Glastonbury @ Southington Results

Event Completed

Southington HS Southington , CT

April 13th, 2021 @ 2:00PM

Results by Northeast Sports Timing Service

https:http://www.nestiming.com/events/glastonbury-southington-21



Licensed to Northeast Sports Timing Service - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 04/13/21 09:09 PM
               Southington vs. Glastonbury Dual Meet - 04/13/21                
                            Results @ nestiming.com                            
                      Southington H.S. - Southington, CT                       
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Livvy Pizzitola           12 Southington            12.60      12.49   1   5   
  2 Shannon Litchfield        12 Southington            13.00      13.05   1   3   
  3 Hannah Caiola             11 Glastonbury            13.10      13.17   1   1   
  4 Alexis Strong             10 Southington            13.40      13.58   1 
  5 Mackenzie Landers         10 Glastonbury            13.50      13.59   2 
  6 Alyssa Healy              10 Glastonbury            13.20      13.71   1 
  7 Erin O'Neil               11 Southington                       13.88   4 
  8 Haley Brown               10 Glastonbury            14.00      14.21   2 
  9 Samantha Freyler          10 Southington                       14.33   3 
 10 Camilla Wessels            9 Southington                       14.36   4 
 11 Jenna Fradin               9 Glastonbury            13.80      14.45   2 
 12 Grace Drechsler           10 Southington                       14.55   2 
 13 Kaitlyn Asido             11 Southington            13.60      14.66   2 
 14 Rebecca Fuller             9 Glastonbury            14.00      14.75   3 
 15 Makenzie Marek            10 Southington                       14.98   3 
 16 Annabel Hassan             9 Glastonbury            15.10      15.43   3 
 17 Addison Fastiggi          11 Glastonbury            15.50      15.51   4 
 18 Tess Pedemonti             9 Glastonbury            15.90      15.54   4 
 19 Olivia Aselton            10 Glastonbury            15.40      15.55   3 
 -- Lindsey Catlin            11 Southington            13.80        DNS   2 
 -- Molly Harding             11 Glastonbury            12.40        DNS   1 
 -- Sophia Caballero           9 Southington                         DNS   4 
 -- Sophie Miranda            11 Southington                         DNS   3 
 
Girls 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Livvy Pizzitola           12 Southington            26.60      26.33   1   5   
  2 Riley Carroll             10 Glastonbury            26.80      27.02   1   3   
  3 Hannah Caiola             11 Glastonbury            27.20      27.10   1   1   
  4 Riley Prozzo               9 Southington            27.50      27.66   1 
  5 Mackenzie Landers         10 Glastonbury            27.90      28.04   2 
  6 Erin O'Neil               11 Southington            28.70      29.53   3 
  7 Riley Kofsuske            11 Southington            28.10      29.58   1 
  8 Camilla Wessels            9 Southington                       30.23   4 
  9 Grace Drechsler           10 Southington            28.60      30.34   2 
 10 Lindsey Catlin            11 Southington            28.50      30.39   2 
 11 Samantha Freyler          10 Southington                       31.18   4 
 12 Haley Brown               10 Glastonbury            31.90      32.03   2 
 13 Annabel Hassan             9 Glastonbury            32.00      32.34   2 
 14 Sera Altomari             12 Southington                       32.81   4 
 15 Olivia Aselton            10 Glastonbury            34.00      32.90   3 
 16 Addison Fastiggi          11 Glastonbury            34.10      33.04   3 
 17 Tess Pedemonti             9 Glastonbury            35.10      33.23   3 
 18 Alisa Llabani             11 Southington                       34.62   3 
 19 Anna Coviello              9 Southington                       36.24   4 
 20 Emily Forcade             12 Southington                       38.05   4 
 -- Sophie Miranda            11 Southington            28.30        DNS   2 
 -- Molly Harding             11 Glastonbury            25.40        DNS   1 
 -- Madison Block             12 Southington                         DNS   3 
 -- Sophia Caballero           9 Southington                         DNS   4 
 
Girls 400 Meter Dash Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Riley Carroll             10 Glastonbury          1:01.50    1:02.36    5   
  2 Alyssa Healy              10 Glastonbury          1:02.50    1:04.40    3   
  3 Ava Gattinella             9 Glastonbury                     1:04.87    1   
  4 Alisa Llabani             11 Southington          1:15.00    1:19.49  
  5 Sofia Davino              10 Southington          1:10.00    1:21.76  
  6 Anna Coviello              9 Southington          1:15.00    1:27.84  
 -- Molly Harding             11 Glastonbury            57.00        SCR  
 
