Rocky Hill/Bulkeley @ New Britain Results

Event Completed

May 21st, 2021 @ 3:45PM

Results by Northeast Sports Timing Service

https:http://www.nestiming.com/events/rocky-hill-nb-21

Races



Licensed to Northeast Sports Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 05/21/21 07:45 PM
          New Britain vs. Rocky Hill & Bulkeley Dual Meet - 05/21/21           
                            Results @ nestiming.com                            
                      Veterans Stadium - New Britain, CT                       
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Jenascia Weir             11 Bulkeley               13.71      13.61   1 
  2 Roz Smith                 12 New Britain            13.71      14.30   1 
  3 Isyss Timmons             12 New Britain            13.69      14.43   1 
  4 TT Udoh                    9 Bulkeley               13.90      14.51   1 
  5 Francesca Sessa           12 Rocky Hill                        15.05   1 
  6 Isyss Blanco              12 New Britain            14.68      15.23   1 
  7 Olivia Sullivan            9 Rocky Hill                        15.79   2 
  8 Laveen Aujla               9 Rocky Hill                        16.01   2 
  9 Baanie Mundra             10 Rocky Hill                        17.07   2 
 -- Paige Blake                9 Bulkeley               14.00        DNS   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jenascia Weir             11 Bulkeley               28.71      28.47   1 
  2 Isyss Timmons             12 New Britain            28.56      29.27   1 
  3 TT Udoh                    9 Bulkeley               29.00      29.88   1 
  4 Francesca Sessa           12 Rocky Hill                        31.54   2 
  5 Isyss Blanco              12 New Britain            31.27      32.14   1 
  6 Olivia Sullivan            9 Rocky Hill                        33.32   2 
  7 Laveen Aujla               9 Rocky Hill                        33.68   1 
  8 Samantha Murphy           10 Rocky Hill                        34.44   2 
  9 Catherine Milewska        10 New Britain            34.11      34.45   1 
 -- Paige Blake                9 Bulkeley               32.00        DNS   1 
 -- Danielle Perez             9 New Britain            36.31        DNS   1 
 -- Alexandra Murgin          10 New Britain            34.62        DNS   1 
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Francesca Sessa           12 Rocky Hill                      1:13.27  
  2 Olivia Sullivan            9 Rocky Hill                      1:15.37  
  3 Laveen Aujla               9 Rocky Hill           1:25.95    1:17.49  
  4 Alexandra Murgin          10 New Britain          1:18.93    1:18.73  
 -- Eternity Mouton-Hyman      9 Bulkeley             1:36.00        DNS  
 -- Danielle Perez             9 New Britain          1:26.21        DNS  
 -- Samaris Maldonado          9 Bulkeley             1:15.00        SCR  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leslie Cruz-Gomez         12 Bulkeley             3:13.00    3:17.10  
  2 Janine Butoyi              9 Bulkeley             3:26.09    3:42.84  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Simar Gowda               10 Rocky Hill                      7:44.91  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
 -- Juskauris Marte           11 Bulkeley                            SCR     
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Baanie Mundra             10 Rocky Hill                      1:07.60  
 -- Juskauris Marte           11 Bulkeley                            SCR  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Britain  'A'                                    54.00      57.49  
     1) Isyss Blanco 12                 2) Kimora Lindo 11                
     3) Roz Smith 12                    4) Seniah Watson 12               
 -- Bulkeley  'A'                                       58.10        DNS  
     1) Juskauris Marte 11              2) TT Udoh 9                      
     3) Paige Blake 9                   4) Jenascia Weir 11               
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roz Smith                 12 New Britain         15-11.00   14-01.00  
      14-01  14-01  14-01  FOUL      
  2 Isyss Timmons             12 New Britain         13-00.00   12-10.50  
      12-00  12-10.50               
  3 Paola Torres              12 Bulkeley            13-02.00   11-10.00  
      11-10  10-10  10-09         
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Roz Smith                 12 New Britain         33-11.00   29-02.00  
      29-02  29-00  FOUL         
  2 Julia Ward                 9 Rocky Hill                     24-03.00  
      24-03  24-01  23-11  23-04       
