06 4-08 4-10 5-00 
        O    O   XO  XXX 
  2 Olivia Jarvis              9 Simsbury             4-11.00    4-08.00    3   
     4-04 4-06 4-08 4-10 
       XO   XO    O  XXX 
  3 Alexis Strong             10 Southington          4-06.00    4-06.00    1   
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        O   XO    O  XXX 
  4 Meghan Carroll            11 Southington          4-06.00    4-04.00  
     4-02 4-04 4-06 
        O   XO  XXX 
  5 Kaitlyn Watson             9 Simsbury             4-04.00   J4-04.00  
     3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O   XO   XO  XXX 
  6 Alexa Schwartz            10 Simsbury             4-00.00   J4-04.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O  XXO  XXX 
  6 Tralee Shea               10 Southington          4-04.00   J4-04.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O  XXO  XXX 
  8 Grace Drechsler           10 Southington          4-04.00    4-02.00  
     4-00 4-02 4-04 
        O  XXO  XXX 
 -- Ava Coutinho              10 Simsbury             3-10.00        DNS  
 
Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alexah Zaczynski          12 Southington         10-00.00   10-06.00    5   
     9-06 10-06 11-00 
        O     O   XXX 
  2 Ashley Goodwin            10 Simsbury             7-06.00    8-06.00    3   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        O    O   XO    O    O    O  XXX 
  3 Samantha Freyler          10 Southington          7-06.00   J8-06.00    1   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
       XO  XXO    O  XXO  XXX 
  4 Nicole Jimenez            11 Simsbury             8-00.00    8-00.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  4 Harper Wilson             11 Simsbury             8-06.00    8-00.00  
     7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O   XO  XXX 
  6 Ariana Bono               11 Simsbury             7-06.00   J8-00.00  
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O   XO   XO  XXX 
  7 Megan Candito             11 Simsbury             7-06.00    7-06.00  
     6-06 7-00 7-06 8-00 
       XO   XO    O  XXX 
  8 Sophia Leone              10 Southington          6-06.00    7-00.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 
       XO    O    O  XXX 
  9 Natalie Reeves            12 Southington          9-00.00   J7-00.00  
     7-00 7-06 
       XO  XXX 
 10 Hannah Cooley             10 Southington          7-00.00    6-06.00  
     6-00 6-06 7-00 
       XO    O  XXX 
 
Girls Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jada Mars                 12 Simsbury            16-03.00   16-06.50    5   
      15-04  14-05  FOUL  16-06.50      
  2 Devyn Latorre             12 Simsbury            16-05.00   16-06.00    3   
      FOUL  15-05.50  16-06         
  3 Grace Drechsler           10 Southington         14-10.00   15-09.50    1   
      14-07  14-11.50  15-09.50  14-08      
  4 Kayla Pelletier           12 Southington         15-09.25   15-05.50  
      FOUL  15-05.50  FOUL  FOUL      
  5 Isabella Thompson          9 Simsbury            13-06.00   15-04.00  
      14-08  FOUL  15-04  14-11       
  6 Camilla Wessels            9 Southington         14-05.50  J15-04.00  
      12-11.50  14-05.50  15-04  FOUL      
  7 Samantha Freyler          10 Southington         14-05.00   14-02.50  
      FOUL  14-02.50  13-09         
  8 Alexis Strong             10 Southington         14-04.00   13-02.50  
      FOUL  FOUL  FOUL  13-02.50      
 -- Sophia Cirilli            12 Simsbury            14-04.00       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL      
 -- Libby Tennant             10 Simsbury            14-09.00        DNS  
 
Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Olivia Jarvis              9 Simsbury            29-06.00   30-02.00    5   
      30-02  FOUL  29-10  FOUL      
  2 Riley Kofsuske            11 Southington         29-10.00   28-10.50    3   
      FOUL  28-03.50  28-10.50  28-07      
  3 Sophia Cirilli            12 Simsbury            26-06.50   27-09.00    1   
      FOUL  FOUL  27-09  27-05       
 -- Kaitlyn Watson             9 Simsbury            23-06.25        DNS  
 -- Kendra Uanino             12 Simsbury            24-09.00        DNS  
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alexah Zaczynski          12 Southington         36-04.50   35-10.00    5   
      30-04  30-11  33-02  35-10      
  2 Sara Lafontaine           12 Southington         33-05.00   31-04.00    3   
      30-00  29-08  31-04  29-03      
  3 Sophia Leone              10 Southington         23-05.00   26-00.00    1   
      21-06  26-00  25-04  25-06       
  4 Maddie Longo              10 Southington         25-08.00   25-06.00  
      22-04  24-11  25-06  24-07      
  5 Denette Belu-John         11 Southington         30-01.50   25-03.00  
      23-07  23-11  25-03  24-05      
  6 Hannah Hillemeir          11 Simsbury            25-03.50   24-08.00  
      22-04  24-08  23-04  23-07      
  7 Olivia Antidormi          11 Simsbury            22-10.00   22-11.00  
      22-11  22-04  21-10  22-11      
  8 Anuradha Rajesh           11 Simsbury            23-01.00   22-02.00  
      21-00  21-07  22-02  22-02      
  9 Gretchen Helitzer         11 Simsbury            19-06.50   20-00.00  
      19-06  17-10  20-00  19-02       
 10 Anna Pouliot              10 Simsbury            21-02.00   19-05.00  
      17-04  19-05  17-01  18-05      
 
Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Makenzie Marek            10 Southington            82-10      87-02    5   
      FOUL  82-04  64-06  87-02      
  2 Sara Lafontaine           12 Southington            71-09      71-07    3   
      FOUL  71-07  FOUL  FOUL      
  3 Katelyn Serra             12 Simsbury               66-05      67-01    1   
      67-01  62-10  FOUL  62-07      
  4 Anuradha Rajesh           11 Simsbury            61-03.50      66-04  
      39-08  66-04  65-02  60-01       
  5 Hannah Hillemeir          11 Simsbury               82-11      65-00  
      62-08  63-04  63-03  65-00      
  6 Gretchen Helitzer         11 Simsbury               64-00      62-03  
      62-03  56-00  54-00  60-00      
  7 Emma St.John               9 Southington            67-02      58-07  
      54-02  51-05  58-07  51-06      
  8 Denette Belu-John         11 Southington            73-10      55-00  
      FOUL  FOUL  FOUL  55-00      
  9 Jennifer Verrilli         12 Southington            53-09      46-07  
      46-00  FOUL  46-07  42-00       
 
Girls Javelin Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alexah Zaczynski          12 Southington           130-07     133-06    5   
      116-10  106-02  126-09  133-06      
  2 Kayla Pelletier           12 Southington           119-11     114-10    3   
      107-01  107-06  114-10  103-00      
  3 Marisa Imme               12 Southington           116-06     113-00    1   
      113-00  106-00  91-06  FOUL      
  4 Anna McGrail              12 Southington           101-01     104-00  
      95-10  97-00  87-03  104-00      
  5 Makenzie Marek            10 Southington            80-07      81-04  
      81-04  77-09  69-08  71-09      
  6 Gretchen Helitzer         11 Simsbury               65-05      75-05  
      75-05  70-03  69-11  72-02      
  7 Emma Johnson               9 Simsbury               62-08      60-09  
      54-01  54-05  56-04  60-09      
  8 Olivia Antidormi          11 Simsbury               63-06      60-07  
      60-07  58-03  FOUL  59-00      
  9 Kaitlyn Bruno             11 Simsbury               57-00      51-07  
      46-03  51-07  48-02  47-07      
 10 Margaret Berling           9 Simsbury               53-02      47-09  
      44-03  47-09  43-00  46-08       
 
Girls Pole Vault Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Devyn Battistioni         10 Simsbury             7-00.00    7-06.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O    O    O  XXX 
  2 Jennifer Verrilli         12 Southington          6-00.00    6-00.00  
     5-00 5-06 6-00 6-06 
       XO    O    O  XXX 
  3 Tanaya Shenvi Kuvelkar    10 Simsbury             6-06.00   J6-00.00  
     5-06 6-00 6-06 
      XXO    O  XXX 
  4 Francesca Riccio           9 Southington                    J6-00.00  
     5-00 5-06 6-00 6-06 
      XXO   XO    O  XXX 
  5 Sofia Davino              10 Southington          5-06.00   J6-00.00  
     5-00 5-06 6-00 6-06 
        O    O   XO  XXX 
  5 Lillian Collies            9 Simsbury             5-06.00   J6-00.00  
     5-06 6-00 6-06 
        O   XO  XXX 
 -- Sophia Caballero           9 Southington                          NH  
     5-00 
      XXX 
 
