Pomperaug @ New Fairfield Results

Event Completed

New Fairfield HS New Fairfield , CT

May 17th, 2021 @ 4:00PM

Results by Northeast Sports Timing Service

https:http://www.nestiming.com/events/pomperaug-new-fairfield-21



Licensed to Northeast Sports Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/17/2021 06:49 PM
               New Fairfield vs. Pomperaug Dual Meet - 5/17/2021               
                            Results @ nestiming.com                            
                           New Fairfield High School                           
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Bethany Karp              12 Pomperaug              12.80      13.16   1   5   
  2 Chris-Ann Bennett         11 Pomperaug              13.00      13.38   1   3   
  3 Erin Stroh                11 New Fairfiel           14.11      13.67   1   1   
  4 Divinity Gallant          10 Pomperaug              14.20      14.23   1 
  5 Rebecca Grom               9 Pomperaug              14.60      15.04   1 
  6 Candace Dawson            10 Pomperaug              15.10      15.71   2 
  7 Anya Gentry                9 New Fairfiel           16.17      15.88   2 
  8 Mia Holtz                  9 Pomperaug              15.90      16.14   2 
 -- Kali Lucke                10 Pomperaug              14.10        DNS   1 
 -- Amanda Latta              10 Pomperaug              15.30        SCR     
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bethany Karp              12 Pomperaug              26.90      27.76   1   5   
  2 Chris-Ann Bennett         11 Pomperaug              27.80      28.45   1   3   
  3 Amanda Latta              10 Pomperaug              30.00      30.98   1   1   
  4 Shannon Zondervan         10 New Fairfiel                      31.30   2 
  5 Rebecca Grom               9 Pomperaug              30.90      32.05   1 
  6 Maya Mastroianni           9 Pomperaug              31.00      32.08   2 
  7 Anya Gentry                9 New Fairfiel           35.22      34.72   2 
  8 Ayden Van Deusen          12 Pomperaug                         35.01   2 
 -- Divinity Gallant          10 Pomperaug              29.80        DNS   1 
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Caitlyn Rea                9 New Fairfiel         1:04.11    1:01.57    5   
  2 Jessica Dickson           10 Pomperaug            1:03.10    1:04.32    3   
  3 Miah Ruiz                 11 New Fairfiel         1:10.00    1:13.39    1   
  4 Katie Williams            10 New Fairfiel         1:22.89    1:25.01  
 -- Lilyann Steenburgh        11 Pomperaug            1:04.00        DNS  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hayley Greco              11 New Fairfiel         2:28.30    2:29.80    5   
  2 Charlotte Brehmer         11 Pomperaug            2:26.20    2:37.09    3   
  3 Kitan Arole                9 Pomperaug            2:39.20    2:48.00    1   
  4 Ashley Hubert             11 New Fairfiel                    2:49.32  
  5 Kylie Pardalis             9 New Fairfiel                    3:03.37  
 -- Emma Pfeiffer             10 Pomperaug            2:28.00        DNS  
 -- Lilyann Steenburgh        11 Pomperaug            2:29.40        SCR  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Emma Pfeiffer             10 Pomperaug            5:31.70    5:32.62    5   
  2 Samantha Ruggiero         12 New Fairfiel         5:47.37    5:32.84    3   
  3 Gillian Hotaling          11 Pomperaug            5:35.00    5:49.94    1   
  4 Sophia Oliva               9 Pomperaug            5:35.00    5:51.01  
  5 Emily Hoedl               10 Pomperaug                       5:55.63  
  6 Alexa Kulis               10 Pomperaug            5:53.00    5:55.95  
  7 Aryanna Debenedetto        9 Pomperaug            6:28.00    6:24.51  
  8 Olivia Brehmer             9 Pomperaug            6:29.00    6:32.68  
  9 Ayden Van Deusen          12 Pomperaug            6:32.00    6:44.24  
 10 Shannon Zondervan         10 New Fairfiel                    6:44.95  
 11 Julissa Tomaino            9 New Fairfiel         6:41.37    6:45.24  