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marina Perry              11 Rocky Hill          33-08.00   34-02.00  
      33-00  32-11  33-02  34-02      
  2 Rossani Gonzalez          12 New Britain         26-08.00   25-09.00  
      25-00  25-09  25-04  25-06      
  3 Paola Grant               12 New Britain         27-08.00   25-03.00  
      23-06  23-11  25-03  24-11      
  4 Samantha Murphy           10 Rocky Hill          19-02.00   20-03.00  
      19-10  19-05  18-06  20-03       
  5 Iman Shaikh               11 Rocky Hill          19-07.00   19-03.00  
      17-02  18-03  18-06  19-03      
  6 Jeni Patel                11 Rocky Hill          20-09.00   18-04.00  
      16-02  16-08  16-09  18-04      
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marina Perry              11 Rocky Hill            107-00     104-07  
      103-06  104-07  102-07  FOUL      
  2 Rossani Gonzalez          12 New Britain            88-10      93-01  
      80-01  83-05  80-07  93-01      
  3 Paola Grant               12 New Britain            85-02      78-01  
      FOUL  FOUL  78-01  FOUL      
  4 Jeni Patel                11 Rocky Hill             56-04      63-01  
      FOUL  63-01  60-03  63-00      
  5 Alexandra Murgin          10 New Britain            57-07      62-02  
      56-06  59-08  62-02  50-06      
  6 Iman Shaikh               11 Rocky Hill             45-00      48-07  
      48-04  47-03  48-07  46-06      
  7 Catherine Milewska        10 New Britain            52-08      47-04  
      47-04  43-09  46-05  42-04      
  8 Samantha Murphy           10 Rocky Hill                        44-00  
      44-00  32-07  32-09  FOUL       
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marina Perry              11 Rocky Hill             74-07      90-08  
      77-01  90-08  84-06  72-01      
  2 Catherine Milewska        10 New Britain            57-03      56-04  
      55-04  53-08  56-04  56-02      
  3 Paola Grant               12 New Britain            49-06      55-09  
      55-09  48-07  45-06  50-08      
  4 Paola Torres              12 Bulkeley               66-02      55-04  
      55-04  49-04  FOUL  52-04      
  5 Rossani Gonzalez          12 New Britain            52-04      53-08  
      FOUL  48-00  44-04  53-08      
  6 Alexandra Murgin          10 New Britain            52-08      51-10  
      36-02  51-00  51-10  48-08      
  7 Jeni Patel                11 Rocky Hill             50-00      50-02  
      45-09  44-05  49-04  50-02      
  8 Iman Shaikh               11 Rocky Hill             46-09      47-11  
      47-11  47-05  42-04  43-06      
  9 Naisa Murma               11 Bulkeley                          45-10  
      37-10  33-08  45-10  41-01       
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Josiah Santiago            9 New Britain            11.99      12.20   1 
  2 Diego Ortiz Lopez         11 New Britain            11.95      12.28   1 
  3 Christopher LaValley      10 Rocky Hill                        13.03   2 
  4 Sihang Zhang              11 Rocky Hill                        13.17   2 
  5 Zack Barry                11 Rocky Hill                        14.26   2 
  6 Jake Morello              11 Rocky Hill             15.86      14.80   1 
  7 Noah Denovellis            9 Rocky Hill                        15.27   1 
 -- Jessie Walton             12 Bulkeley               12.00        DNS   1 
 -- Shamel Haynes             12 Bulkeley               11.63        DNS   1 
 -- Jake Saunders             11 Rocky Hill                          DNS   1 
 -- Denzell Barnett           12 New Britain            12.18        DNS   1 
 -- Alejandro Maldonado        9 Bulkeley               17.20        SCR     
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Diego Ortiz Lopez         11 New Britain            24.37      24.90   1 
  2 Josiah Santiago            9 New Britain            25.07      25.86   1 
  3 Christopher LaValley      10 Rocky Hill                        26.46   1 
  4 Kano Phanthavong          11 New Britain            26.14      27.00   1 
  5 Sihang Zhang              11 Rocky Hill                        27.32   2 
  6 Aiden Ocasio               9 New Britain            29.03      29.29   1 
  7 Jake Morello              11 Rocky Hill                        31.04   2 
  8 Noah Denovellis            9 Rocky Hill                        32.57   2 
 -- Shamel Haynes             12 Bulkeley               23.28        DNS   1 
 -- Jake Saunders             11 Rocky Hill                          DNS   1 
 -- Jessie Walton             12 Bulkeley               26.35        DNS   1 
 -- Alejandro Maldonado        9 Bulkeley               35.00        SCR     
 