Girls 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Casey MacElhiney          12 Glastonbury          2:19.00    2:23.54    5   
  2 Jacqueline Caron          10 Glastonbury          2:32.00    2:24.38    3   
  3 Diane Pillsbury           12 Southington          2:35.00    2:27.58    1   
  4 Mikayla Nedder            10 Glastonbury          2:48.00    2:38.89  
  5 Kylie Hilliard            11 Glastonbury          2:33.00    2:39.66  
  6 Elise Ryan                10 Southington                     2:55.57  
  7 Ruth Alejandro             9 Southington                     2:56.43  
  8 Melaina Coleman           11 Southington                     3:17.23  
  9 Shyla Flores               9 Southington                     3:40.91  
 10 Leah Flores                9 Southington                     3:49.08  
 11 Lola Esbaner               9 Southington                     3:52.11  
 -- Rachel Dubois             10 Southington                         DNS  
 -- Jessica Lombardo           9 Southington          2:30.00        DNS  
 -- Jacqueline Izzo           11 Southington          2:17.00        DNS  
 
Girls 1600 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jacqueline Izzo           11 Southington          5:09.48    5:04.85   1   5   
  2 Casey MacElhiney          12 Glastonbury          5:09.00    5:15.60   1   3   
  3 Jacqueline Caron          10 Glastonbury          5:35.00    5:17.51   1   1   
  4 Kelley MacElhiney         10 Glastonbury          5:43.00    5:38.29   1 
  5 Annika Hurley             11 Glastonbury          5:56.00    5:54.93   1 
  6 Olivia Dickson            11 Glastonbury          5:58.00    6:02.28   2 
  7 Sarah Ongley              11 Glastonbury          6:10.00    6:12.42   2 
  8 Megan Bissoni             11 Southington          6:30.00    6:36.32   2 
  9 Jenna Morgan              12 Southington          6:33.50    6:36.49   2 
 10 Hannah Cooley             10 Southington          6:47.69    6:48.32   2 
 11 Morgan Garry              10 Southington                     6:52.87   2 
 12 Caitlyn Healy             10 Glastonbury          6:40.00    6:57.92   2 
 13 Holly Skripol             10 Glastonbury          7:54.00    7:28.53   2 
 14 Caileigh Schroeder        11 Glastonbury          8:12.00    7:49.83   2 
 -- Kaelynn McKinstry         10 Southington                         DNS   2 
 -- Jessica Lombardo           9 Southington          5:35.00        DNS   1 
 -- Diane Pillsbury           12 Southington          5:41.20        DNS   1 
 -- Grace Michaud             12 Southington          5:15.00        DNS   1 
 -- Emma Liu                  12 Glastonbury          5:57.00        DNS   1 
 -- Ava Gattinella             9 Glastonbury          5:44.00        DNS   1 
 
Girls 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jacqueline Dudus           9 Glastonbury         12:55.00   12:29.10    5   
  2 Casey MacElhiney          12 Glastonbury         11:15.00   12:31.74    3   
  3 Jacqueline Caron          10 Glastonbury         12:24.00   12:31.76    1   
  4 Emma Liu                  12 Glastonbury         12:55.00   12:34.37  
  5 Ava Egan                   9 Southington         12:45.44   12:34.68  
  6 Abigail Flanigan          11 Southington         13:00.00   13:16.43  
 -- Diane Pillsbury           12 Southington                         DNS  
 -- Grace Michaud             12 Southington         11:11.00        DNS  
 -- Jessica Lombardo           9 Southington         12:00.00        DNS  
 -- Jacqueline Izzo           11 Southington         11:07.48        DNS  
 -- Kelley MacElhiney         10 Glastonbury         12:40.00        DNS  
 -- Ava Gattinella             9 Glastonbury         12:35.00        DNS  
 
Girls 100 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Emma Smith                12 Glastonbury            16.30      16.89   1   5   
  2 Zoe Spann-McDonald        10 Glastonbury            16.80      17.59   1   3   
  3 Abby Sowa                 12 Southington            16.50      18.70   1   1   
  4 Kailey Keegan             12 Southington            18.50      19.37   1 
 -- Monika Kryzanski          11 Southington                         DNS   2 
 -- Cara St.John              11 Southington                         DNS   2 
 -- Meghan Carroll            11 Southington            18.50        DNS   1 
 -- Marisa Imme               12 Southington                         DNS   2 
 