 -- Victoria Westlein         12 Pomperaug            5:40.00        SCR  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Emma Pfeiffer             10 Pomperaug           11:53.00   12:19.52    5   
  2 Samantha Ruggiero         12 New Fairfiel        12:11.56   12:38.00    3   
  3 Gillian Hotaling          11 Pomperaug           12:12.00   12:55.42    1   
  4 Emily Hoedl               10 Pomperaug           12:36.00   13:08.16  
  5 Sophia Oliva               9 Pomperaug           12:37.00   13:12.04  
  6 Victoria Westlein         12 Pomperaug           12:44.00   13:12.73  
  7 Alexa Kulis               10 Pomperaug           12:58.00   13:24.53  
  8 Julissa Tomaino            9 New Fairfiel        14:59.70   16:04.16  
 -- Olivia Brehmer             9 Pomperaug                           DNS  
 -- Abigail Greco              9 New Fairfiel        14:25.66        SCR  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Riley Gibbons             11 New Fairfiel           16.48      16.45   1   5   
  2 Katherine Slattberg       11 Pomperaug              18.10      17.95   1   3   
  3 Abigail Greco              9 New Fairfiel           19.00      20.43   2   1   
  4 Tatum Carroll             10 Pomperaug              20.80      21.73   2 
  5 Kelly Carroll             10 New Fairfiel           23.23      22.70   2 
 -- Alissa Hurd               12 Pomperaug              17.00        DNS   1 
 -- Ava Sedensky              11 Pomperaug              17.20        DNS   1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alissa Hurd               12 Pomperaug              48.90      51.20   1   5   
  2 Kali Barbarisi            10 Pomperaug              53.90      53.03   1   3   
  3 Katherine Slattberg       11 Pomperaug              54.60      54.92   1   1   
  4 Abigail Greco              9 New Fairfiel           59.91    1:01.91   2  1:01.902
  5 Maya Mastroianni           9 Pomperaug              59.10    1:01.91   2  1:01.906
  6 Tatum Carroll             10 Pomperaug              58.50    1:03.42   2 
  7 Kelly Carroll             10 New Fairfiel                    1:08.39   2 
 -- Riley Gibbons             11 New Fairfiel           51.14        DNS   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pomperaug  'A'                                      51.28      51.93    5   
     1) Chris-Ann Bennett 11            2) Alissa Hurd 12                 
     3) Kali Lucke 10                   4) Bethany Karp 12                
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pomperaug  'A'                                    4:15.40    4:26.53    5   
     1) Chris-Ann Bennett 11            2) Jessica Dickson 10             
     3) Charlotte Brehmer 11            4) Bethany Karp 12                
  2 New Fairfield  'A'                                4:24.30    4:52.41  
     1) Caitlyn Rea 9                   2) Jadyn Brenneman 9              
     3) Hayley Greco 11                 4) Riley Gibbons 11               
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pomperaug  'A'                                   10:05.00   10:32.21    5   
     1) Charlotte Brehmer 11            2) Victoria Westlein 12           
     3) Ayden Van Deusen 12             4) Kitan Arole 9                  
  2 New Fairfield  'A'                               10:50.97   10:36.63  
     1) Jadyn Brenneman 9               2) Kylie Pardalis 9               
     3) Ashley Hubert 11                4) Hayley Greco 11                
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alissa Hurd               12 Pomperaug            5-02.00    5-05.00    5   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-05 5-06 
        O    O    O   XO    O    O  XXX 
  2 Riley Gibbons             11 New Fairfiel         4-10.00    4-10.00    3   
     4-08 4-10 
        O   XO 
  3 Caitlyn Rea                9 New Fairfiel                    4-08.00    1   
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  4 Jessica Dickson           10 Pomperaug            4-06.00   J4-08.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erin Stroh                11 New Fairfiel         8-00.00    7-00.00    5   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O    O    P  XXX 