Girls Long Jump Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Riley Kofsuske            11 Southington         13-08.50   14-00.50  
      FOUL  FOUL  14-00.50         
  2 Joann Jun                 11 Simsbury            12-11.00   13-04.50  
      FOUL  13-04.50  13-03         
  3 Ann Jun                   11 Simsbury            12-05.00   13-01.00  
      12-09  13-01  12-11.50         
  4 Kendra Uanino             12 Simsbury            12-01.50   12-10.00  
      12-10  11-02.50  11-01         
  5 Katelyn Serra             12 Simsbury            13-01.00   12-03.00  
      FOUL  12-03  FOUL         
  6 Ava Coutinho              10 Simsbury            12-11.00   12-01.00  
      12-01  FOUL  FOUL         
  7 Tralee Shea               10 Southington                    11-05.00  
      FOUL  11-05  FOUL           
 -- Josephine Lefranc         10 Simsbury             8-08.50        DNS  
 -- Elizabeth Kellog           9 Simsbury            13-00.00        DNS  
 
Girls Shot Put Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emma St.John               9 Southington         22-00.00   22-01.00  
      18-10  22-01  20-00         
  2 Sarah Selinske            12 Southington         21-09.00   21-07.00  
      21-05  19-00  21-07         
  3 Rachel Dubois             10 Southington         18-05.00   18-08.00  
      18-05  18-08  FOUL         
  4 Jennifer Verrilli         12 Southington         22-04.50   18-06.00  
      18-06  17-05  18-04         
  5 Josephine Lefranc         10 Simsbury            19-00.00   18-05.00  
      17-10  18-01  18-05         
  6 Morgan LeBarron           10 Southington         22-05.50   18-04.00  
      16-07  FOUL  18-04         
  7 Alexandra Carabetta       12 Southington         20-07.50   17-04.00  
      16-11  17-04  16-07         
  8 Kelly Marella             10 Simsbury            17-05.00   17-00.00  
      15-04  14-04  17-00         
  9 Kylie Lucas               10 Simsbury            16-08.00   15-06.00  
      14-09  14-07  15-06         
 -- Abigail Bloom             12 Simsbury            16-03.00        DNS  
 -- Elizabeth Kellog           9 Simsbury            16-05.50        DNS  
 
Girls Discus Throw Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Josephine Lefranc         10 Simsbury               51-00      56-07  
      49-10  56-07  52-01         
  2 Anna Pouliot              10 Simsbury               54-04      55-01  
      53-07  55-01  52-03         
  3 Kelly Marella             10 Simsbury               47-02      55-00  
      48-00  53-04  55-00         
  4 Maddie Longo              10 Southington            49-07      50-00  
      40-06  44-01  50-00         
  5 Julianne Slesinski        10 Southington            52-05      49-00  
      FOUL  49-00  40-09         
  6 Olivia Antidormi          11 Simsbury               51-03      47-04  
      45-00  47-04  41-05         
  7 Sarah Selinske            12 Southington            50-05      45-05  
      FOUL  45-04  45-05         
  8 Rachel Dubois             10 Southington            53-00      44-03  
      44-02  44-03  42-03         
  9 Aldrich Amanda             9 Simsbury               48-02      44-00  
      41-06  44-00  FOUL         
 10 Kylie Lucas               10 Simsbury               45-07      43-03  
      43-03  34-02  39-09         
 11 Alexandra Carabetta       12 Southington            36-02      37-00  
      36-00  37-00  33-09           
 12 Sofia Davino              10 Southington            44-02      36-01  
      36-01  FOUL  FOUL         
 -- Elizabeth Kellog           9 Simsbury               44-01        DNS  
 -- Morgan LeBarron           10 Southington            45-10        DNS  
 -- Sophia Leone              10 Southington            51-07        DNS  
 