Girls 300 Meter Hurdles Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Abby Sowa                 12 Southington            47.00      48.18   1   5   
  2 Emma Smith                12 Glastonbury            48.00      48.36   1   3   
  3 Kailey Keegan             12 Southington            51.00      53.35   1   1   
  4 Riley Prozzo               9 Southington            49.00      54.30   1 
  5 Zoe Spann-McDonald        10 Glastonbury            53.00      55.39   1 
  6 Marisa Imme               12 Southington                     1:00.73   2 
  7 Brianna Linehan           12 Southington                     1:01.49   2 
 -- Monika Kryzanski          11 Southington                         DNS   2 
 -- Cara St.John              11 Southington                         DNS   2 
 -- Meghan Carroll            11 Southington                         DNS   2 
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southington  'A'                                    50.50      51.80    5   
     1) Shannon Litchfield 12           2) Livvy Pizzitola 12             
     3) Abby Sowa 12                    4) Kayla Pelletier 12             
  2 Glastonbury  'A'                                    50.30      52.37  
     1) Hannah Caiola 11                2) Alyssa Healy 10                
     3) Mackenzie Landers 10            4) Riley Carroll 10               
  3 Southington  'B'                                    53.50      54.99  
     1) Lindsey Catlin 11               2) Erin O'Neil 11                 
     3) Riley Kofsuske 11               4) Riley Prozzo 9                 
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Glastonbury  'A'                                  4:10.00    4:23.30    5   
     1) Riley Carroll 10                2) Emma Smith 12                  
     3) Hannah Caiola 11                4) Alyssa Healy 10                
  2 Southington  'A'                                             5:10.61  
     1) Tralee Shea 10                  2) Sera Altomari 12               
     3) Anna McGrail 12                 4) Brianna Linehan 12             
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Glastonbury  'A'                                 10:20.00   10:04.24    5   
     1) Kylie Hilliard 11               2) Ava Gattinella 9               
     3) Casey MacElhiney 12             4) Kelley MacElhiney 10           
  2 Southington  'B'                                            10:18.77  
     1) Diane Pillsbury 12              2) Ava Egan 9                     
     3) Abigail Flanigan 11             4) Jacqueline Izzo 11             
  3 Southington  'A'                                 10:10.03   12:49.11  
     1) Melaina Coleman 11              2) Sera Altomari 12               
     3) Bogna Prusak 11                 4) Anna McGrail 12                
 
Girls High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brittany LeClair          12 Glastonbury                     5-02.00    5   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        O    O    O   XO    O  XXX 
  2 Kathryn DeSousa           11 Glastonbury                    J5-02.00    3   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
        O   XO    O    O   XO  XXX 
  3 Kaitlyn Asido             11 Southington          4-06.00    4-08.00    1   
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        O   XO  XXO  XXO  XXX 
  4 Celia Ryan                10 Glastonbury                     4-06.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O   XO    O  XXO  XXX 
  5 Alexis Strong             10 Southington                     4-04.00  
     4-02 4-04 4-06 
      XXO    O  XXX 
  6 Samantha Freyler          10 Southington                    J4-04.00  
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O   XO    O   XO  XXX 
  7 Meghan Carroll            11 Southington                     4-02.00  
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        O    O   XO   XO  XXX 
  7 Leila Espirito-Santo      10 Glastonbury                     4-02.00  
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        O    O   XO   XO  XXX 
 -- Kate Fradin               11 Glastonbury                          NH  
     3-08 
      XXX 
 
Girls Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mallory Malz              12 Glastonbury                    10-00.00    4   
     9-06 10-00 10-06 
      XXO   XXO   XXX 
  1 Alexah Zaczynski          12 Southington                    10-00.00    4   
     7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
       XO  PPP    O   XO    O   XXO   XXX 
  3 Celia Ryan                10 Glastonbury                     7-06.00    1   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O    O    O  XXX 
  4 Madison Werner            12 Glastonbury                    J7-06.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O   XO    O  XXX 
  5 Sophia Urban              11 Glastonbury                    J7-06.00  
     7-00 7-06 8-00 
       XO  XXO  XXX 
  6 Amanda Steckler           11 Glastonbury                     7-00.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 
        O    O  XXO  XXX 
  7 Natalie Reeves            12 Southington                     6-06.00  
     6-06 7-00 
        O  XXX 
 
Girls Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mallory Malz              12 Glastonbury                    16-08.50    5   
      FOUL  16-00.50  16-08.50  FOUL      
  2 Kayla Pelletier           12 Southington         14-00.00   15-09.25    3   
      FOUL  15-09.25  15-09  FOUL      
  3 Alexah Zaczynski          12 Southington         14-08.00   15-01.00    1   
      FOUL  14-04.50  15-01  14-11.50      
  4 Eishen Young              11 Glastonbury                    14-10.00  
      14-05  13-01.50  14-10  13-09.25      
  5 Alexis Strong             10 Southington                    14-04.00  
      FOUL  14-02  14-04  13-06      
  6 Riley Kofsuske            11 Southington                    13-08.50  
      FOUL  FOUL  FOUL  13-08.50      
  7 Natalie Reeves            12 Southington                    13-00.75  
      13-00.75  FOUL  12-06.25  12-11       
  8 Annabel Hassan             9 Glastonbury                    12-01.50  
      FOUL  FOUL  11-10.50  12-01.50      
  9 Ruchi Kumbalaparambil      9 Glastonbury                    11-03.00  
      11-01.50  11-03  FOUL  10-10.50      
 -- Rebecca Fuller             9 Glastonbury                        FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL      
 
