Fairfield Ludlowe @ Darien Results

Event Completed

Darien HS Darien , CT

April 30th, 2021 @ 3:30PM

Results by Northeast Sports Timing Service

https:http://www.nestiming.com/events/fairfield-ludlowe-darien-21



Licensed to Northeast Sports Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/30/2021 07:48 PM
              Darien vs. Fairfield Ludlowe Dual Meet - 4/30/2021               
                            Results @ nestiming.com                            
                              Darien High School                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Camilla Lash              10 Darien                 13.46      13.36   4   5   
  2 Ellie Melvin              12 Fairfield Lu           13.30      13.48   4   3   
  3 Joclynn Tyler             11 Darien                 13.97      13.83   4   1    13.821
  4 Charlotte Phillips         9 Fairfield Lu           13.74      13.83   4  13.825
  5 Keziah Gyimah-Padmore     10 Darien                 14.27      13.91   4 
  6 Evelyn Trudel              9 Darien                 14.47      14.27   3 
  7 Bianca Noecker             9 Fairfield Lu           14.64      14.42   3 
  8 Anna Wayland              11 Darien                 14.42      14.68   3 
  9 Claire Galper             11 Darien                 15.00      14.78   3 
 10 Sophie Morgan             10 Fairfield Lu           15.19      14.85   2 
 11 Esther Samuel             11 Fairfield Lu           15.16      14.89   3 
 12 Caroline Shah              9 Fairfield Lu           14.84      15.17   3 
 13 Chelsea Donovan           10 Darien                 15.09      15.23   3 
 14 Rachel Logue              11 Fairfield Lu                      16.05   1 
 15 Audrey Miller              9 Darien                 16.13      16.40   2 
 16 Allyn Roedel              10 Darien                 16.50      17.61   2 
 17 Norah Weber               11 Fairfield Lu           16.16      18.72   2 
 -- Lila Greenberg            10 Fairfield Lu           17.04        DNS   1 
 -- Anya Napoli               10 Darien                 16.89        DNS   1 
 -- Tatum Cocker               9 Fairfield Lu           17.29        DNS   1 
 -- Tia Stapleton             10 Fairfield Lu           13.84        DNS   4 
 -- Sofia Reyes               10 Fairfield Lu           14.34        DNS   4 
 -- Madeline Veilleux          9 Fairfield Lu           15.82        DNS   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Camilla Lash              10 Darien                 28.28      27.94   7   5   
  2 Charlotte Phillips         9 Fairfield Lu           30.12      29.25   7   3   
  3 Hannah Shaw               10 Darien                 30.00      29.95   7   1   
  4 Dylan Demark              10 Darien                 29.50      30.03   7 
  5 Anna Wayland              11 Darien                 30.42      30.18   7 
  6 Esther Samuel             11 Fairfield Lu           31.34      30.66   6 
  7 Claire Galper             11 Darien                 31.41      30.73   6 
  8 Bianca Noecker             9 Fairfield Lu           31.86      31.25   6 
  9 Lizzie Barber             12 Darien                 31.00      31.34   6 
 10 Alyssa Flagg              11 Darien                 31.65      31.82   6 
 11 Caroline Shah              9 Fairfield Lu           33.11      31.86   5 
 12 Caroline White             9 Darien                 33.11      33.03   4 
 13 Chelsea Donovan           10 Darien                 32.66      33.29   5 
 14 Audrey Miller              9 Darien                 34.27      33.51   3 
 15 Paige Domenici            11 Darien                 34.01      33.73   4 
 16 Josie Herbert             11 Darien                            34.34   1 
 17 Sophia Wein                9 Darien                 35.21      35.31   3 
 18 Alexandria Vairo          10 Darien                 36.76      35.52   3 
 19 Norah Weber               11 Fairfield Lu           32.88      36.18   5 
 20 Clara O'Connor            11 Darien                 33.00      36.87   5 
 21 Annika Huss               10 Darien                 39.51      38.98   2 
 22 Jillian Slonieski          9 Darien                 41.22      41.14   2 
 23 Fatima Elbaqi             10 Darien                 44.19      41.55   2 
 -- Rachel Logue              11 Fairfield Lu                        DNS   1 
 -- Katie Horn                 9 Fairfield Lu                        DNS   1 
 -- Anya Napoli               10 Darien                 36.25        DNS   3 
 -- Lila Greenberg            10 Fairfield Lu           36.97        DNS   3 
 -- Amanda O'Flanagan          9 Darien                 38.72        DNS   2 
 -- Charlotte Sulger          12 Darien                 27.51        DNS   7 
 -- Whitney Scallon           11 Darien                 32.14        DNS   5 
 -- Olivia Perkins            10 Darien                 33.22        DNS   4 
 -- Sofia Reyes               10 Fairfield Lu           30.56        DNS   6 
 -- Abby Kissko               10 Darien                 31.96        DNS   5 
 -- Tatum Cocker               9 Fairfield Lu           34.23        DNS   4 
 -- Olivia Pistone            11 Darien                 35.24        DNS   3 
 -- Madeline Veilleux          9 Fairfield Lu           33.35        DNS   4 
 -- Ana Maniatty              11 Darien                 34.11        DNS   4 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Nadine Jefremow           11 Fairfield Lu         1:02.48    1:03.91   3   5   
