Brookfield @ New Fairfield Results

Event Completed

New Fairfield HS New Fairfield , CT

April 22nd, 2021 @ 4:00PM

Results by Northeast Sports Timing Service

https:http://www.nestiming.com/events/brookfield-new-fairfield-21



Licensed to Northeast Sports Timing Service - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/22/2021 07:07 PM
              New Fairfield vs. Brookfield Dual Meet - 4/22/2021               
                            Results @ nestiming.com                            
                           New Fairfield High School                           
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Erin Stroh                11 New Fairfiel           14.00      14.11   1   5   
  2 Ruby Cofone               11 Brookfield             13.75      14.25   1   3   
  3 Penelope Stewart           9 New Fairfiel                      14.64   1   1   
  4 Sofia Maldonado            9 Brookfield             13.92      14.80   1 
  5 Abi Mahoney                9 Brookfield                        15.35   2 
  6 Chloe Morales              9 Brookfield                        15.36   2 
  7 Kelly Carroll             10 New Fairfiel                      15.92   3 
  8 Margaret McGuire           9 Brookfield                        15.97   3 
  9 Anya Gentry                9 New Fairfiel                      16.17   2 
 10 Katie Flynn                9 Brookfield                        16.24   2 
 11 Jane Waddell               9 Brookfield                        18.43   3 
 -- Grace Goodsell            10 Brookfield             14.00        DNS   1 
 -- Samantha Smith            11 New Fairfiel                        DNS   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ruby Cofone               11 Brookfield             29.00      29.98   1   5   
  2 Jess Pejril               11 New Fairfiel                      30.23   1   3   
  3 Penelope Stewart           9 New Fairfiel                      31.10   2   1   
  4 Chloe Morales              9 Brookfield                        33.05   2 
  5 Miah Ruiz                 11 New Fairfiel                      33.08   1 
  6 Margaret Dale             11 Brookfield             32.00      33.48   1 
  7 Mady Hovdestad             9 Brookfield                        33.75   1 
  8 Devin Murphy               9 Brookfield                        34.74   2 
  9 Margaret McGuire           9 Brookfield                        35.43   2 
 10 Katie Flynn                9 Brookfield                        36.38   2 
 11 Jane Waddell               9 Brookfield                        40.79   1 
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Caitlyn Rea                9 New Fairfiel         1:02.30    1:07.48    5   
  2 Miah Ruiz                 11 New Fairfiel         1:12.40    1:17.51    3   
  3 Margaret McGuire           9 Brookfield           1:09.00    1:20.04    1   
  4 Katie Williams            10 New Fairfiel                    1:22.89  
 -- Hailey Morales            11 Brookfield           1:03.50        DNS  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hayley Greco              11 New Fairfiel         2:37.00    2:51.31    5   
  2 Shannon Zondervan         10 New Fairfiel                    3:20.30    3   
  3 Anya Gentry                9 New Fairfiel                    3:56.51    1   
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Samantha Ruggiero         12 New Fairfiel         5:42.00    6:09.51    5   
  2 Jadyn Brenneman            9 New Fairfiel                    6:18.02    3   
  3 Devin Murphy               9 Brookfield           6:00.00    6:18.84    1   
  4 Mady Hovdestad             9 Brookfield           6:00.00    6:36.49  
  5 Margaret Dale             11 Brookfield                      7:04.28  
  6 Ashley Hubert             11 New Fairfiel                    7:06.25  
  7 Kylie Pardalis             9 New Fairfiel                    7:15.90  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Samantha Ruggiero         12 New Fairfiel        12:21.00   13:29.75    5   
  2 Izzy Petretta              9 Brookfield                     13:52.01    3   
  3 Julissa Tomaino            9 New Fairfiel        15:00.00   16:11.46    1   
 -- Ashley Hubert             11 New Fairfiel        14:50.00        DNF  
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Samantha Pomeroy          11 New Fairfiel           16.70      17.08    5   
  2 Riley Gibbons             11 New Fairfiel           18.00      17.30    3   
  3 Kelly Carroll             10 New Fairfiel                      23.57    1   
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Samantha Pomeroy          11 New Fairfiel           50.20      55.09    5   
  2 Riley Gibbons             11 New Fairfiel           51.00      58.52    3   
  3 Abigail Greco              9 New Fairfiel                    1:03.08    1   
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Fairfield  'A'                                             56.85    5   
     1) Erin Stroh 11                   2) Jess Pejril 11                 
     3) Penelope Stewart 9              4) Caitlyn Rea 9                  
  2 Brookfield  'A'                                     55.00      57.34  
     1) Ruby Cofone 11                  2) Sofia Maldonado 9              