  2 Miah Ruiz                 11 New Fairfiel         6-00.00    6-06.00    2   
     6-00 6-06 7-00 
        O    O  XXX 
  2 Kali Barbarisi            10 Pomperaug            7-00.00    6-06.00    2   
     6-00 6-06 7-00 
        O    O  XXX 
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jadyn Brenneman            9 New Fairfiel        13-03.00   13-08.50    5   
      12-05.50  13-02  13-08.50         
  2 Kali Lucke                10 Pomperaug           14-03.00   13-03.75    3   
      13-03.75  FOUL  FOUL         
  3 Miranda Rotunda            9 Pomperaug           12-01.50   11-05.75    1   
      11-05.75  FOUL  11-01         
  4 Kylie Pardalis             9 New Fairfiel        10-00.25   10-10.00  
      10-00  10-07  10-10           
  5 Kelly Carroll             10 New Fairfiel        10-08.50  J10-10.00  
      9-05.25  10-06.25  10-10         
  6 Katie Williams            10 New Fairfiel        11-03.00   10-08.75  
      FOUL  FOUL  10-08.75         
  7 Rebecca Grom               9 Pomperaug           12-01.50   10-04.75  
      10-04.75  FOUL  FOUL         
  8 Mia Holtz                  9 Pomperaug           12-05.00    9-06.75  
      9-06.75  FOUL  FOUL         
 -- Jess Pejril               11 New Fairfiel        13-00.00       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jillian Golden            10 Pomperaug           30-03.00   29-09.00    5   
      FOUL  29-09  29-09         
  2 Jess Pejril               11 New Fairfiel        30-04.00   29-02.50    3   
      29-01  FOUL  29-02.50         
  3 Kali Lucke                10 Pomperaug           29-04.00   28-08.00    1   
      28-00  FOUL  28-08         
  4 Katie Williams            10 New Fairfiel                   27-01.00  
      FOUL  FOUL  27-01           
  5 Abigail Greco              9 New Fairfiel        27-01.50   24-01.25  
      FOUL  FOUL  24-01.25         
  6 Mia Holtz                  9 Pomperaug           25-02.00   23-11.00  
      FOUL  23-11  21-11.50         
 -- Ava Sedensky              11 Pomperaug           33-07.75        DNS  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ava Blackwell              9 Pomperaug           23-04.00   23-07.00    5   
      23-07  23-04  22-04         
  2 Jess Pejril               11 New Fairfiel        25-00.00   23-01.00    3   
      22-09  20-00  23-01         
  3 Samantha Smith            11 New Fairfiel        23-01.00   22-01.00    1   
      21-02  21-08  22-01         
  4 Candace Dawson            10 Pomperaug           21-09.00   19-06.50  
      18-11  19-06.50  18-11         
  5 Katie Williams            10 New Fairfiel        17-01.00   17-09.00  
      17-00  16-10  17-09         
  6 Juliana Jensen            11 Pomperaug           21-02.00   16-07.00  
      14-06  16-07  16-02         
  7 Shannon Zondervan         10 New Fairfiel        16-04.00   15-08.00  
      15-08  12-08  14-02           
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jess Pejril               11 New Fairfiel           60-00      63-05    5   
      60-10  FOUL  63-05         
  2 Miah Ruiz                 11 New Fairfiel           60-00      61-10    3   
      59-01  51-02  61-10         
  3 Ava Blackwell              9 Pomperaug              68-09      61-08    1   
      61-08  FOUL  FOUL         
  4 Jadyn Brenneman            9 New Fairfiel           61-07      60-01  
      FOUL  60-01  59-11         
  5 Samantha Smith            11 New Fairfiel           50-00      58-07  
      58-07  FOUL  55-00         
  6 Juliana Jensen            11 Pomperaug              49-05      44-11  
      FOUL  44-08  44-11         
  7 Candace Dawson            10 Pomperaug              50-07      44-08  
      44-08  42-10  FOUL         
  8 Shannon Zondervan         10 New Fairfiel           32-00      35-00  
      31-04  35-00  24-05           
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erin Stroh                11 New Fairfiel           76-04      77-00    5   
      63-03  76-04  77-00         
  2 Caitlyn Rea                9 New Fairfiel           75-00      76-11    3   