  2 Annelise Bentley          11 Fairfield Lu         1:05.80    1:06.03   3   3   
  3 Sally Boucher             12 Darien               1:03.92    1:06.15   3   1   
  4 Kathryn Fitzgerald        10 Fairfield Lu         1:07.57    1:07.53   3 
  5 Lauren Blake              11 Darien               1:05.22    1:08.06   3 
  6 Hannah Shaw               10 Darien               1:09.50    1:08.28   2 
  7 Lizzie Barber             12 Darien               1:10.31    1:09.86   2 
  8 Katie Horn                 9 Fairfield Lu         1:13.34    1:11.56   2 
  9 Josie Herbert             11 Darien               1:14.00    1:14.05   2 
 10 Katie Pombar              11 Darien               1:15.00    1:16.13   1 
 11 Annie Quick               10 Darien               1:15.00    1:16.47   2 
 12 Whitney Scallon           11 Darien               1:16.80    1:17.88   1 
 13 Hannah Bang               10 Darien               1:17.00    1:18.58   1 
 14 Olivia Perkins            10 Darien               1:17.74    1:21.61   1 
 15 Clara O'Connor            11 Darien               1:22.82    1:21.76   1 
 16 Rithwika Veeturi           9 Darien               1:18.00    1:21.87   1 
 -- Olivia Pistone            11 Darien               1:22.02        DNS   1 
 -- Paige Domenici            11 Darien               1:15.00        DNS   1 
 -- Charlotte Sulger          12 Darien                 59.63        DNS   3 
 -- Ana Maniatty              11 Darien               1:12.70        DNS   2 
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Anna Keeley               11 Fairfield Lu         2:21.00    2:19.67   2   5   
  2 Mairead Clas              11 Darien               2:24.81    2:27.30   2   3   
  3 Grace Moriarty            11 Fairfield Lu         2:31.35    2:31.36   2   1   
  4 Cam Meyer                  9 Darien               2:35.00    2:31.99   2 
  5 Katie Chandler            12 Darien               2:35.00    2:33.73   2 
  6 Julianne Teitler          11 Darien               2:33.20    2:35.28   2 
  7 Casey Warble              12 Darien               2:45.00    2:40.94   2 
  8 Erin McHugh               12 Fairfield Lu         2:32.00    2:41.60   2 
  9 Mia MacDonald             10 Darien               3:00.50    2:53.50   1 
 10 Hailey Leonardis          12 Fairfield Lu                    2:53.60   1 
 11 Natalie Grimm             10 Darien               2:50.11    2:54.59   2 
 12 Mia Langeveld             11 Darien               3:00.65    2:59.80   1 
 13 Emma deGraff              11 Darien               3:03.49    3:00.99   1 
 14 Kathryn Pulsifer           9 Fairfield Lu         3:17.90    3:07.92   1 
 15 Grace Kenney               9 Fairfield Lu         3:21.20    3:19.93   1 
 16 Sophye Davey              10 Darien               3:26.70    3:20.56   1 
 -- Georgia Sheehan           12 Darien               3:05.00        DNS   1 
 -- Emma Adelman              11 Darien               3:24.00        DNS   1 
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anna Keeley               11 Fairfield Lu         5:00.06    5:02.79    5   
  2 Mairead Clas              11 Darien               5:06.87    5:16.39    3   
  3 Julianne Teitler          11 Darien               5:30.70    5:29.12    1   
  4 Avery Johnson             11 Darien               5:52.60    5:31.15  
  5 Grace Moriarty            11 Fairfield Lu         5:30.60    5:35.14  
  6 Grace Noto                11 Fairfield Lu         5:30.43    6:06.24  
  7 Sophie Smith              10 Darien               6:16.40    6:17.25  
  8 Dylan Demark              10 Darien               6:30.00    6:17.26  
  9 Charlotte Teel             9 Fairfield Lu         5:50.30    6:17.67  
 10 Hailey Leonardis          12 Fairfield Lu         6:20.80    6:21.70  
 11 Lila DeGennaro            11 Darien               6:11.75    6:27.19  
 12 Anna Debano               10 Darien               6:33.57    6:37.50  
 13 Olivia Santa Barbara       9 Fairfield Lu                    6:38.21  
 -- Lina Khannouchi            9 Fairfield Lu         6:40.10        DNS  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Emily Nolan               11 Fairfield Lu        11:59.09   12:14.76    5   
  2 Juliana Raia              12 Darien              12:41.92   12:25.38    3   
  3 Jordan Stein              11 Fairfield Lu        11:41.40   12:46.45    1   
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brooke Dolan              11 Darien                 17.90      18.13    5   
  2 Anna Burgess              11 Fairfield Lu           18.80      18.34    3   
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brooke Dolan              11 Darien                 55.99      51.08    5   
  2 Allison Neugebauer        12 Fairfield Lu           48.03      51.39    3   
  3 Anna Burgess              11 Fairfield Lu           52.53      51.93    1   
  4 Sophie Morgan             10 Fairfield Lu           56.49      55.61  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Darien  'A'                                         54.00      55.22    5   
     1) Hannah Shaw 10                  2) Keziah Gyimah-Padmore 10       
     3) Evelyn Trudel 9                 4) Anna Wayland 11                
 -- Fairfield Ludlowe  'A'                              55.00         DQ   Zone violation
     1) Charlotte Phillips 9            2) Bianca Noecker 9               