     3) Chloe Morales 9                 4) Hailey Morales 11              
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
 -- New Fairfield  'A'                                               DNS  
     1) Caitlyn Rea 9                   2) Hayley Greco 11                
     3) Abigail Greco 9                 4) Riley Gibbons 11               
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Fairfield  'A'                                          12:29.70    5   
     1) Jadyn Brenneman 9               2) Julissa Tomaino 9              
     3) Shannon Zondervan 10            4) Hayley Greco 11                
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Riley Gibbons             11 New Fairfiel                    4-06.00    5   
     4-06 4-08 
        O  XXX 
  2 Bailey Mahoney            11 Brookfield                      4-02.00    3   
     3-10 4-00 4-02 4-04 
        O  XXO    O  XXX 
  3 Abi Mahoney                9 Brookfield                      4-00.00    1   
     3-10 4-00 4-02 
        O    O  XXX 
  4 Penelope Stewart           9 New Fairfiel                    3-10.00  
     3-10 4-00 
        O  XXX 
 -- Julissa Tomaino            9 New Fairfiel                         NH  
     3-10 
        X 
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erin Stroh                11 New Fairfiel                    6-06.00    5   
     5-00 5-06 6-00 6-06 
        P    O   XO  XXO 
  2 Miah Ruiz                 11 New Fairfiel                    6-00.00    2   
     5-00 5-06 6-00 6-06 
       XO   XO    O  XXX 
  2 Ruby Cofone               11 Brookfield                      6-00.00    2   
     5-00 5-06 6-00 6-06 
        P  XXO    O  XXX 
  4 Abi Mahoney                9 Brookfield                      5-00.00  
     5-00 5-06 
        O  XXX 
  5 Bailey Mahoney            11 Brookfield                     J5-00.00  
     5-00 5-06 
      XXO  XXX 
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Samantha Pomeroy          11 New Fairfiel                   15-00.00    5   
      FOUL  14-09  15-00         
  2 Hailey Morales            11 Brookfield                     13-05.00    3   
      FOUL  13-05  FOUL         
  3 Sofia Maldonado            9 Brookfield                     11-05.50    1   
      FOUL  FOUL  11-05.50         
  4 Chloe Morales              9 Brookfield                     10-08.00  
      FOUL  10-01.50  10-08           
  5 Katie Williams            10 New Fairfiel                   10-00.00  
      9-10  10-00  9-07.50         
  6 Abigail Greco              9 New Fairfiel                    8-03.50  
      FOUL  8-03.50  7-03.50         
  7 Kelly Carroll             10 New Fairfiel                    8-02.00  
      7-11.50  8-02  FOUL         
  8 Kylie Pardalis             9 New Fairfiel                    8-01.00  
      8-01  FOUL  7-00         
  9 Anya Gentry                9 New Fairfiel                    7-11.75  
      6-10  7-07  7-11.75         
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Samantha Pomeroy          11 New Fairfiel                   32-11.00    5   
      32-11  FOUL  30-01.25           
  2 Jess Pejril               11 New Fairfiel                   27-09.75    3   
      FOUL  27-08  27-09.75         
  3 Caitlyn Rea                9 New Fairfiel                   27-05.00    1   
      24-11.50  27-05  27-01         
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Megan Mingey              12 Brookfield                     25-08.00    5   
      25-08  24-03  23-10           
  2 Yasmine Elmady            12 Brookfield                     23-08.00    3   
      FOUL  22-08  23-08         
  3 Grace Goodsell            10 Brookfield                     21-05.00    1   
      21-04  20-02.50  21-05           
  4 Samantha Smith            11 New Fairfiel                   21-01.00  
      20-06  20-07  21-01         
  5 Erin Howe                 11 Brookfield                     21-00.00  
      21-00  20-03.50  20-02         
  6 Katie Williams            10 New Fairfiel                   15-09.00  
      15-09  15-03.50  15-03         
  7 Meagan Zaccagnini         10 Brookfield                     15-05.00  
      15-05  15-04  13-03         
  8 Shannon Zondervan         10 New Fairfiel                   13-07.00  
      11-10.50  13-07  13-04         
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Yasmine Elmady            12 Brookfield                        80-02    5   
      67-03  78-10  80-02         
  2 Megan Mingey              12 Brookfield                        76-01    3   
      69-05  74-09  76-01         
  3 Samantha Smith            11 New Fairfiel                      49-04    1   
      40-00  49-04  48-00           
  4 Erin Howe                 11 Brookfield                        44-05  
      44-05  FOUL  FOUL         
  5 Shannon Zondervan         10 New Fairfiel                      26-07  
      26-07  18-04  19-11         
 -- Miah Ruiz                 11 New Fairfiel                        DNS  
 -- Meagan Zaccagnini         10 Brookfield                          DNS  
 -- Grace Goodsell            10 Brookfield                          DNS  
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erin Stroh                11 New Fairfiel                      60-10    5   
      60-10  56-04  60-04           