      66-00  67-06  76-11         
  3 Julissa Tomaino            9 New Fairfiel           53-11      60-11    1   
      60-11  45-06  50-11         
  4 Candace Dawson            10 Pomperaug              66-04      59-01  
      51-02  55-00  59-01         
  5 Kylie Pardalis             9 New Fairfiel           64-04      58-03  
      46-05  51-10  58-03         
  6 Amanda Latta              10 Pomperaug              57-00      57-06  
      57-06  51-08  FOUL         
  7 Ava Blackwell              9 Pomperaug              60-08      55-11  
      55-11  52-03  55-09         
  8 Juliana Jensen            11 Pomperaug              61-05      55-09  
      46-03  55-09  53-11         
  9 Samantha Smith            11 New Fairfiel           49-09      51-11  
      41-02  51-11  FOUL         
 10 Anya Gentry                9 New Fairfiel           35-08      40-10  
      35-01  40-10  FOUL           
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jared Tomasetti           12 New Fairfiel           11.17      11.42   1   5   
  2 Dom Kentish               12 New Fairfiel           11.84      11.58   1   3   
  3 Robert Vagnini            11 Pomperaug              12.10      12.36   1   1   
  4 Austin Zold               10 Pomperaug              13.00      12.80   2 
  5 Vincent Sarro             11 New Fairfiel           13.12      12.84   2 
  6 Aleksei Gentry            11 New Fairfiel           13.07      13.00   2 
  7 Nick Falsetta              9 Pomperaug              12.80      13.27   2 
  8 Matt DePalma              10 Pomperaug              13.10      13.28   2 
  9 Christian Hade            11 Pomperaug              12.70      13.36   1 
 10 Andrew Riina              10 New Fairfiel           14.11      13.85   3 
 11 Cole Hughes                9 Pomperaug              13.50      14.05   2 
 12 Liam King                 11 Pomperaug              14.70      14.97   3 
 13 Alex Marshall             10 New Fairfiel           17.43      16.14   3 
 -- Noen Jian                 10 Pomperaug              12.70        SCR     
 -- Todd Brown                11 Pomperaug              12.50        SCR     
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jared Tomasetti           12 New Fairfiel           22.58      23.63   1   5   
  2 Matt DePalma              10 Pomperaug              27.40      27.50   1   3   
  3 Nate Vujs                 10 New Fairfiel           28.09      27.96   2   1   
  4 Cole Hughes                9 Pomperaug              27.70      29.00   1 
  5 Erick Alarcon             10 New Fairfiel           30.28      29.99   2 
  6 Liam King                 11 Pomperaug              31.40      32.37   2 
 -- Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel           30.09        DNS   2 
 -- Robert Vagnini            11 Pomperaug              24.90        DNS   1 
 -- Christian Hade            11 Pomperaug              25.90        DNS   1 
 -- Dom Kentish               12 New Fairfiel           25.45        DNS   1 
 -- Wesley Orlowski           12 New Fairfiel           28.00        DNS   2 
 
Boys 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ralph Lagerman            12 New Fairfiel           54.73      54.77    5   
  2 Robert Vagnini            11 Pomperaug            1:00.50      57.89    3   
  3 Travis Falk               10 Pomperaug                         58.60    1   
  4 Nick Falsetta              9 Pomperaug            1:01.90    1:02.53  
  5 Owain Smith               11 Pomperaug              57.60    1:03.49  
 -- John Rigoglioso           11 New Fairfiel         1:03.80        DNS  
 -- Noen Jian                 10 Pomperaug              59.90        SCR  
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Devin Krauss              12 New Fairfiel         2:11.91    2:09.74    5   
  2 Joshua Fromowitz          12 Pomperaug            2:10.00    2:10.93    3   
  3 Tim Hine                  11 Pomperaug            2:21.00    2:19.70    1   
  4 Nolan Keane               10 Pomperaug                       2:27.39  
  5 Derek Dean                11 Pomperaug            2:30.00    2:31.95  