     3) Sofia Reyes 10                  4) Esther Samuel 11               
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Darien  'A'                                       4:25.00    4:27.99    5   
     1) Mairead Clas 11                 2) Sally Boucher 12               
     3) Camilla Lash 10                 4) Charlotte Sulger 12            
  2 Fairfield Ludlowe  'B'                                       4:29.55  
     1) Annelise Bentley 11             2) Katie Horn 9                   
     3) Charlotte Teel 9                4) Erin McHugh 12                 
  3 Fairfield Ludlowe  'A'                            4:30.47    4:50.67  
     1) Nadine Jefremow 11              2) Ellie Melvin 12                
     3) Kathryn Fitzgerald 10           4) Allison Neugebauer 12          
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chelsi Chevannes          12 Darien               5-04.00    5-04.00    5   
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O    O  XXX 
  2 Kailey Wackerman          10 Fairfield Lu         5-00.00    5-00.00    2   
     4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O    O  XXO  XXX 
  2 Tia Stapleton             10 Fairfield Lu         5-03.00    5-00.00    2   
     4-10 5-00 5-02 
        O  XXO  XXX 
  4 Natalie Reilly            12 Fairfield Lu         5-02.00    4-10.00  
     4-06 4-08 4-10 5-00 
        O    O    O    X 
  5 Brooke Dolan              11 Darien               5-00.00    4-06.00  
     4-04 4-06 4-08 
        O    O  XXX 
  6 Natalie Grimm             10 Darien               4-06.00    4-04.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        O    O    O  XXX 
  7 Camilla Lash              10 Darien               4-00.00    4-02.00  
     4-00 4-02 4-04 
       XO  XXO  XXX 
 -- Alyssa Flagg              11 Darien               4-04.00        DNS  
 -- Ana Maniatty              11 Darien               4-06.00        DNS  
 -- Charlotte Sulger          12 Darien               5-00.00        DNS  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Maggie Russell            11 Darien               8-00.00    7-06.00    5   
     7-00 7-06 8-00 
      XXO    O  XXX 
  2 Natalie Volz              12 Darien               7-06.00   J7-06.00    3   
     7-00 7-06 8-00 
        O   XO  XXX 
  3 Chelsea Donovan           10 Darien               6-06.00    6-06.00    0.50
     5-06 6-00 6-06 7-00 
        O    O    O  XXX 
  3 Colleen Halliday          10 Fairfield Lu         6-00.00    6-06.00    0.50
     5-00 5-06 6-00 6-06 7-00 
        O    O    O    O  XXX 
  5 Sophia Graney             11 Fairfield Lu         6-06.00    6-00.00  
     5-00 5-06 6-00 6-06 
        O   XO  XXO   XX 
 -- Abby Kissko               10 Darien               6-06.00        DNS  
 -- Paige Domenici            11 Darien               6-00.00        DNS  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tia Stapleton             10 Fairfield Lu        16-03.50   16-08.50    5   
      FOUL  16-08.50  16-04         
  2 Chelsi Chevannes          12 Darien              16-11.00   15-11.00    3   
      14-09  14-08  15-11         
  3 Natalie Reilly            12 Fairfield Lu        14-11.00   15-05.00    1   
      15-05  FOUL  12-09         
  4 Joclynn Tyler             11 Darien              14-09.00   14-03.00  
      14-03  FOUL  14-03         
  5 Kailey Wackerman          10 Fairfield Lu        14-10.50   13-11.50  
      13-03  13-11.50  13-04         
  6 Alyssa Flagg              11 Darien              11-00.00   12-07.00  
      10-11  11-08.50  12-07           
  7 Claire Galper             11 Darien              12-01.50   12-04.00  
      12-04  11-08  11-05         
  8 Natalie Grimm             10 Darien              12-10.00   11-10.00  
      11-05  11-05.50  11-10         
  9 Hannah Bang               10 Darien              12-06.00   11-07.00  
      10-02.50  10-11  11-07         
 10 Caroline White             9 Darien              11-03.00   11-01.00  
      10-04.50  11-01  FOUL         
 11 Audrey Miller              9 Darien              11-06.00   10-04.50  
      10-04.50  FOUL  10-02         
 -- Sofia Reyes               10 Fairfield Lu        12-10.00        DNS  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tia Stapleton             10 Fairfield Lu        35-01.25   36-01.00    5   
      33-07.50  FOUL  36-01         
  2 Joclynn Tyler             11 Darien              29-05.00   30-00.00    3   
      23-11  28-04  30-00         
  3 Keziah Gyimah-Padmore     10 Darien              31-01.00   29-07.50    1   
      28-10  28-05  29-07.50         
  4 Evelyn Trudel              9 Darien              27-11.00   27-09.00  
      FOUL  27-01.50  27-09         
  5 Natalie Reilly            12 Fairfield Lu        32-07.00   25-08.50  
      25-08.50               
  6 Caroline White             9 Darien              25-10.00   24-02.00  
      23-03  24-02  22-10           
 -- Kailey Wackerman          10 Fairfield Lu                        DNS  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Caitlyn Filloramo         12 Fairfield Lu        34-10.50   31-00.00    5   
      29-09  31-00  28-08         
  2 Chelsi Chevannes          12 Darien              30-09.00   28-01.50    3   
      28-01.50  FOUL  27-02.50         
  3 Amanda Smith               9 Darien              22-05.00   23-04.50    1   