  2 Sofia Maldonado            9 Brookfield                        56-03    3   
      54-06  56-03  54-01         
  3 Hailey Morales            11 Brookfield                        56-02    1   
      52-09  56-02  52-03         
  4 Yasmine Elmady            12 Brookfield                        52-09  
      39-01  52-09  FOUL         
  5 Katie Flynn                9 Brookfield                        51-05  
      51-05  44-03  40-10         
  6 Kylie Pardalis             9 New Fairfiel                      50-05  
      47-07  50-05  45-06         
  7 Abi Mahoney                9 Brookfield                        44-10  
      FOUL  44-10  41-08         
  8 Jadyn Brenneman            9 New Fairfiel                      41-08  
      32-03  41-08  37-07         
  9 Samantha Smith            11 New Fairfiel                      41-05  
      41-05  33-10  36-02         
 10 Erin Howe                 11 Brookfield                       J41-05  
      41-05  33-09  35-10         
 11 Julissa Tomaino            9 New Fairfiel                      39-10  
      38-09  39-10  34-06         
 12 Bailey Mahoney            11 Brookfield                       J39-10  
      36-04  37-03  39-10         
 13 Anya Gentry                9 New Fairfiel                      34-02  
      FOUL  34-02            
 14 Meagan Zaccagnini         10 Brookfield                        32-00  
      32-00  26-09  22-08         
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 David Henke               12 Brookfield             12.04      11.53   1   5   
  2 Karl Henke                12 Brookfield             12.11      11.77   1   3   
  3 Jared Davis               11 New Fairfiel                      12.40   4   1   
  4 Rylan Evans               10 Brookfield             12.86      12.44   1 
  5 Nick DiGianvincenzo       10 Brookfield             12.72      12.58   1 
  6 Dustin Goss                9 Brookfield             12.73      12.64   1 
  7 Jake DeFeo                10 Brookfield             12.80      12.76   1 
  8 Logan Hovdestad           10 Brookfield             12.95      12.78   2 
  9 Ben Santiago               9 Brookfield             13.29      12.80   2 
 10 Louis Fernandez           10 Brookfield             13.01      12.91   2 
 11 David Nelson               9 Brookfield             13.18      13.13   2 
 12 Vincent Sarro             11 New Fairfiel                      13.15   3 
 13 Daniel Handlemaier        11 New Fairfiel                      13.48   4 
 14 Michael Flynn             11 Brookfield                        13.83   3 
 15 Deen Khan                 10 Brookfield                        14.35   3 
 16 Jaekob Lowe                9 Brookfield             15.26      14.85   2 
 17 Colin Chontos              9 Brookfield             15.77      15.14   3 
 18 Erick Alarcon             10 New Fairfiel                      15.15   4 
 19 Jack Robusto               9 Brookfield                        16.48   3 
 20 Alex Marshall             10 New Fairfiel                      17.43   3 
 -- Dante Bouchard            11 Brookfield             14.49        DNS   2 
 -- Andrew Lynch              11 Brookfield                          DNS   4 
 -- Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel                        DNS   4 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 David Henke               12 Brookfield             24.80      24.73   1   5   
  2 Karl Henke                12 Brookfield             24.41      24.92   1   3   
  3 Ralph Lagerman            12 New Fairfiel                      25.03   3   1   
  4 Jared Davis               11 New Fairfiel                      26.02   4 
  5 Rylan Evans               10 Brookfield             26.10      26.42   1 
  6 Jake DeFeo                10 Brookfield             26.22      26.45   1 
  7 Logan Hovdestad           10 Brookfield             26.25      26.46   1 
  8 Louis Fernandez           10 Brookfield             26.67      26.70   2 
  9 Nick DiGianvincenzo       10 Brookfield             25.97      26.90   1 
 10 Vincent Sarro             11 New Fairfiel                      28.76   3 
 11 Dustin Goss                9 Brookfield             26.39      28.81   2 
 12 David Nelson               9 Brookfield             27.43      29.14   2 
 13 Aleksei Gentry            11 New Fairfiel                      30.75   4 
 14 Ben Santiago               9 Brookfield             27.72      30.90   2 
 15 Jaekob Lowe                9 Brookfield             31.40      31.72   2 
 16 Erick Alarcon             10 New Fairfiel                      32.60   3 
 17 Colin Chontos              9 Brookfield             32.40      33.26   2 
 -- Alex Marshall             10 New Fairfiel                        DNS   4 
 -- Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel                        DNS   3 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jared Tomasetti           12 New Fairfiel           53.20      56.33   1   5   
  2 Ralph Lagerman            12 New Fairfiel           53.00      57.25   1   3   
  3 Ian Foster                 9 Brookfield             56.13      59.16   1   1   
  4 Malachi Jordan            12 Brookfield             57.21    1:01.01   1 
  5 Aleksei Gentry            11 New Fairfiel                    1:07.56   1 