Girls Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mallory Malz              12 Glastonbury                    35-07.50    5   
      33-11  34-10.75  35-01  35-07.50      
  2 Sarah Christina            9 Glastonbury                    29-02.00    3   
      27-03.75  29-01  29-02  28-11.50      
  3 Natalie Reeves            12 Southington                    29-00.50    1   
      27-07  28-05  29-00.50  26-08.75       
  4 Sophia Urban              11 Glastonbury                    26-09.25  
      FOUL  25-02.25  26-09.25  26-02.50      
  5 Amanda Steckler           11 Glastonbury                    25-07.00  
      24-07  24-05  25-07  25-02      
  6 Leila Espirito-Santo      10 Glastonbury                    23-01.00  
      21-07.50  23-01  22-07.25  FOUL      
 
Girls Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Monica Robinson           12 Glastonbury                    31-07.00    5   
      28-11  30-00.50  29-11  31-07      
  2 Sara Lafontaine           12 Southington         26-10.50   30-05.50    3   
      FOUL  29-09.50  30-05.50  28-03      
  3 Layla Spann-McDonald      10 Glastonbury                    28-11.25    1   
      28-11.25  28-00.50  27-08  27-11.50      
  4 Denette Belu-John         11 Southington         22-05.00   26-06.50  
      22-00.25  23-05.50  26-06.50  22-06      
  5 Anna Morris               10 Glastonbury                    25-00.50  
      24-00.50  24-09.75  23-05.50  25-00.50       
  6 Sophia Leone              10 Southington         20-01.00   23-02.75  
      21-06  20-11  20-08.50  23-02.75      
  7 Maddie Longo              10 Southington         20-04.00   23-02.00  
      22-01.50  23-02  19-03  20-09      
  8 Morgan LeBarron           10 Southington         18-06.00   22-05.50  
      19-11  FOUL  20-08.25  22-05.50      
  9 Taylor Huff               10 Glastonbury                    20-10.50  
      20-10.50  19-05  16-07.50  18-06      
 
Girls Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Layla Spann-McDonald      10 Glastonbury                       88-05    5   
      86-00  81-05  88-05  FOUL      
  2 Denette Belu-John         11 Southington                       69-10    3   
      69-10  FOUL  56-11  68-10      
  3 Sara Lafontaine           12 Southington           110-00      64-09    1   
      62-10  64-09  FOUL  57-08      
  4 Taylor Huff               10 Glastonbury                       58-02  
      53-05  49-04  58-02  53-05      
  5 Anna Morris               10 Glastonbury                       57-11  
      57-11  43-00  FOUL  FOUL      
  6 Makenzie Marek            10 Southington                       56-03  
      52-01  FOUL  50-07  56-03      
  7 Monica Robinson           12 Glastonbury                       51-03  
      51-03  FOUL  FOUL  47-02      
  8 Sophia Leone              10 Southington                       41-09  
      41-02  40-01  41-09  41-06      
  9 Morgan LeBarron           10 Southington                       34-07  
      32-03  34-07  FOUL  34-03       
 
Girls Javelin Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alexah Zaczynski          12 Southington           110-00     129-03    5   
      123-02  129-03  113-06  123-09      
  2 Marisa Imme               12 Southington           110-00     110-00    3   
      103-02  108-05  110-00  93-08      
  3 Kayla Pelletier           12 Southington           105-00      95-08    1   
      FOUL  FOUL  95-08  82-06      
  4 Monica Robinson           12 Glastonbury                       84-04  
      75-05  82-10  84-04  69-02       
  5 Anna McGrail              12 Southington            95-00      83-05  
      83-05  77-06  76-03  77-00      
  6 Anna Morris               10 Glastonbury                       82-11  
      82-11  60-10  67-06  76-06      
  7 Shannon Litchfield        12 Southington            95-00      72-08  
      72-08  62-08  71-11  51-03      
  8 Taylor Huff               10 Glastonbury                       57-08  
      FOUL  52-10  57-08  54-02      
 -- Layla Spann-McDonald      10 Glastonbury                        FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL      
 -- Molly Harding             11 Glastonbury                         DNS  
 
Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Southington  'A'                                             5:30.04  
     1) Sofia Davino 10                 2) Bogna Prusak 11                
     3) Emily Forcade 12                4) Caitlyn Sheldrick 10           
 
Girls High Jump Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Tralee Shea               10 Southington                     4-04.00  
     4-02 4-04 4-06 
       XO  XXO  XXX 
  2 Camilla Wessels            9 Southington                     4-02.00  
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        O    O    O   XO  XXX 
  3 Grace Drechsler           10 Southington                    J4-02.00  
     3-08 3-10 4-00 4-02 4-04 
        O    O   XO   XO  XXX 
  4 Addison Fastiggi          11 Glastonbury                     3-10.00  
     3-08 3-10 4-00 
        O   XO  XXX 
 
Girls Pole Vault Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Anna Hilary                9 Glastonbury                     6-06.00  
     5-06 6-00 6-06 7-00 
       XO    O    O  XXX 
  2 Jenna Fradin               9 Glastonbury                    J6-06.00  
     5-06 6-00 6-06 7-00 
        O    O   XO  XXX 
  3 Sarah Christina            9 Glastonbury                     6-00.00  
     5-06 6-00 6-06 
       XO    O  XXX 
 