Boys 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Josiah Santiago            9 New Britain            54.84      55.52  
  2 Randy Opoku               11 New Britain            58.67      58.96  
  3 Max DiMatteo              12 Rocky Hill                      1:00.99  
  4 Sihang Zhang              11 Rocky Hill                      1:01.66  
  5 Christopher LaValley      10 Rocky Hill                      1:08.60  
  6 Jake Morello              11 Rocky Hill                      1:09.95  
 -- Jake Saunders             11 Rocky Hill                          DNS  
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jacob Davis               11 New Britain          2:02.38    2:05.45  
  2 Ivan Ren                  12 Rocky Hill           2:29.25    2:14.00  
  3 Jonathan Romero           12 New Britain          2:16.74    2:18.44  
  4 Shoubhit Ravi             11 Rocky Hill           3:04.57    2:40.09  
  5 Ian Duffy                 12 Rocky Hill                      2:43.47  
 -- Leonard Duiba             12 Bulkeley                            DNS  
 -- Alexander Santiago        11 New Britain          2:16.62        DNS  
 -- Innoncent Mugisha         12 Bulkeley             2:46.63        DNS  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bryan Martinez            11 Rocky Hill           4:50.66    4:47.79  
  2 Trevor Christensen        12 Rocky Hill           5:00.16    4:56.66  
  3 Brayden Bayek             11 Rocky Hill           4:58.68    5:03.26  
  4 Joshua Davis              11 New Britain          5:02.10    5:04.78  
  5 Leonard Duiba             12 Bulkeley             5:50.20    5:34.71  
  6 Matthew Rostkowski        11 Rocky Hill                      5:42.50  
  7 Jose Cruz-Gomez            9 Bulkeley             5:57.42    6:28.36  
 -- Jack Oszurek              12 Rocky Hill           4:59.30        DNS  
 -- Shoubhit Ravi             11 Rocky Hill           7:07.01        DNS  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jack Thurz                12 Rocky Hill                     11:30.67  
  2 Joshua Davis              11 New Britain         11:56.11   12:31.28  
 -- Jose Cruz-Gomez            9 Bulkeley            14:03.80        DNS  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Faith Dowou               12 New Britain            19.54      20.22  
  2 Isaiah Padilla             9 Rocky Hill                        22.24  
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Faith Dowou               12 New Britain            46.84      50.75  
  2 Isaiah Padilla             9 Rocky Hill                        55.25  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Britain  'A'                                    48.66      51.54  
     1) Denzell Barnett 12              2) Faith Dowou 12                 
     3) Diego Ortiz Lopez 11            4) Kano Phanthavong 11            
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rocky Hill  'A'                                              3:46.76  
     1) Brian Proko 11                  2) Bryan Martinez 11              
     3) Ivan Ren 12                     4) Jack Thurz 12                  
  2 New Britain  'A'                                  3:44.68    3:50.50  
     1) Jacob Davis 11                  2) Randy Opoku 11                 
     3) Kano Phanthavong 11             4) Jonathan Romero 12             
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Britain  'A'                                  8:46.68   11:04.84  
     1) Joshua Davis 11                 2) Jonathan Romero 12             
     3) Alexander Santiago 11           4) Josiah Santiago 9              
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Denzell Barnett           12 New Britain          5-02.00        DNS  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Jake Saunders             11 Rocky Hill                          DNS  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Diego Ortiz Lopez         11 New Britain         18-06.50   16-06.50  
      FOUL  FOUL  FOUL  16-06.50      
  2 Max DiMatteo              12 Rocky Hill                     16-05.00  
      FOUL  FOUL  FOUL  16-05       
  3 Matthew Rostkowski        11 Rocky Hill                     15-00.00  
      FOUL  14-06.50  13-06.50  15-00      
 -- Alejandro Maldonado        9 Bulkeley            10-00.00        DNS  
 -- Denzell Barnett           12 New Britain         18-08.50        DNS  
 -- Shamel Haynes             12 Bulkeley            16-11.00        DNS  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- Shamel Haynes             12 Bulkeley            38-05.00        DNS  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael Feliciano         11 New Britain         40-01.00   45-08.00  
      39-04  45-08  40-05  39-07      
  2 Max DiMatteo              12 Rocky Hill          33-10.00   35-08.00  
      35-08  34-08  33-00  33-01      
  3 Kritik Kansal             11 Rocky Hill                     29-06.00  
      FOUL  28-01  29-06  FOUL       
  4 Matthew Pantano           12 Rocky Hill          26-08.00   25-06.00  
      24-10  FOUL  24-03  25-06      
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Max DiMatteo              12 Rocky Hill            121-00     129-07  
      129-07  121-00  128-01  FOUL      
  2 Michael Feliciano         11 New Britain           120-11     121-00  
      121-00  118-05  FOUL  FOUL      
  3 Kritik Kansal             11 Rocky Hill                        84-07  
      FOUL  84-07  81-05  82-10       
  4 Matthew Pantano           12 Rocky Hill             77-08      77-05  
      77-05  73-02  68-04  75-06      
  5 Zack Barry                11 Rocky Hill                        72-03  
      70-00  72-03  66-09  FOUL      
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael Feliciano         11 New Britain           106-08     112-11  
      89-04  112-11            
  2 Matthew Pantano           12 Rocky Hill             89-00     103-07  
      97-06  FOUL  94-10  103-07      
  3 Kritik Kansal             11 Rocky Hill                        81-04  
      68-01  FOUL  81-04  67-05       
  4 Zack Barry                11 Rocky Hill                        77-07  
      74-04  71-02  73-02  77-07      
 -- Luis Caban                12 Bulkeley               70-00        DNS  


Licensed to Northeast Sports Timing Service - Contractor License
                                                 HY-TEK's Meet Manager 05/21/21
          New Britain vs. Rocky Hill & Bulkeley Dual Meet - 05/21/21           
                            Results @ nestiming.com                            
                      Veterans Stadium - New Britain, CT                       
                      Dual Meet Scores - Through Event 36                      
 
                                     Women                                     
                   New Britain   55.00     21.00 Bulkeley                      
                   New Britain   44.00     41.00 Rocky Hill                    
 
                                      Men                                      
                   New Britain   88.00      4.00 Bulkeley                      
                   New Britain   71.00     49.00 Rocky Hill