  6 Aleksei Gentry            11 New Fairfiel         2:42.31    2:40.28  
  7 Zachary Hubert             9 New Fairfiel         3:15.27    3:36.80  
  8 Ryan Fitzpatrick          10 New Fairfiel         4:09.36    3:40.19  
 -- Travis Falk               10 Pomperaug            2:30.00        SCR  
 -- Sean Gibbons              10 New Fairfiel         2:44.25        SCR  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Patrick Gibbons           11 New Fairfiel         4:19.79    4:32.83    5   
  2 Timothy Monahan           12 Pomperaug            4:39.00    4:41.28    3   
  3 Hugh MacDonald             9 Pomperaug            5:00.00    4:56.38    1   
  4 Hunter Curcuruto          11 Pomperaug            4:56.00    4:56.68  
  5 Michael Filippelli        12 Pomperaug            4:53.00    5:01.32  
  6 Miguel Martins             9 Pomperaug            5:11.00    5:02.77  
  7 Ethan Hudson              10 Pomperaug            5:10.00    5:15.26  
  8 Eoin Collette              9 Pomperaug            5:22.00    5:21.45  
  9 Jack Sedito               11 New Fairfiel         5:23.85    5:26.97  
 10 Jake Orton                 9 Pomperaug            5:02.00    5:32.53  
 11 Michael Tutoli             9 Pomperaug            5:29.00    5:35.19  
 12 Ian Coughlin              11 Pomperaug            5:30.00    5:37.18  
 13 Sean Gibbons              10 New Fairfiel         6:02.01    5:38.62  
 14 Vincent Bandak             9 Pomperaug            5:41.00    5:45.27  
 15 Bobby Williams            12 New Fairfiel         6:17.21    6:25.18  
 16 Zachary Hubert             9 New Fairfiel         7:05.34    6:36.01  
 17 Colin McCormack            9 New Fairfiel                    7:21.82  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Patrick Gibbons           11 New Fairfiel                   10:00.37    5   
  2 Benjamin Koobatian        10 Pomperaug           11:45.00   11:04.77    3   
  3 Michael Connelly          11 Pomperaug           11:04.00   11:08.13    1   
  4 Benjamin Kania            10 Pomperaug           11:48.00   11:21.78  
  5 Carrington Flynn           9 New Fairfiel                   12:34.04  
  6 Andrew Marsigliano        11 New Fairfiel                   12:41.21  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dom Kentish               12 New Fairfiel           18.00      20.04    5   
  2 Eddie Alarcon              9 Pomperaug              19.80      20.12    3   
  3 Derrick Tavares           12 New Fairfiel           19.00      20.48    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Austin Zold               10 Pomperaug              46.00      48.48    5   
  2 Eddie Alarcon              9 Pomperaug              48.00      49.88    3   
  3 Derrick Tavares           12 New Fairfiel           52.00      50.54    1   
  4 Nate Vujs                 10 New Fairfiel           53.00      52.47  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pomperaug  'A'                                      47.00      50.36    5   
     1) Christian Hade 11               2) Robert Vagnini 11              
     3) Eddie Alarcon 9                 4) Todd Brown 11                  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Fairfield  'A'                                3:32.89    3:43.32    5   
     1) Ralph Lagerman 12               2) Jack Sedito 11                 
     3) Devin Krauss 12                 4) Jared Tomasetti 12             
  2 Pomperaug  'A'                                               3:45.81  
     1) Michael Filippelli 12           2) Andrew Clark 10                
     3) Drew Rosenhein 12               4) Timothy Monahan 12             
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Fairfield  'A'                                8:59.76    9:02.06    5   
     1) Devin Krauss 12                 2) Ralph Lagerman 12              
     3) Andrew Marsigliano 11           4) Patrick Gibbons 11             
  2 Pomperaug  'A'                                               9:11.35  
     1) Tim Hine 11                     2) Benjamin Koobatian 10          
     3) Benjamin Kania 10               4) Drew Rosenhein 12              