Girls Long Jump Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Samantha Freyler          10 Southington                    13-08.00  
      12-08.75  13-03.75  13-08           
  2 Grace Drechsler           10 Southington                   J13-08.00  
      13-08  13-03.50  FOUL           
 -- Kaitlyn Asido             11 Southington                        FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Girls Shot Put Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Skylar Sterling           12 Southington                    25-02.00  
      25-02  23-03.50  21-02         
  2 Emma St.John               9 Southington                    21-08.00  
      21-05.25  19-05.75  21-08         
  3 Sarah Selinske            12 Southington                    20-08.50  
      19-04  20-08.50  18-06.50         
  4 Jennifer Verrilli         12 Southington                    17-08.25  
      17-07  17-08.25  16-06         
 -- Alexandra Carabetta       12 Southington                         DNS  
 
Girls Discus Throw Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Emma St.John               9 Southington                       67-02  
      57-09  61-10  67-02         
  2 Maddie Longo              10 Southington                       49-07  
      42-05  45-06  49-07         
  3 Julianne Slesinski        10 Southington                       48-10  
      47-07  48-03  48-10         
  4 Sarah Selinske            12 Southington                       47-05  
      FOUL  45-04  47-05           
  5 Jennifer Verrilli         12 Southington                       46-06  
      46-06  33-01  39-08           
  6 Skylar Sterling           12 Southington                       45-01  
      40-00  45-01  FOUL           
 -- Sofia Davino              10 Southington                         DNS  
 -- Alexandra Carabetta       12 Southington                         DNS  
 -- Francesca Riccio           9 Southington                         DNS  
 
Girls Javelin Throw Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Haley Gregoire            12 Southington                       71-09  
      70-02  71-09  49-00         
  2 Jennifer Verrilli         12 Southington                       64-02  
      52-00  55-05  64-02         
  3 Makenzie Marek            10 Southington                       60-07  
      41-08  54-11  60-07         
  4 Julianne Slesinski        10 Southington                       41-00  
      41-00  40-09  38-06         
  5 Rachel Dubois             10 Southington                       40-01  
      39-10  35-10  40-01           
  6 Sarah Day                 12 Glastonbury                       30-09  
      30-01  25-09  30-09         
 -- Francesca Riccio           9 Southington                         DNS  
 -- Aleia Garfinkel           12 Glastonbury                         DNS  
 -- Maddie Longo              10 Southington                         DNS  
 
Boys 100 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ryan DelMonte             11 Southington            11.50      11.99   1   5   
  2 Daniel Perlot             10 Southington                       12.57   2   3   
  3 Zach DiSette              10 Glastonbury            12.80      13.12   2   1   
  4 Matt Doucette             11 Glastonbury            12.30      13.27   1 
  5 John Nardone              11 Glastonbury            12.90      13.57   3 
  6 Gage Haines               10 Glastonbury            13.00      13.83   3 
  7 Jack Pfalzgraf             9 Glastonbury            12.60      13.89   2 
  8 Gabriel Zamorano Jr.      11 Southington                       14.24   3 
  9 Evan Don Francisco         9 Glastonbury            13.30      14.31   3 
 10 Kevin Clarke              11 Glastonbury            12.10      14.37   1 
 11 Connor Keegan              9 Southington                       14.40   2 
 12 Jack O'Connor              9 Glastonbury            13.60      16.25   4 
 -- Ryan Kiyak                10 Southington                         DNS   4 
 -- Joseph DiPace              9 Southington                         DNS   2 
 -- Benjamin Vroeginday       10 Southington                         DNS   3 
 -- Ian Beierle                9 Southington            12.00        DNS   1 
 -- Akira Fu                  12 Glastonbury            12.40        DNS   1 
 -- Nathan Cofrancesco        11 Southington            12.00        DNS   1 
 -- Brayden Chance             9 Glastonbury            12.50        DNS   2 
 -- Charles Kaufmann          11 Southington                         DNS   4 
 -- Mazen Alkatib              9 Southington                         DNS   3 
 -- Maxwell Hotchkiss         11 Southington                         DNS   4 
 