      22-09  23-04.50  23-03         
  4 Natalia Godo              10 Fairfield Lu        24-01.00   23-00.00  
      19-03  20-04  23-00         
  5 Emmi Panagiotidis         10 Fairfield Lu        25-06.00   22-11.00  
      22-04  22-08.50  22-11         
  6 Maggie Russell            11 Darien              25-11.50   22-09.00  
      22-09  20-09.50  22-00.50         
  7 Isabella Iannacchino      10 Fairfield Lu        21-03.50   21-08.00  
      21-03  20-07  21-08         
  8 Scarlett Kniffen           9 Darien              18-02.00   20-11.00  
      17-04  20-11  16-09           
  9 Nora Ashrifeh             11 Darien              18-08.00   16-09.00  
      16-08  14-00  16-09         
 -- Abby Neumann              10 Darien              24-08.50        DNS  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Caitlyn Filloramo         12 Fairfield Lu           98-06      97-09    5   
      97-09  91-07  97-09         
  2 Maggie Russell            11 Darien                 74-05      78-03    3   
      77-01  78-03  FOUL         
  3 Amanda Smith               9 Darien                 61-02      69-07    1   
      69-07  64-01  63-04         
  4 Natalia Godo              10 Fairfield Lu           69-02      64-06  
      64-06  62-01  54-11         
  5 Abby Neumann              10 Darien                 65-07      60-06  
      FOUL  51-10  60-06         
  6 Emmi Panagiotidis         10 Fairfield Lu           53-04      57-11  
      53-01  55-02  57-11         
  7 Isabella Iannacchino      10 Fairfield Lu           42-00      51-04  
      37-09  51-04  45-08         
  8 Allyn Roedel              10 Darien                 54-06      49-04  
      46-03  46-11  49-04         
  9 Scarlett Kniffen           9 Darien                 43-06      44-02  
      39-07  36-08  44-02         
 10 Nora Ashrifeh             11 Darien                 33-09      38-09  
      31-05  34-00  38-09         
 11 Amanda O'Flanagan          9 Darien                 32-03      34-03  
      32-05  30-03  34-03           
 -- Emma deGraff              11 Darien                 55-00        DNS  
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Catherine Hunter          12 Darien                 89-02      87-03    5   
      77-04  79-06  87-03         
  2 Amanda Smith               9 Darien                 77-04      73-09    3   
      63-00  73-09  67-08         
  3 Isabella Iannacchino      10 Fairfield Lu           55-09      59-09    1   
      56-11  55-01  59-09         
  4 Keziah Gyimah-Padmore     10 Darien                 66-00      56-07  
      56-07  FOUL  53-09         
  5 Abby Neumann              10 Darien                 59-09      54-04  
      52-07  54-04  41-11         
  6 Hannah Bang               10 Darien                            52-06  
      36-10  52-06  48-08           
  7 Emmi Panagiotidis         10 Fairfield Lu           46-10      51-04  
      39-04  51-04  44-07         
  8 Caitlyn Filloramo         12 Fairfield Lu           61-04      50-05  
      50-05  49-11  48-03         
  9 Emma deGraff              11 Darien                 49-07      48-10  
      39-04  43-00  48-10         
 10 Natalia Godo              10 Fairfield Lu           41-03      45-11  
      38-10  40-06  45-11         
 11 Anna Wayland              11 Darien                 50-00      42-04  
      42-04  35-04  40-09         
 12 Annika Huss               10 Darien                 46-05      37-07  
      37-06  37-03  37-07         
 13 Nora Ashrifeh             11 Darien                 38-07      36-07  
      26-08  33-04  36-07         
 14 Scarlett Kniffen           9 Darien                 44-01      36-06  
      33-01  31-09  36-06         
 15 Amanda O'Flanagan          9 Darien                 35-05      24-03  
      FOUL  23-06  24-03           
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Harrison Keith            11 Fairfield Lu           11.92      11.59   4   5   
  2 Joseph Rosw-Provey         9 Fairfield Lu           11.86      11.65   4   3   
  3 Owen Wagner               11 Darien                 12.16      12.11   4   1   
  4 Chase Caruso              11 Darien                 12.06      12.20   4 
  5 Jake Aguilar              10 Fairfield Lu           12.39      12.22   3 
  6 Andrew Fiorenza           11 Darien                 12.30      12.28   4 
  7 Cooper Anderson           11 Fairfield Lu           12.48      12.42   3 
  8 Sam Keller                10 Fairfield Lu           13.02      12.67   3 
  9 Kiran Ebrahimi            11 Darien                 13.14      12.72   3 
 10 Alex Vogt                 11 Darien                 12.96      12.78   3 
 11 Ryder Gatenby             10 Fairfield Lu           13.37      12.87   2 
 12 Eamonn Gallagher          11 Darien                 13.20      12.95   2 
 13 Jacob Hardy               10 Darien                 13.10      12.96   3 
 14 Luke Dehmel               11 Darien                 13.21      13.01   2 
 15 Luke Halvorsen             9 Darien                 13.56      13.05   2 
 16 TJ Boucher                 9 Darien                 12.79      13.09   3 
 17 Lance Anavy               11 Darien                 15.04      13.13   1 
 18 Yousef Ashrifeh           11 Darien                 13.44      13.14   2 
 19 Lucas Meier                9 Darien                 14.23      13.55   1 