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jimmy Rea                 12 New Fairfiel                    5-09.00    5   
     5-02 5-04 5-06 5-08 5-09 5-10 
        O    O    O  XXO    O  XXX 
  2 Owain Smith               11 Pomperaug                       5-08.00    3   
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        O    O    O   XO    O 
  3 Jared Tomasetti           12 New Fairfiel         5-04.00    5-04.00    1   
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O    O  XXX 
  4 Austin Zold               10 Pomperaug                       5-00.00  
     5-00 5-02 
        O  XXX 
  5 Sean Gibbons              10 New Fairfiel                    4-10.00  
     4-08 4-10 5-00 
      XXO   XO  XXX 
 -- Andrew Clark              10 Pomperaug                           DNS  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jack Sedito               11 New Fairfiel         8-00.00    8-00.00    5   
     6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O   XO    O  XXX 
  2 Carrington Flynn           9 New Fairfiel         6-06.00    7-06.00    3   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O    O    O  XXX 
  3 John Rigoglioso           11 New Fairfiel         7-06.00   J7-06.00    1   
     7-00 7-06 8-00 
        O   XO  XXX 
  4 Erick Alarcon             10 New Fairfiel         6-06.00    6-00.00  
     6-00 6-06 
        O  XXX 
 -- Eoin Collette              9 Pomperaug                           DNS  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Andrew Clark              10 Pomperaug                      18-11.00    5   
      18-11  17-08.25  17-04         
  2 Derrick Tavares           12 New Fairfiel        13-08.00   16-03.50    3   
      14-03  14-08.25  16-03.50         
  3 Noen Jian                 10 Pomperaug                      15-10.50    1   
      FOUL  15-10.50  FOUL         
  4 Christian Hade            11 Pomperaug                      15-06.25  
      FOUL  14-11  15-06.25           
  5 Sean Gibbons              10 New Fairfiel        15-04.00   14-05.25  
      14-01  14-05.25  FOUL         
  6 Alex Marshall             10 New Fairfiel         9-09.00   12-05.00  
      FOUL  FOUL  12-05         
  7 Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel        12-08.00   12-04.00  
      FOUL  FOUL  12-04         
  8 Andrew Riina              10 New Fairfiel        12-06.00   10-04.50  
      FOUL  10-03  10-04.50         
 -- Dom Kentish               12 New Fairfiel        17-04.00        DNS  
 -- Todd Brown                11 Pomperaug                           DNS  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Andrew Clark              10 Pomperaug                      38-03.00    5   
      35-11  36-04.75  38-03         
  2 Noen Jian                 10 Pomperaug                      32-06.00    3   
      32-06  30-11.50  26-02           
  3 Derrick Tavares           12 New Fairfiel        29-07.50   29-04.00    1   
      27-10.50  29-04  28-01.25         
  4 Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel        25-01.50   27-04.00  
      FOUL  27-04  27-03.25         
 -- Alex Marshall             10 New Fairfiel                       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 -- Todd Brown                11 Pomperaug                           DNS  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sam Raiano                11 New Fairfiel        34-10.00   34-03.00    5   
      33-07  33-00  34-03         
  2 Vincent Sarro             11 New Fairfiel        30-11.00   32-01.00    3   
      29-10  32-01  32-00         
  3 Daniel Handlemaier        11 New Fairfiel        31-09.00   31-02.00    1   
      29-09  31-02  30-10         
  4 Aidan Gilchrist           11 Pomperaug                      28-07.00  
      26-10  28-04  28-07            
  5 Samuel Walker             10 Pomperaug                      28-05.00  
      25-07  28-05  27-06         
  6 Wesley Orlowski           12 New Fairfiel        31-05.00   28-00.00  
      27-07  28-00  FOUL         
  7 Matteo DelBuono            9 Pomperaug                      26-07.00  
      26-07  21-08  25-04           