Boys 200 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Brendan Kiyak             12 Southington            23.50      24.15   1   5   
  2 Michael Sardo             11 Glastonbury            24.20      24.43   1   3   
  3 Jaisen Carusone           11 Southington            24.00      24.65   1   1   
  4 Ryan St. John             12 Southington            25.63      24.69   2 
  5 Jackson Boyd              10 Glastonbury            24.90      25.43   1 
  6 Daniel Perlot             10 Southington            24.50      25.50   2 
  7 Deven Vincelette          12 Glastonbury            25.80      26.69   2 
  8 Zach DiSette              10 Glastonbury            26.20      27.11   3 
  9 John Nardone              11 Glastonbury            27.60      27.27   4 
 10 Matt Doucette             11 Glastonbury            25.10      27.80   2 
 11 Jackson Carroll            9 Southington                       28.12   3 
 12 Jack Pfalzgraf             9 Glastonbury            27.80      28.13   4 
 13 Brian McGill              12 Glastonbury            27.50      28.41   4 
 14 Kevin Clarke              11 Glastonbury            24.90      29.15   1 
 15 Evan Don Francisco         9 Glastonbury            27.00      29.22   3 
 16 Jack O'Connor              9 Glastonbury            31.50      33.67   4 
 -- Mazen Alkatib              9 Southington                         DNS   3 
 -- Nathan Cofrancesco        11 Southington            24.00        DNS   1 
 -- Charles Kaufmann          11 Southington                         DNS   3 
 -- Benjamin Vroeginday       10 Southington                         DNS   5 
 -- Joseph DiPace              9 Southington                         DNS   5 
 -- Alejandro Restrepo-Neal    9 Glastonbury            28.50        DNS   5 
 -- Akira Fu                  12 Glastonbury            25.90        DNS   2 
 -- Maxwell Hotchkiss         11 Southington                         DNS   2 
 -- Brayden Chance             9 Glastonbury            26.20        DNS   3 
 
Boys 400 Meter Dash Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Michael Sardo             11 Glastonbury            54.50      54.26   1   5   
  2 Jackson Boyd              10 Glastonbury            55.90      55.73   1   3   
  3 Kevin Dorio               10 Southington                       57.24   1   1   
  4 Ryan St. John             12 Southington                       57.47   1 
  5 Deven Vincelette          12 Glastonbury            56.50      58.73   1 
  6 Sean McGill               12 Glastonbury            57.80    1:00.08   2 
  7 Tom George                10 Southington                     1:09.96   1 
 
Boys 800 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brian Pawlowski           11 Glastonbury          2:12.00    2:12.81    5   
  2 Krystian Pawlowski        12 Glastonbury          2:10.00    2:13.26    3   
  3 Cody Stone                11 Glastonbury          2:13.00    2:14.79    1   
  4 Dominic Pena              10 Glastonbury          2:15.00    2:16.35  
  5 Bradley Eng               10 Southington                     2:18.25  
  6 Brian McGill              12 Glastonbury                     2:20.79  
  7 Johnathan Putnam           9 Southington          2:25.00    2:21.52  
  8 Ed Quinn                  12 Glastonbury                     2:23.32  
  9 Kevin Graziosi            11 Glastonbury          2:20.00    2:25.59  
 10 Brian Kalwat               9 Southington          2:30.00    2:26.07  
 11 Will Haddad               12 Glastonbury                     2:26.40  
 12 Cameron Colletti          10 Glastonbury                     2:27.27  
 13 Jackson Stone             11 Glastonbury                     2:27.61  
 -- Patrick Quinn             11 Glastonbury                         DNS  
 
Boys 1600 Meter Run Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Joseph Accurso            11 Glastonbury          4:40.00    4:47.85   1   5   
  2 Braeden Laframboise       12 Southington          4:48.00    4:50.93   1   3   
  3 Grayson Borla             11 Southington          4:56.00    4:52.40   1   1   
  4 Cody Stone                11 Glastonbury          5:00.00    4:53.16   1 
  5 Krystian Pawlowski        12 Glastonbury          4:55.00    5:00.39   1 
  6 Michael Ditota            12 Southington          4:56.00    5:09.22   1 
  7 Will Haddad               12 Glastonbury          5:10.00    5:11.24   1 
  8 Harrison Krause           11 Glastonbury                     5:11.98   2 
  9 Kevin Graziosi            11 Glastonbury          5:05.00    5:12.87   1 
 10 Cameron Colletti          10 Glastonbury                     5:14.58   2 
 11 Jackson Stone             11 Glastonbury          5:10.00    5:17.50   1 
 12 Rodrigo Caballero         10 Glastonbury                     5:30.43   2 
 13 Ishan Chopra              10 Glastonbury                     5:31.87   2 
 14 Brendan Leone             11 Southington                     5:35.74   2 
 15 Rocco Pizzitola            9 Southington          5:29.24    5:39.38   1 
 16 Christopher Andriola      11 Glastonbury                     5:46.83   2 
 17 Jason Zhou                11 Glastonbury                     6:01.83   2 
 18 Aidan Twohill              9 Southington                     6:03.33   2 
 19 Josh LaRoche              12 Southington                     6:24.30   2 
 -- Christopher Regalbuti      9 Southington          5:27.63        DNF   1 
 -- John Tanucci               9 Southington                         DNS   2 
 -- Jackson Alfano            12 Southington          5:38.50        DNS   1 
 -- Christos Totonis           9 Glastonbury                         DNS   2 
 -- Jackson Landino           12 Southington          5:04.26        DNS   1 
 
Boys 3200 Meter Run Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joseph Accurso            11 Glastonbury                    10:23.92    5   
  2 Jared Rivera              12 Southington         10:22.70   10:50.15    3   
  3 Harrison Krause           11 Glastonbury                    10:55.83    1   
  4 Evan Kristopik            12 Southington                    10:58.63  
 