 20 Chris Lia                 11 Darien                 14.38      14.14   1 
 21 Christian Davidson        10 Darien                 16.02      14.34   1 
 22 Aakash Anand               9 Fairfield Lu           13.50      14.42   2 
 -- Jackson Fiedler           12 Fairfield Lu           12.04        DNS   4 
 -- Owen Troy                 11 Fairfield Lu           12.17        DNS   4 
 -- Stephen Carlo             11 Darien                              DNS   1 
 -- Will Dehmel               11 Darien                 13.82        DNS   1 
 -- Mitchell Davis             9 Darien                 13.57        DNS   2 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Harrison Keith            11 Fairfield Lu           23.90      24.04   4   5   
  2 Matt Taylor               11 Darien                 25.00      25.18   4   3   
  3 Andrew Fiorenza           11 Darien                 26.08      25.78   4   1   
  4 Cooper Anderson           11 Fairfield Lu           26.15      25.79   3 
  5 Kiran Ebrahimi            11 Darien                 27.40      26.20   3 
  6 Jake Aguilar              10 Fairfield Lu           27.97      26.29   2 
  7 TJ Boucher                 9 Darien                 27.02      26.57   3 
  8 Luke Dehmel               11 Darien                 26.98      26.65   3 
  9 Ryder Gatenby             10 Fairfield Lu                      26.83   1 
 10 Jacob Hardy               10 Darien                 27.24      27.22   3 
 11 Marcus Ashcraft            9 Darien                 27.50      27.46   2 
 12 Sergio Merchan            10 Fairfield Lu           27.50      27.53   2 
 13 Vaughan Silcox             9 Darien                 28.03      28.43   2 
 14 Lance Anavy               11 Darien                 29.41      28.53   1 
 15 Chris Lia                 11 Darien                            29.67   1 
 -- Lucas Meier                9 Darien                              DNS   1 
 -- Joseph Rosw-Provey         9 Fairfield Lu           23.82        DNS   4 
 -- Jackson Fiedler           12 Fairfield Lu           25.67        DNS   4 
 -- Ryan Serrano              10 Darien                 27.50        DNS   2 
 -- Mitchell Davis             9 Darien                 27.22        DNS   3 
 -- Owen Troy                 11 Fairfield Lu           24.84        DNS   4 
 -- Quinlan Daly              11 Darien                 27.64        DNS   2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kyle Bloomer              11 Darien                 52.41      52.02   2   5   
  2 Joseph Rosw-Provey         9 Fairfield Lu           54.00      53.67   2   3   
  3 Owen Wagner               11 Darien                 55.63      54.12   2   1   
  4 Aidan Ellwanger           12 Fairfield Lu           54.52      55.99   2 
  5 James Revay               11 Fairfield Lu           56.34      56.91   2 
  6 Sam Keller                10 Fairfield Lu           58.21      57.34   2 
  7 Marcus Ashcraft            9 Darien               1:00.70    1:00.00   1 
  8 Peter Ferguson            10 Darien               1:01.12    1:00.82   1 
  9 George Martin              9 Darien                 59.38    1:01.05   1 
 10 Jonathan Chen             10 Darien               1:03.48    1:03.10   1 
 11 Will Arrix                 9 Darien               1:07.00    1:04.27   1 
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jason Rideout             10 Darien               2:04.00    2:05.03   2   5   
  2 Nathan Cramer             11 Fairfield Lu         2:08.30    2:08.11   2   3   
  3 Kyle Bloomer              11 Darien               2:06.46    2:10.23   2   1   
  4 Albert Carreno            12 Darien               2:10.59    2:10.35   2 
  5 Quinn Havard              12 Fairfield Lu         2:09.80    2:11.61   2 
  6 Griffin Boyle             12 Fairfield Lu         2:11.12    2:18.90   2 
  7 James Collins             10 Darien               2:27.63    2:24.26   1 
  8 Andrew Stein               9 Fairfield Lu                    2:24.78   1 
  9 Andrew Devens             11 Darien               2:30.30    2:26.34   1 
 10 William Hanington          9 Fairfield Lu         2:28.40    2:26.85   1 
 11 Christopher Gervasi       10 Fairfield Lu         2:26.94    2:27.73   2 
 12 John Henry Kresser         9 Fairfield Lu         2:35.44    2:28.21   1 
 13 Elias Moyse               10 Fairfield Lu         2:29.20    2:29.04   1 
 14 Liam Moriarty              9 Fairfield Lu         2:27.00    2:29.43   1 
 15 Pasquale Hoffman           9 Darien               2:35.00    2:29.57   1 
 16 David Popson               9 Darien               2:30.00    2:30.22   1 
 17 Aven Mallie                9 Darien                          2:34.26   1 
 18 Jason Bellingham           9 Darien               2:45.00    2:41.45   1 
 19 Ryan Walsh                 9 Fairfield Lu         2:46.60    2:41.65   1 
 -- Tyler Bartlett            10 Fairfield Lu         2:09.39        DNS   2 
 -- Milo Carter               11 Darien                              DNS   1 
 -- Ty Taylor                 10 Darien                              DNS   1 
 -- Joseph Tang               10 Darien                              DNS   1 
 -- Connor Morrisroe          11 Fairfield Lu         2:25.40        DNS   2 
 -- Thomas Aponte              9 Darien               2:25.00        DNS   2 
 -- Nicholas Liu              12 Darien               2:25.00        DNS   2 