Girls Javelin Throw Junior Varsity
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Haley Gregoire            12 Southington            71-09      62-10   1 
      58-03  52-05  62-10         
  2 Jennifer Verrilli         12 Southington            66-00      62-02   1 
      60-02  56-04  62-02         
  3 Francesca Riccio           9 Southington            35-00      52-10   2 
      52-10  49-10  33-05         
  4 Anuradha Rajesh           11 Simsbury               49-11      50-10   1 
      47-03  50-10  48-05         
  5 Kylie Lucas               10 Simsbury               44-07      46-07   1 
      44-05  46-07  45-02         
  6 Hannah Hillemeir          11 Simsbury               44-01      46-05   1 
      42-01  41-09  46-05         
  7 Anna Pouliot              10 Simsbury               41-00      44-07   2 
      44-07  36-02  40-04         
  8 Suraya Looney              9 Simsbury               45-00      44-03   1 
      40-11  43-06  44-03         
  9 Elizabeth Kellog           9 Simsbury               42-07      44-00   2 
      44-00  39-09  37-00         
 10 Julianne Slesinski        10 Southington            45-05      43-08   1 
      43-08  39-00  39-00         
 11 Aldrich Amanda             9 Simsbury               44-00      43-06   1 
      43-06  41-07  38-00           
 12 Lillian Collies            9 Simsbury               42-02      42-00   2 
      41-06  42-00  38-08           
 12 Sophia Cirilli            12 Simsbury               30-10      42-00   2 
      41-06  42-00  38-08           
 14 Victoria Francis          10 Simsbury               42-02      41-08   2 
      37-06  41-03  41-08         
 15 Tanaya Shenvi Kuvelkar    10 Simsbury               46-06      40-08   1 
      40-00  40-08  36-10         
 16 Rachel Dubois             10 Southington            58-05      39-05   1 
      39-05  31-04  38-10         
 17 Riley McCullough           9 Simsbury               42-06      38-05   2 
      FOUL  37-06  38-05         
 18 Kelly Marella             10 Simsbury               41-07      35-01   2 
      35-01  33-08  34-00         
 19 Josephine Lefranc         10 Simsbury               35-06      33-07   2 
      28-10  30-00  33-07         
 20 Abigail Bloom             12 Simsbury               38-02      33-02   2 
      33-02  28-11  32-03         
 -- Alexa Schwartz            10 Simsbury               44-11        DNS   1 
 -- Kendra Uanino             12 Simsbury               40-08        DNS   2 
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kyle Paterson             11 Simsbury               11.04      11.20   1   5   
  2 Nathan Cofrancesco        11 Southington            11.34      11.48   1   3   
  3 Ryan DelMonte             11 Southington            11.84      11.59   1   1   
  4 Ian Beierle                9 Southington            12.14      11.93   1 
  5 Sean Lafontaine           12 Southington            12.14      12.13   2 
  6 Jontae Van Allen          12 Simsbury               12.44      12.28   2 
  7 Isaac Rivera              11 Simsbury               12.14      12.29   1 
  8 Ryan St. John             12 Southington                       12.33   4 
  9 Michael Goldberg          10 Simsbury               12.34      12.45   1 
 10 Jahvon Thomas             11 Southington                       12.52   4 
 11 Tahj Allen                10 Simsbury               12.84      12.60   2 
 12 Maxwell Hotchkiss         11 Southington            12.74      12.61   2 
 13 Charles Kaufmann          11 Southington            12.84      12.70   3 
 14 Daniel Perlot             10 Southington            12.54      12.84   2 
 15 Connor Keegan              9 Southington            13.04      13.09   3 
 16 Austin Angelo             10 Simsbury               12.94      13.20   2 
 17 Mazen Alkatib              9 Southington            13.68      13.34   3 
 18 Benjamin Vroeginday       10 Southington            14.04      13.41   4 
 19 Aiden Bono                 9 Simsbury               14.14      13.69   3 
 20 Joseph DiPace              9 Southington            13.94      13.80   3 
 21 Michael Ampadu             9 Simsbury               13.84      14.07   3 
 22 Gabriel Zamorano Jr.      11 Southington            14.10      14.29   4 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kyle Paterson             11 Simsbury               22.14      22.92   1   5   
  2 Ethan Eng                 12 Southington            23.34      23.38   1   3   
  3 Nathan Cofrancesco        11 Southington            23.64      23.97   1   1   
  4 Brendan Kiyak             12 Southington            24.15      24.09   2 
  5 Jaisen Carusone           11 Southington            24.65      24.39   2 
  6 Ian Beierle                9 Southington            23.94      24.48   1 
  7 Jontae Van Allen          12 Simsbury               24.84      24.82   2 
  8 Ryan St. John             12 Southington            24.34      24.90   2 
  9 Jahvon Thomas             11 Southington                       25.95   5 
 10 Sean Lafontaine           12 Southington            24.84      25.99   3 
 11 Charles Kaufmann          11 Southington            25.94      26.20   4 
 12 justin McMeans            11 Southington            27.54      27.05   4 
 13 Tahj Allen                10 Simsbury               28.00      27.32   3 
 14 Mazen Alkatib              9 Southington            27.74      27.73   4 
 15 Jackson Carroll            9 Southington            28.12      27.78   4 
 16 Daniel Perlot             10 Southington            25.34      28.01   3 
 17 Benjamin Vroeginday       10 Southington            28.14      28.24   5 
 18 Aiden Bono                 9 Simsbury               26.74      28.28   3 
 19 Michael Ampadu             9 Simsbury               29.74      28.76   4 
 20 Brendan Lasbury           10 Southington            29.39      28.81   5 
 21 Joseph DiPace              9 Southington            29.03      29.03   5 
 22 Isaac George              10 Southington            28.34      29.09   5 
 -- Noah Pennington           12 Simsbury               23.54        DNS   1 
 -- Michael Goldberg          10 Simsbury               25.24        DNS   2 
 -- Timothy Watson            11 Simsbury               24.34        DNS   1 
 -- Noah Bernier              11 Southington            24.99        DNS   3 
 -- Maxwell Hotchkiss         11 Southington            25.74        DNS   4 
 -- Austin Angelo             10 Simsbury               26.14        DNS   3 
 -- Conor Trudell             12 Simsbury               25.74        DNS   2 
 -- Noah Tamayo               10 Southington            29.76        SCR     
 -- Chase Rohon                9 Southington            29.24        SCR     
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Noah Pennington           12 Simsbury               52.54      53.18   1   5   
  2 Jaisen Carusone           11 Southington            53.11      53.25   1   3   
  3 Ethan Giordano            10 Southington            52.24      54.54   1   1   
  4 Ethan Eng                 12 Southington            53.53      54.64   1 
  5 Kevin Dorio               10 Southington            55.86      56.54   2 
  6 Gabriel Park              10 Simsbury               56.24      56.77   1 
  7 Jontae Van Allen          12 Simsbury               56.54      57.30   1 
  8 justin McMeans            11 Southington          1:02.23    1:01.47   2 
  9 Ryan St. John             12 Southington            57.47    1:02.39   2 
 10 Noah Tamayo               10 Southington          1:05.34    1:03.60   3 
 11 Isaac George              10 Southington          1:07.64    1:07.18   3 
 12 Brendan Lasbury           10 Southington          1:05.39    1:09.61   3 