Boys 110 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 John O'Connor             11 Southington            17.00      19.65    5   
  2 Liam Handi                12 Southington                       19.86    3   
  3 Jonathan Wihbey           10 Glastonbury                       26.28    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 John O'Connor             11 Southington            47.00      46.60    5   
  2 Liam Handi                12 Southington                       47.43    3   
  3 Aidan Katzman              9 Glastonbury                       53.28    1   
 -- Jonathan Wihbey           10 Glastonbury                         DNS  
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southington  'A'                                    44.00      48.00    5   
     1) Brendan Kiyak 12                2) Michael Balachandar 12         
     3) Ryan DelMonte 11                4) Nathan Cofrancesco 11          
  2 Glastonbury  'A'                                               51.41  
     1) Sean McGill 12                  2) Brian McGill 12                
     3) Matt Doucette 11                4) Jackson Boyd 10                
 -- Southington  'B'                                    46.00        DNS  
     1) Sean Lafontaine 12              2) Maxwell Hotchkiss 11           
     3) Ian Beierle 9                   4) Daniel Perlot 10               
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southington  'A'                                  3:42.70    3:40.21    5   
     1) Jaisen Carusone 11              2) Ethan Giordano 10              
     3) Ethan Eng 12                    4) Brendan Kiyak 12               
  2 Glastonbury  'A'                                             3:47.17  
     1) Jackson Boyd 10                 2) Brian Pawlowski 11             
     3) Dominic Pena 10                 4) Michael Sardo 11               
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southington  'A'                                  9:41.32    9:00.31    5   
     1) Ethan Eng 12                    2) Jackson Landino 12             
     3) Ethan Giordano 10               4) Jared Rivera 12                
  2 Glastonbury  'A'                                             9:22.37  
     1) Dominic Pena 10                 2) Ed Quinn 12                    
     3) Cameron Colletti 10             4) Brian Pawlowski 11             
 
Boys High Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aiden Chesanow            12 Southington          5-10.00    5-08.00    5   
     5-04 5-06 5-08 5-09 
       XO   XO    O  XXX 
  2 Michael Balachandar       12 Southington                    J5-08.00    3   
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-09 
        O    O    O  XXO    O  XXO  XXX 
  3 Jonathan Wihbey           10 Glastonbury                     5-06.00    1   
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        O    O    O  XXO  XXX 
  4 Sebastian Maslinski       12 Southington          5-04.00    5-04.00  
     4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O   XO   XO  XXX 
  5 Gage Haines               10 Glastonbury                     5-02.00  
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 
       XO    O    O    O  XXX 
  6 Aidan Katzman              9 Glastonbury                     5-00.00  
     4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O    O  XXX 
  7 Kevin Dorio               10 Southington          5-02.00    4-10.00  
     4-08 4-10 5-00 
        O    O  XXX 
 -- Jack Freyler              11 Southington                         DNS  
 
Boys Pole Vault Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aiden Chesanow            12 Southington                    12-00.00    5   
     10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 
         O     O     O     O     O   XXX 
  2 Trent Calibo              12 Glastonbury                   J12-00.00    3   
     10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 
         O   XXO     O     O     O   XXX 
  3 Eric Wiedemer             12 Glastonbury                    11-00.00    1   
     10-00 10-06 11-00 11-06 
        XO   XXO    XO   XXX 
 -- Eric Orsini               11 Southington                          NH  
     7-00 
      XXX 
 
Boys Long Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Aiden Chesanow            12 Southington                    19-04.25    5   
      18-10  17-10.50  18-11  19-04.25      
  2 Jack Schaffner            11 Glastonbury                    18-05.50    3   
      17-06  18-01.50  18-05.50  18-02      
  3 Eric Wiedemer             12 Glastonbury                    16-09.50    1   
      15-03.25  16-07.75  16-07.25  16-09.50      
  4 Aidan Katzman              9 Glastonbury                    16-06.50  
      FOUL  16-06.50  15-08  15-01       
  5 John O'Connor             11 Southington         18-00.00   16-05.50  
      16-05.50  16-00.50  15-02  15-11      
  6 Eric Orsini               11 Southington                    14-00.50  
      14-00.50  FOUL  13-04  13-05      
  7 Connor Keegan              9 Southington                    13-02.75  
      FOUL  12-03  13-02.75  12-03      
 -- Sean Lafontaine           12 Southington         17-00.50        DNS  
 -- Ian Beierle                9 Southington                         SCR  
 
Boys Triple Jump Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jack Schaffner            11 Glastonbury                    37-08.25    5   
      36-06.25  37-05  FOUL  37-08.25       
  2 Trent Calibo              12 Glastonbury                    34-03.25    3   
      34-03.25  34-02            
 