 -- Jake Smith                11 Darien               2:27.20        DNS   1 
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nathan Cramer             11 Fairfield Lu         4:35.80    4:44.53    5   
  2 Nick Yoo                  10 Darien               4:49.76    4:48.99    3   
  3 Noah Kingsly              10 Fairfield Lu         5:12.50    4:59.30    1   
  4 Donnell Young              9 Fairfield Lu         5:15.60    5:16.64  
  5 Andrew Stein               9 Fairfield Lu         5:29.72    5:16.88  
  6 Andrew Popson             11 Darien               5:23.65    5:18.93  
  7 Dylan Jones               11 Darien               5:23.21    5:19.12  
  8 Luke Zerbe                 9 Darien               5:27.05    5:21.60  
  9 Liam Moriarty              9 Fairfield Lu         5:30.56    5:33.44  
 10 Alexander DelVecchio      12 Darien               5:35.94    5:46.80  
 11 August Chickles           10 Darien               6:30.00    6:12.09  
 -- Reid Hanson                9 Darien               5:45.00        DNS  
 -- Jack Walsh                11 Darien               4:59.50        DNS  
 -- Evan O'Rourke             11 Darien               4:50.24        DNS  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Evan O'Rourke             11 Darien              10:24.80   10:22.30    5   
  2 Ethan Carty               11 Fairfield Lu        10:39.98   10:39.32    3   
  3 Nick Yoo                  10 Darien              10:31.00   10:48.57    1   
  4 Liam Forrest               9 Fairfield Lu        11:09.46   11:01.35  
  5 Vladimir Reggiani          9 Fairfield Lu                   11:55.81  
  6 Colton Baker               9 Fairfield Lu                   11:59.76  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Matt Taylor               11 Darien                 17.99      17.36    5   
  2 Miles Bradley             11 Fairfield Lu           18.15      17.73    3   
  3 Marcus Ashcraft            9 Darien                 19.50      22.18    1   
  4 Nicholas Funkey            9 Darien                            22.60  
  5 Noah Mobarik              11 Darien                 21.00      22.68  
  6 Zongyao He                 9 Darien                            25.81  
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Luke Ridder               12 Darien                 48.75      50.19   2   5   
  2 Kiran Ebrahimi            11 Darien                 47.50      50.76   2   3   
  3 Eamonn Gallagher          11 Darien                 49.00      51.37   2   1   
  4 Nicholas Funkey            9 Darien                 55.00      54.92   2 
  5 Jack Whipple               9 Darien                 56.66      55.11   1 
  6 Noah Mobarik              11 Darien                 55.42      55.98   1 
  7 Aakash Anand               9 Fairfield Lu           56.27      57.89   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fairfield Ludlowe  'A'                              45.00      45.80    5   
     1) Jackson Fiedler 12              2) Mathew Smith 12                
     3) Joseph Rosw-Provey 9            4) Harrison Keith 11              
 -- Darien  'A'                                         47.00         DQ   Zone violation
     1) Luke Ridder 12                  2) Alex Vogt 11                   
     3) Carmelo Mazzotta 11             4) TJ Boucher 9                   
 -- Fairfield Ludlowe  'B'                              48.00        DNS  
     1) Jake Aguilar 10                 2) Cooper Anderson 11             
     3) Sam Keller 10                   4) Owen Troy 11                   
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Darien  'A'                                       3:38.00    3:38.58    5   
     1) Jason Rideout 10                2) Matt Taylor 11                 
     3) Owen Wagner 11                  4) Kyle Bloomer 11                
  2 Fairfield Ludlowe  'B'                                       3:46.62  
     1) Donnell Young 9                 2) Elias Moyse 10                 
     3) John Henry Kresser 9            4) William Hanington 9            
  3 Fairfield Ludlowe  'A'                            3:49.91    4:24.52  
     1) James Revay 11                  2) Aidan Ellwanger 12             
     3) Noah Kingsly 10                 4) Tyler Bartlett 10              
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fairfield Ludlowe  'A'                            9:38.90   10:23.28    5   
     1) Ethan Carty 11                  2) Christopher Gervasi 10         
     3) Liam Forrest 9                  4) Quinn Havard 12                
 -- Darien  'A'                                       9:00.00        DNS  
     1) Jake Smith 11                   2) Andrew Devens 11               
     3) Andrew Popson 11                4) Dylan Jones 11                 
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jack Reynolds             12 Fairfield Lu         6-04.00    5-10.00    5   
     5-06 5-08 5-10 
        O    P   XO 
  2 Chase Caruso              11 Darien               5-04.00    5-04.00    3   
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O    O  XXX 
  3 Owen Wagner               11 Darien               5-06.00    5-02.00    1   
     4-10 5-00 5-02 5-04 
        O    O   XO  XXX 
  4 Matt Taylor               11 Darien               5-10.00    5-00.00  
     5-00 5-02 5-04 
        O    P  XXX 
  5 Lucas De Graff            11 Darien                          4-10.00  