 -- Chase Rohon                9 Southington          1:08.64        DNS   3 
 -- Noah Bernier              11 Southington            58.59        DNS   2 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Luke Lammey               12 Simsbury             2:03.10    2:02.02   1   5   
  2 Daniel Coyne               9 Simsbury             2:07.00    2:08.80   1   3   
  3 Liam McGoldrick           12 Simsbury             2:05.60    2:09.45   1   1   
  4 Jared Rivera              12 Southington          2:17.32    2:20.91   1 
  5 Bradley Eng               10 Southington          2:15.00    2:21.38   1 
  6 Evan Kristopik            12 Southington          2:18.39    2:25.59   1 
  7 Milan Marukovich          10 Southington          2:32.46    2:30.69   2 
  8 Johnathan Putnam           9 Southington          2:21.52    2:33.40   1 
  9 Adam Winschel              9 Simsbury             2:38.30    2:37.05   2 
 10 Josh LaRoche              12 Southington          2:36.00    2:37.53   2 
 11 Greg Dunne                10 Southington                     2:40.20   2 
 12 Aidan Dolan               12 Southington          2:39.00    2:40.47   2 
 13 John Tanucci               9 Southington          2:44.00    2:45.65   2 
 14 Jordan Hallett            10 Southington          2:46.75    2:47.45   2 
 -- Jackson Landino           12 Southington          2:15.47        DNS   1 
 -- Aidan Twohill              9 Southington          2:42.00        DNS   2 
 -- Jackson Alfano            12 Southington          2:32.39        DNS   1 
 -- Jeff Wu                   12 Southington          3:14.18        DNS   2 
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Luke Davis                10 Simsbury             4:43.70    4:38.75   1   5   
  2 Jared Rivera              12 Southington          4:48.92    4:54.33   1   3   
  3 Evan Kristopik            12 Southington          4:51.43    4:58.14   1   1   
  4 Jackson Landino           12 Southington          4:49.29    5:04.32   1 
  5 Grayson Borla             11 Southington          4:52.40    5:05.30   1 
  6 Rowan Gottshall           11 Simsbury             5:00.90    5:08.45   1 
  7 Braden Moriarty           10 Simsbury             5:02.90    5:08.58   1 
  8 Andrew Raymond            11 Simsbury             5:19.70    5:15.92   1 
  9 Johnathan Putnam           9 Southington          5:24.10    5:20.26   1 
 10 Rocco Pizzitola            9 Southington          5:29.24    5:20.41   1 
 11 Brendan Leone             11 Southington          5:30.40    5:20.86   1 
 12 Brian Kalwat               9 Southington          5:32.00    5:22.52   1 
 13 Milan Marukovich          10 Southington          5:14.00    5:28.82   1 
 14 Evan Chen                 11 Simsbury             5:20.30    5:31.52   1 
 15 Logan Miceli              11 Southington          5:42.00    5:35.54   2 
 16 Jackson Alfano            12 Southington          5:38.50    5:37.31   2 
 17 Riley Lill                11 Simsbury             5:42.60    5:47.36   2 
 18 Aidan Twohill              9 Southington          5:46.00    5:48.45   2 
 19 Greg Dunne                10 Southington          5:50.72    5:50.24   2 
 20 John Tanucci               9 Southington          6:00.52    5:52.24   2 
 21 Aidan Dolan               12 Southington          6:13.49    5:56.61   2 
 22 David Post                10 Simsbury             6:09.40    6:04.25   2 
 23 Jackson Pugliese           9 Southington                     7:00.24   2 
 -- Brody Derrick             10 Simsbury             6:15.90        DNS   2 
 -- Josh LaRoche              12 Southington          6:24.30        DNS   2 
 -- Christopher Regalbuti      9 Southington          5:27.63        DNS   1 
 -- Alejandro Vargas-Altamir  12 Simsbury             5:19.00        DNS   1 
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davis Anderson            11 Simsbury             9:57.20    9:52.54    5   
  2 Thomas Novy               12 Simsbury             9:46.90   10:06.33    3   
  3 Braeden Laframboise       12 Southington         10:29.00   10:35.70    1   
  4 Evan Kristopik            12 Southington         10:58.63   10:49.95  
  5 Braden Moriarty           10 Simsbury                       11:21.94  
  6 Michael Ditota            12 Southington         10:55.97   11:25.46  
  7 Brian Kalwat               9 Southington                    11:51.13  
  8 Rocco Pizzitola            9 Southington         11:51.63   12:06.13  
 -- Grayson Borla             11 Southington         10:33.30        DNS  
 -- Greg Dunne                10 Southington                         DNS  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael Balachandar       12 Southington            17.04      18.12    5   
  2 Liam Handi                12 Southington            18.14      18.79    3   
  3 Jonathan (Miles) Moody    11 Simsbury               19.54      19.51    1   
  4 Nathan Winiarski          12 Simsbury               21.54      22.29  
 -- Carson Knapp              10 Simsbury                            DNS  
 -- Joseph Lepak              12 Simsbury               20.54        DNS  
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael Balachandar       12 Southington            45.51      45.04    5   
  2 Jonathan (Miles) Moody    11 Simsbury               46.14      45.28    3   
  3 Andrew Raymond            11 Simsbury               50.44      48.71    1   
  4 Liam Handi                12 Southington            46.81      48.77  
  5 David Post                10 Simsbury               56.24      59.11  
 -- Joseph Lepak              12 Simsbury               53.74        DNS  
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southington  'A'                                    45.00      46.31    5   
     1) Brendan Kiyak 12                2) Ryan DelMonte 11               
     3) Nathan Cofrancesco 11           4) Michael Balachandar 12         
  2 Simsbury  'A'                                       46.14      47.84  
     1) Michael Goldberg 10             2) Kyle Paterson 11               
     3) Noah Pennington 12              4) Gabriel Park 10                
 -- Simsbury  'B'                                                    DNS  
     1) Benjamin Fabian 11              2) Isaac Rivera 11                
     3) Nathan Winiarski 12             4) Conor Trudell 12               
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simsbury  'A'                                     3:42.40    3:37.89    5   
     1) Daniel Coyne 9                  2) Kyle Paterson 11               
     3) Luke Lammey 12                  4) Noah Pennington 12             
  2 Southington  'A'                                  3:37.59    3:38.58  
     1) Jaisen Carusone 11              2) Ethan Eng 12                   
     3) Ethan Giordano 10               4) Brendan Kiyak 12               
  3 Simsbury  'C'                                                3:57.22  
     1) Luke Davis 10                   2) Liam McGoldrick 12             
     3) Rowan Gottshall 11              4) Thomas Novy 12                 
  4 Simsbury  'B'                                                3:58.26  
     1) Jontae Van Allen 12             2) Evan Chen 11                   
     3) Jonathan (Miles) Moody 11       4) Gabriel Park 10                
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southington  'A'                                  8:47.96    9:01.65    5   
     1) Bradley Eng 10                  2) Jackson Landino 12             
     3) Ethan Giordano 10               4) Jared Rivera 12                
  2 Simsbury  'A'                                     8:23.50    9:38.35  
     1) Liam McGoldrick 12              2) Alejandro Vargas-Altamirano 12 
     3) Evan Chen 11                    4) Adam Winschel 9                
 