Boys Shot Put Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alex George               11 Glastonbury                    36-10.00    5   
      35-06  34-11  35-11  36-10      
  2 Sebastian Maslinski       12 Southington         30-04.00   35-00.00    3   
      32-04  35-00  33-11  33-07      
  3 Spencer Laframboise       12 Southington         31-07.00   34-04.00    1   
      28-09  32-07  31-08  34-04      
  4 Marco Sagnella            12 Southington         31-09.00   32-01.00  
      27-11  FOUL  32-01  30-04      
  5 Mike Maciolek             11 Glastonbury                    30-02.00  
      FOUL  26-04  29-10  30-02      
  6 Donald Newandee           11 Glastonbury                    29-04.00  
      FOUL  29-04  29-00  FOUL      
  7 Deven Vincelette          12 Glastonbury                    27-09.00  
      26-00  26-05  24-10  27-09      
 -- Matthew Geary             12 Southington         43-02.00        DNS  
 -- Kyle Martin               11 Southington         30-07.00        DNS  
 
Boys Discus Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Trent Calibo              12 Glastonbury                      111-00    5   
      105-03  111-00  79-08  98-06      
  2 Michael Balachandar       12 Southington           105-00      98-02    3   
      98-02  91-05  FOUL  80-09      
  3 Sebastian Maslinski       12 Southington                       96-09    1   
      91-10  96-00  93-00  96-09      
  4 Spencer Laframboise       12 Southington           115-00      94-09  
      89-08  94-06  87-02  94-09      
  5 Brendan Borkowski         11 Southington           110-00      91-05  
      88-10  FOUL  83-00  91-05      
  6 Marco Sagnella            12 Southington           110-00      87-09  
      87-09  85-10  78-05  81-07      
  7 Donald Newandee           11 Glastonbury                       84-07  
      FOUL  55-01  84-07  77-09      
  8 Alex George               11 Glastonbury                       83-00  
      FOUL  83-00  FOUL  FOUL      
  9 Mike Maciolek             11 Glastonbury                       79-03  
      79-03  77-02  FOUL  75-09       
 
Boys Javelin Throw Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Donovan Greenlaw          12 Southington           115-00     132-10    5   
      121-00  132-10  105-07  119-02      
  2 Ryan DelMonte             11 Southington           125-00     127-02    3   
      76-01  127-02  100-10  121-08      
  3 Jack Barnum               11 Southington                      125-06    1   
      104-00  109-01  125-06  105-04       
  4 Mike Maciolek             11 Glastonbury                      112-09  
      112-00  FOUL  112-09  111-08       
  5 Jack Schaffner            11 Glastonbury                      101-10  
      100-03  80-10  101-10  96-03      
  6 Krystian Pawlowski        12 Glastonbury                      100-04  
      92-02  FOUL  100-04  100-01      
  7 Ryan St. John             12 Southington                       92-09  
      69-03  87-08  85-04  92-09      
  8 Deven Vincelette          12 Glastonbury                       88-11  
      83-07  87-06  78-05  88-11      
  9 Alex George               11 Glastonbury                       87-00  
      87-00  FOUL  FOUL  75-08      
 10 Gabriel Zamorano Jr.      11 Southington                       65-01  
      51-00  FOUL  65-01  54-00      
 -- Jeff Wu                   12 Southington                         SCR  
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Southington  'A'                                             4:31.04  
     1) Isaac George 10                 2) Brendan Lasbury 10             
     3) Jackson Carroll 9               4) Bradley Eng 10                 
 
Boys High Jump Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Connor Keegan              9 Southington                          NH  
 -- Ryan Kiyak                10 Southington                         DNS  
 
Boys Pole Vault Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daniel Messner            11 Southington                     7-06.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        O    O   XO    O  XXX 
 
Boys Long Jump Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Joseph DiPace              9 Southington                         DNS  
 -- Ryan Kiyak                10 Southington                         DNS  
 -- Mazen Alkatib              9 Southington                         DNS  
 -- Connor Keegan              9 Southington                         SCR  
 
Boys Shot Put Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jack Barnum               11 Southington                    33-01.00  
      31-09  33-01  31-07  30-07       
  2 Brendan Borkowski         11 Southington         28-06.00   29-09.00  
      27-08  26-10  29-09  29-08      
  3 Jonathan Pillsbury         9 Southington                    27-10.00  
      FOUL  24-01  27-10  27-03      
  4 William Perry             12 Southington                    24-04.00  
      22-00  22-08  24-04  23-09      
  5 Josh LaRoche              12 Southington                    22-09.00  
      FOUL  22-04  22-01  22-09      
 -- Ryan Ogren                10 Southington         29-05.00        DNS  
 
Boys Discus Throw Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jonathan Pillsbury         9 Southington                       56-10  
      56-10  52-00  45-11           
 -- Ryan Ogren                10 Southington                         DNS  
 
Boys Javelin Throw Junior Varsity
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
 -- Sean Lafontaine           12 Southington                         DNS  
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Glastonbury                 93        2) Southington                57   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Southington                 88        2) Glastonbury                61