     4-06 4-08 4-10 5-00 
        O    O  XXO  XXX 
  6 Davis Depp                10 Darien               5-04.00    4-08.00  
     4-08 4-10 
      XXO  XXX 
 -- Miles Bradley             11 Fairfield Lu         5-10.00        DNS  
 -- Nicholas Funkey            9 Darien                              DNS  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bennett Hemphill          11 Fairfield Lu        12-07.50   13-00.00    5   
     11-00 11-06 12-06 13-00 
         O     P    XO     O 
  2 Steven Ditelberg          11 Fairfield Lu        13-08.50   11-00.00    3   
     11-00 11-06 12-06 
         O     X   XXX 
  3 Alex Jones                12 Darien              12-01.50  J11-00.00    1   
     11-00 11-06 
       XXO   XXX 
  4 Jose Echeverria           11 Darien               9-06.00    9-00.00  
     8-06 9-00 9-06 
      XXO    O  XXX 
  5 Tate Hanson               12 Darien               9-00.00    8-06.00  
     8-06 9-00 
        O    X 
  6 Teddy Peters              10 Darien               8-06.00   J8-06.00  
     7-06 8-00 8-06 9-00 
        O   XO   XO  XXX 
  7 Emile Racquet             11 Fairfield Lu         7-06.00   J8-06.00  
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
       XO    O   XO   XO  XXX 
  8 Nate Smith                 9 Darien               8-06.00   J8-06.00  
     8-00 8-06 9-00 
        O  XXO  XXX 
  9 Lucas Meier                9 Darien               8-00.00    8-00.00  
     7-06 8-00 8-06 
        O   XO  XXX 
 10 Quinlan Daly              11 Darien                          7-06.00  
     7-00 7-06 8-00 
        O  XXO  XXX 
 -- Ryan Serrano              10 Darien               7-00.00        DNS  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chase Caruso              11 Darien              20-02.00   19-08.00    5   
      19-02  19-08  18-08         
  2 Miles Bradley             11 Fairfield Lu        18-06.50   17-09.50    3   
      12-11  17-09.50  FOUL         
  3 Will Morgan               12 Darien                         17-08.00    1   
      FOUL  17-08  16-04           
  4 Jack Reynolds             12 Fairfield Lu        18-11.00   17-03.00  
      17-03  FOUL  15-05         
  5 Jake Aguilar              10 Fairfield Lu                   17-02.50  
      16-00.50  17-02.50  16-01         
  6 Luke Halvorsen             9 Darien              16-07.50   17-00.50  
      17-00.50  16-09  FOUL         
  7 Vincent Xu                12 Darien                         17-00.00  
      FOUL  FOUL  17-00         
  8 Alex Vogt                 11 Darien              15-11.75   16-08.50  
      16-08.50  FOUL  16-03         
  9 Andrew Fiorenza           11 Darien              15-06.00   16-07.75  
      FOUL  16-07.75  FOUL         
 10 Jacob Hardy               10 Darien              16-06.50   15-10.00  
      15-10  FOUL  FOUL         
 11 Carmelo Mazzotta          11 Darien              16-00.00   15-09.00  
      15-09  FOUL  FOUL         
 12 Sergio Merchan            10 Fairfield Lu        15-00.00   15-01.00  
      15-01  14-11  14-03         
 13 Vaughan Silcox             9 Darien              15-00.50   14-10.50  
      13-05  13-07.50  14-10.50         
 14 Aakash Anand               9 Fairfield Lu                   14-05.25  
      14-00  13-11  14-05.25         
 15 Chris Lia                 11 Darien              13-09.00   13-09.00  
      FOUL  13-03.50  13-09         
 16 Christian Davidson        10 Darien              15-01.00   13-07.00  
      FOUL  12-03  13-07         
 -- Stephen Carlo             11 Darien                              DNS  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chase Caruso              11 Darien              36-00.00   36-03.00    5   
      36-03 x  x             
  2 Andrew Fiorenza           11 Darien              32-08.00   34-04.00    3   
      33-03  34-04  34-02            
  3 Luke Ridder               12 Darien              36-07.50   31-07.00    1   
      31-07 x  x             
  4 Sergio Merchan            10 Fairfield Lu        28-11.00   30-07.00  
      28-09  29-08  30-07           
  5 Carmelo Mazzotta          11 Darien              30-02.00   30-04.00  
      30-03  30-01  30-04         
 -- Vincent Xu                12 Darien              37-01.50        DNS  
 -- Jacob Hardy               10 Darien                              DNS  
 -- Kyle Bloomer              11 Darien              36-00.00        DNS  
 
Boys Shot Put
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Mathew Smith              12 Fairfield Lu        44-05.75   42-06.00   1   5   
      42-06  PASS  PASS         
  2 Levi Steadman             11 Darien              36-11.00   36-00.00   1   3   
      34-05  35-09.50  36-00         
  3 Jake Hanna                10 Fairfield Lu        35-09.50   34-09.50   1   1   
      34-09.50  33-10  33-04         
  4 Dominic Seibold           12 Darien              36-01.00   34-08.00   1 
      34-02  34-08  33-00         
  5 Luke Dehmel               11 Darien              32-02.00   34-04.00   1 
      34-00  34-04  33-07.50         
  6 Will Dehmel               11 Darien              32-06.00   34-01.50   1 
      FOUL  32-00.50  34-01.50         
  7 John B Gidez              11 Fairfield Lu        33-03.00   33-03.50   1 
      32-01  33-03.50  31-01.25         
  8 Ethan Drake               12 Darien              30-00.00   30-04.00   2 