Boys High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Timothy Watson            11 Simsbury             6-09.00    6-06.00    5   
     6-00 6-02 6-04 6-06 
        O    O    O  XXO 
  2 Sebastian Maslinski       12 Southington          5-04.00    5-08.00    3   
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 
        O    O    O  XXO  XXO  XXX 
  3 Aiden Chesanow            12 Southington          5-08.00    5-06.00    1   
     5-06 5-08 
      XXO  XXX 
  4 Jonathan (Miles) Moody    11 Simsbury                        5-04.00  
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O    P   XO  XXO  XXX 
  5 Jack Freyler              11 Southington          5-00.00    5-02.00  
     4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O    O    O 
  6 Nathan Winiarski          12 Simsbury             5-04.00    5-00.00  
     5-00 
      XXO 
  7 Kevin Dorio               10 Southington          5-00.00    4-10.00  
     4-10 5-00 
        O  XXX 
  8 Connor Keegan              9 Southington          4-08.00    4-08.00  
     4-08 4-10 
        O  XXX 
 
Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aiden Chesanow            12 Southington         13-00.00   12-00.00    5   
     11-00 12-00 13-00 
         O    XO   XXX 
  2 Connor Jamison Aldrich    11 Simsbury            10-06.00   10-06.00    3   
     9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 
      XXO  PPP   XXO   XXO   XXX 
  3 Eric Orsini               11 Southington          7-06.00    8-00.00    1   
     7-00 7-06 8-00 8-06 
        O  XXO    O  XXX 
  4 Ryan Sanders              11 Simsbury             8-06.00   J8-00.00  
     7-06 8-00 8-06 
       XO   XO  XXX 
  5 Ryan Kiyak                10 Southington          8-06.00    7-06.00  
     7-00 7-06 8-00 
      XXO  XXO  XXX 
  6 Daniel Perlot             10 Southington          5-00.00    5-00.00  
     5-00 6-06 
       XO  XXX 
 -- Daniel Messner            11 Southington          8-00.00         NH  
     8-00 
      XXX 
 