  8 Eric Holtz                11 Pomperaug                      22-00.00  
      22-00  19-08               
  9 Andrew Riina              10 New Fairfiel                   21-09.00  
      18-06  21-09 x             
 10 Nicholas Salvucci          9 Pomperaug                      21-03.00  
      21-03  20-04  19-00           
 11 Alex Lee                  10 Pomperaug                      19-10.00  
      19-10  19-01 x             
 12 Ryan Fitzpatrick          10 New Fairfiel        17-03.00   16-10.00  
      16-01  16-10 x             
 -- Bobby Williams            12 New Fairfiel        21-05.00        DNS  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sam Raiano                11 New Fairfiel           98-04      89-09    5   
      76-01  89-09  89-08         
  2 Jimmy Rea                 12 New Fairfiel                      89-01    3   
      89-01  FOUL               
  3 Vincent Sarro             11 New Fairfiel           64-09      69-09    1   
      60-05  69-09  65-02         
  4 Samuel Walker             10 Pomperaug                         68-08  
      62-00  68-08               
  5 Eric Holtz                11 Pomperaug                         59-03  
      35-05  59-03               
  6 Aidan Gilchrist           11 Pomperaug                         58-08  
      FOUL  57-06  58-08           
  7 Alex Lee                  10 Pomperaug                         56-01  
      FOUL  56-01  55-04           
  8 Daniel Handlemaier        11 New Fairfiel           78-09      55-05  
      55-05  49-04  54-11         
  9 Nicholas Salvucci          9 Pomperaug                         52-04  
      FOUL  48-11  52-04           
 10 Matteo DelBuono            9 Pomperaug                         49-05  
      49-01  49-05               
 11 Bobby Williams            12 New Fairfiel                      48-11  
      FOUL  48-11 x             
 12 Nate Vujs                 10 New Fairfiel                      45-00  
      45-00  FOUL  FOUL          
 13 Tristan Campbell           9 Pomperaug                         38-03  
      38-03  37-06 x             
 14 Ryan Fitzpatrick          10 New Fairfiel           34-00      34-02  
      33-03  34-02            
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daniel Handlemaier        11 New Fairfiel          130-07     130-00    5   
      127-01  130-00  128-05         
  2 Drew Rosenhein            12 Pomperaug                        100-07    3   
      100-07  85-09  99-06         
  3 Wesley Orlowski           12 New Fairfiel          112-00      94-05    1   
      83-01  94-05  FOUL         
  4 Matteo DelBuono            9 Pomperaug                         87-01  
      77-05  87-01  74-01         
  5 Aidan Gilchrist           11 Pomperaug                         86-03  
      86-03  80-10  85-02         
  6 Joshua Fromowitz          12 Pomperaug                         82-07  
      69-09  82-07  65-03         
  7 Samuel Walker             10 Pomperaug                         78-07  
      78-07  63-03  FOUL         
  8 Eric Holtz                11 Pomperaug                         77-03  
      77-03  72-06  FOUL         
  9 Carrington Flynn           9 New Fairfiel                      72-02  
      72-02  69-11  FOUL         
 10 Tristan Campbell           9 Pomperaug                         69-01  
      69-01  56-07  FOUL         
 11 Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel           66-02      66-09  
      59-01  59-01  66-09         
 12 Andrew Riina              10 New Fairfiel           45-07      54-09  
      47-10  44-03  54-09         
 13 Nate Vujs                 10 New Fairfiel           49-04      48-05  
      48-05  39-09  46-10         
 14 Ryan Fitzpatrick          10 New Fairfiel                      26-05  
      FOUL  26-05  FOUL           
 -- Michael Filippelli        12 Pomperaug                           DNS  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Pomperaug                   86        2) New Fairfield              64   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) New Fairfield               94        2) Pomperaug                  56