      29-05.75  FOUL  30-04          
  9 Ben Zhao                  12 Fairfield Lu        31-07.00   30-00.50   1 
      29-03  29-05.50  30-00.50           
 10 Sean Quick                11 Darien              30-06.00   29-02.00   2 
      FOUL  28-08.25  29-02         
 11 Quinlan Daly              11 Darien                         27-06.50   2 
      25-10  27-02  27-06.50           
 12 Jack Cerussi              11 Darien              26-03.00   26-07.50   2 
      26-07.50  25-10  25-08.50         
 13 Hogan Riccio              11 Darien              27-03.00   25-07.00   2 
      25-07  25-05.75  23-04         
 14 Ryan Johnson              11 Darien              27-02.00  J25-07.00   2 
      25-02  FOUL  25-07         
 15 Brian Taylor               9 Darien              23-01.00   24-00.00   2 
      22-07  23-05.75  24-00           
 16 Andrew Park                9 Darien              24-05.00   23-02.00   2 
      FOUL  23-01  23-02         
 -- Andy Corbett              11 Fairfield Lu        34-01.00        DNS   1 
 -- Jack Sarsen               11 Darien              30-02.00        DNS   2 
 
Boys Discus Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dominic Seibold           12 Darien                103-09     109-11   1   5   
      104-06  107-11  109-11         
  2 Ethan Drake               12 Darien                 85-00      98-01   1   3   
      98-01  91-09  FOUL         
  3 Levi Steadman             11 Darien                 79-00      83-00   1   1   
      73-02  FOUL  83-00         
  4 Jake Hanna                10 Fairfield Lu           83-04      81-08   1 
      75-03  81-08  80-02         
  5 Ryan Johnson              11 Darien                 70-11      78-07   2 
      68-08  78-07  67-10         
  6 Jack Sarsen               11 Darien                 76-02      75-06   1 
      75-06  FOUL  68-06         
  7 Ben Zhao                  12 Fairfield Lu           79-09      74-07   1 
      FOUL  74-07  71-11         
  8 Quinlan Daly              11 Darien                 71-08      73-03   2 
      54-09  FOUL  73-03         
  9 John B Gidez              11 Fairfield Lu           68-03      70-08   2 
      70-02  70-08  67-00         
 10 Hogan Riccio              11 Darien                 60-05      70-06   2 
      70-06  64-06  FOUL         
 11 Will Dehmel               11 Darien                 74-08      70-00   1 
      67-09  70-00  61-09           
 12 Brian Taylor               9 Darien                 47-01      66-10   2 
      59-11  66-10  FOUL           
 13 Sean Quick                11 Darien                 64-05      59-00   2 
      56-08  51-05  59-00         
 14 Andrew Park                9 Darien                 60-09      58-03   2 
      FOUL  FOUL  58-03         
 -- Luke Dehmel               11 Darien                 68-04        DNS   2 
 -- Andy Corbett              11 Fairfield Lu           82-01        DNS   1 
 -- Jack Cerussi              11 Darien                              DNS   2 
 -- Mathew Smith              12 Fairfield Lu          148-10        DNS   1 
 -- Will Morgan               12 Darien                 95-11        DNS   1 
 
Boys Javelin Throw
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dominic Seibold           12 Darien                138-09     150-06   1   5   
      150-06  131-04  137-09         
  2 Griffin Boyle             12 Fairfield Lu          136-00     140-05   1   3   
      133-00  133-07  140-05         
  3 Jack Sarsen               11 Darien                115-07     104-10   1   1   
      100-03  104-10  98-04         
  4 John B Gidez              11 Fairfield Lu          103-05      97-11   1 
      97-11  86-09  78-08         
  5 Hogan Riccio              11 Darien                 73-09      95-04   2 
      79-07  95-04  91-06         
  6 Ryan Johnson              11 Darien                 85-06      88-01   2 
      77-10  88-01  66-06         
  7 Ben Zhao                  12 Fairfield Lu           81-03      86-04   2 
      86-04  67-10  61-09         
  8 Levi Steadman             11 Darien                 90-02      84-08   1 
      83-04  84-08  FOUL          
  9 Quinlan Daly              11 Darien                110-08      75-07   1 
      FOUL  FOUL  75-07         
 10 Sean Quick                11 Darien                 75-06      73-07   2 
      73-07  72-11  70-09         
 11 Andrew Park                9 Darien                 73-05      67-10   2 
      60-04  67-10  67-00           
 12 Jake Hanna                10 Fairfield Lu        74-09.50      67-04   2 
      56-00  67-04  63-09         
 -- Brian Taylor               9 Darien                              DNS   2 
 -- Jack Cerussi              11 Darien                 58-03        DNS   2 
 -- Mathew Smith              12 Fairfield Lu          128-08        DNS   1 
 -- Will Dehmel               11 Darien                 91-03        DNS   1 
 -- Will Morgan               12 Darien                146-06        DNS   1 
 -- Andy Corbett              11 Fairfield Lu           79-06        DNS   2 
 -- Ethan Drake               12 Darien                 90-00        DNS   1 
 
                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Darien                      79.50     2) Fairfield Ludlowe          64.50
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Darien                      84        2) Fairfield Ludlowe          66