Boys Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aiden Chesanow            12 Southington                    19-11.00    5   
      FOUL  FOUL  19-11           
  2 Nathan Winiarski          12 Simsbury            18-08.00   19-03.00    3   
      18-11.50  18-07.50  FOUL  19-03      
  3 Ian Beierle                9 Southington         18-03.50   18-11.50    1   
      FOUL  FOUL  18-11.50  FOUL      
  4 John O'Connor             11 Southington         17-10.50   16-05.50  
      15-01.50  16-05.50  15-06  15-09      
  5 Sean Lafontaine           12 Southington         17-00.50   16-02.50  
      FOUL  FOUL  15-10  16-02.50       
  6 Daniel Messner            11 Southington         16-10.00   15-10.00  
      FOUL  15-10  15-03  FOUL      
  7 Conor Trudell             12 Simsbury            16-05.50   15-07.50  
      15-07.50  13-00  14-03  FOUL      
  8 Benjamin Fabian           11 Simsbury            15-09.00   15-02.50  
      FOUL  15-02.50  14-07.50  13-06      
 -- Michael Ampadu             9 Simsbury            13-08.00        DNS  
 -- Isaac Rivera              11 Simsbury            17-03.00        DNS  
 -- Connor Keegan              9 Southington         16-03.00        DNS  
 
Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kevin Dorio               10 Southington         36-00.00   36-06.00    5   
      36-06  34-02  33-11.50  34-11      
  2 John O'Connor             11 Southington         36-01.00   34-08.00    3   
      FOUL  34-04.50  33-01  34-08      
  3 Riley Lill                11 Simsbury            33-10.00   33-07.00    1   
      33-06.50  32-03  33-07  32-04      
  4 Benjamin Fabian           11 Simsbury            30-08.00   28-11.00  
      FOUL  FOUL  FOUL  28-11       
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jack Freyler              11 Southington         37-05.00   41-10.00    5   
      41-10  40-11  36-02  36-05      
  2 Matthew Geary             12 Southington         43-08.00   39-06.00    3   
      FOUL  38-05  36-00  39-06      
  3 Michael Balachandar       12 Southington         39-02.00   36-06.00    1   
      32-07  35-05  36-06  36-05      
  4 Sebastian Maslinski       12 Southington         35-00.00   33-10.00  
      32-04  33-10  31-11  33-04      
  5 Timothy Watson            11 Simsbury            34-02.00   32-04.00  
      32-02  FOUL  FOUL  32-04      
  6 Spencer Laframboise       12 Southington         34-09.00   30-05.00  
      28-02  30-01  30-02  30-05      
  7 Carmine Trovato           10 Simsbury            27-10.50   27-11.00  
      26-01  25-08  25-00  27-11      
  8 Garrett Lynch             11 Simsbury            27-06.00   26-10.00  
      25-11  26-03  25-00  26-10      
  9 Benjamin Reynolds          9 Simsbury            26-09.00   25-01.00  
      25-01  24-09  23-07  24-10       
 -- Tahj Allen                10 Simsbury            20-08.00        DNS  
 
Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jack Freyler              11 Southington           128-04     125-03    5   
      125-03  FOUL  FOUL  112-09      
  2 Kyle Martin               11 Southington            98-01      99-10    3   
      FOUL  97-00  99-10  99-00      
  3 Spencer Laframboise       12 Southington           101-11      94-01    1   
      FOUL  78-10  FOUL  94-01      
  4 Sebastian Maslinski       12 Southington           101-02      90-01  
      90-01  FOUL  75-10  FOUL      
  5 Garrett Lynch             11 Simsbury               71-11      65-00  
      56-10  53-02  55-07  65-00      
  6 Carmine Trovato           10 Simsbury               66-08      62-11  
      62-11  51-00  55-00  59-01      
  7 Benjamin Reynolds          9 Simsbury               61-02      60-06  
      59-06  FOUL  60-06  56-01       
 -- Matthew Geary             12 Southington           122-08       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL      
 
Boys Javelin Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jack Freyler              11 Southington           151-03     162-04    5   
      136-09  150-05  162-04  152-07      
  2 Ryan DelMonte             11 Southington           137-00     125-09    3   
      122-04  125-09  FOUL  113-06      
  3 John O'Connor             11 Southington           121-09     122-04    1   
      82-11  84-03  117-10  122-04      
  4 Donovan Greenlaw          12 Southington           137-00     120-00  
      119-10  104-08  FOUL  120-00      
  5 Isaac Rivera              11 Simsbury              113-00     118-00  
      113-07  118-00  114-00  95-11      
  6 Conor Trudell             12 Simsbury              122-03     113-00  
      104-07  111-01  113-00  103-07      
  7 Ryan St. John             12 Southington           114-02      99-07  
      99-07  92-07  88-09  FOUL      
  8 Benjamin Fabian           11 Simsbury              103-04      86-04  
      71-11  75-03  74-11  86-04      
  9 Austin Angelo             10 Simsbury               88-05      84-09  
      84-09  83-01  73-06  82-08      
 10 Carson Knapp              10 Simsbury               83-03      82-00  
      82-00  73-11  60-00  75-03       
 
Boys High Jump Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 John O'Connor             11 Southington                     4-10.00  
     4-08 4-10 5-00 
        O  XXO  XXX 
 
Boys Long Jump Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ryan Kiyak                10 Southington         14-03.00   15-11.00  
      15-11  15-02  14-05         
  2 Connor Keegan              9 Southington                    15-07.50  
      FOUL  15-07.50  FOUL           
  3 Jaisen Carusone           11 Southington                    15-04.00  
      FOUL  15-04  14-04.50           
  4 Eric Orsini               11 Southington         14-01.50   15-01.00  
      15-01  15-00  FOUL         
 -- Mazen Alkatib              9 Southington         13-08.50       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Aiden Bono                 9 Simsbury            12-04.50        DNS  
 
Boys Shot Put Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kyle Martin               11 Southington         32-01.00   32-09.00  
      30-05  32-09  29-01         
  2 Brendan Borkowski         11 Southington         32-07.00   32-02.00  
      29-07  30-10  32-02         
  3 Ryan Ogren                10 Southington         29-05.00   32-00.00  
      30-05  32-00  30-00         
  4 Marco Sagnella            12 Southington         32-01.00   31-04.00  
      FOUL  31-04  FOUL         
  5 Donovan Greenlaw          12 Southington         29-11.00   30-09.00  
      27-05  30-04  30-09         
  6 Jonathan Pillsbury         9 Southington         27-10.00   26-08.00  
      FOUL  26-08  24-11         
  7 Josh LaRoche              12 Southington         23-09.00   25-11.00  
      24-09  21-09  25-11           
 
Boys Discus Throw Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Brendan Borkowski         11 Southington            96-02      96-06  
      96-06  FOUL  83-08         
  2 Marco Sagnella            12 Southington            92-02      82-09  
      80-00  82-09  80-04         
  3 Ryan Ogren                10 Southington            74-10      73-02  
      73-02  65-09  71-04         
  4 Jonathan Pillsbury         9 Southington            56-10      57-01  
      FOUL  57-01  FOUL         
  5 Jahvon Thomas             11 Southington                       56-07  
      FOUL  FOUL  56-07           
 
Boys Javelin Throw Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gabriel Zamorano Jr.      11 Southington            99-10      98-09  
      86-03  98-09  98-03         
  2 Benjamin Reynolds          9 Simsbury               79-06      80-06  
      80-06  72-02  63-07         
  3 Jeff Wu                   12 Southington            67-07      66-00  
      54-10  54-04  66-00           
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Southington                 90        2) Simsbury                   60   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Southington                 91        2) Simsbury                   59