  6 Nate Vujs                 10 New Fairfiel                    1:08.30   2 
  7 John Rigoglioso           11 New Fairfiel                    1:10.32   2 
  8 Zach Anderson             10 New Fairfiel                    1:22.32   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Patrick Gibbons           11 New Fairfiel                    2:19.34    5   
  2 Devin Krauss              12 New Fairfiel                    2:39.97    3   
  3 Owen Melgard               9 New Fairfiel                    2:44.76    1   
  4 Bobby Williams            12 New Fairfiel                    2:48.72  
  5 Carrington Flynn           9 New Fairfiel         2:32.00    3:00.33  
  6 Colin McCormack            9 New Fairfiel                    3:29.69  
  7 Zachary Hubert             9 New Fairfiel                    3:29.78  
  8 Ryan Fitzpatrick          10 New Fairfiel                    4:09.36  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Logan White               12 Brookfield                      5:37.62    5   
  2 Omkar Maralappanavar      10 Brookfield                      5:38.83    3   
  3 Samuel Kotran             11 Brookfield           5:16.11    5:42.14    1   
  4 Sean Gibbons              10 New Fairfiel                    6:02.01  
  5 Carrington Flynn           9 New Fairfiel                    6:12.96  
  6 Zachary Hubert             9 New Fairfiel                    7:24.89  
 -- Owen Melgard               9 New Fairfiel                        DNS  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Patrick Gibbons           11 New Fairfiel        10:05.00   10:20.90    5   
  2 Logan White               12 Brookfield                     12:24.11    3   
  3 Omkar Maralappanavar      10 Brookfield                     12:58.92    1   
  4 Andrew Marsigliano        11 New Fairfiel                   13:00.54  
  5 Samuel Kotran             11 Brookfield          11:36.25   16:31.01  
 -- Colin McCormack            9 New Fairfiel                        DNF  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael Pederson          12 New Fairfiel           18.00      18.26    5   
  2 Jared Davis               11 New Fairfiel                      22.38    3   
  3 Derrick Tavares           12 New Fairfiel                      23.06    1   
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael Pederson          12 New Fairfiel           44.80      47.22    5   
  2 Ryan Kelly                12 New Fairfiel                      51.62    3   
  3 Derrick Tavares           12 New Fairfiel                      58.54    1   
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Fairfield  'A'                                             47.28    5   
     1) Jared Tomasetti 12              2) Ralph Lagerman 12              
     3) Ryan Kelly 12                   4) Michael Pederson 12            
  2 Brookfield  'A'                                     46.50      47.93  
     1) Ethan Bouchard 11               2) Karl Henke 12                  
     3) Adharsh Kandula 12              4) David Henke 12                 
  3 Brookfield  'B'                                     48.32      49.59  
     1) Rylan Evans 10                  2) Nick DiGianvincenzo 10         
     3) Ben Santiago 9                  4) Dustin Goss 9                  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Fairfield  'A'                                           3:59.24    5   
     1) Ralph Lagerman 12               2) Devin Krauss 12                
     3) Ryan Kelly 12                   4) Jared Tomasetti 12             
  2 Brookfield  'B'                                   3:53.28    4:20.54  
     1) Ian Foster 9                    2) Rylan Evans 10                 
     3) Louis Fernandez 10              4) Logan Hovdestad 10             
  3 Brookfield  'A'                                   3:51.65    4:21.85  
     1) Ethan Bouchard 11               2) Nick DiGianvincenzo 10         
     3) Jake DeFeo 10                   4) Malachi Jordan 12              
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 New Fairfield  'A'                                          11:25.06    5   
     1) Andrew Marsigliano 11           2) Sean Gibbons 10                
     3) Carrington Flynn 9              4) Devin Krauss 12                
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jared Tomasetti           12 New Fairfiel                    5-00.00    5   
     4-10 5-00 5-02 
       XO   XO  XXX 
 -- Derrick Tavares           12 New Fairfiel                         NH  
     4-10 
      XXX 
 -- Sean Gibbons              10 New Fairfiel                         NH  
     4-10 
      XXX 
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 John Rigoglioso           11 New Fairfiel                    6-06.00    4   
     6-06 7-00 
        O  XXX 
  1 Jack Sedito               11 New Fairfiel                    6-06.00    4   
     6-06 7-00 7-06 
        O    P  XXX 
 -- Erick Alarcon             10 New Fairfiel                         NH  
     6-06 
      XXX 
 -- Colin McCormack            9 New Fairfiel                         NH  
     6-06 
      XXX 
 -- Ethan Bouchard            11 Brookfield                          DNS  
 -- Nate Vujs                 10 New Fairfiel                        DNS  
 -- Carrington Flynn           9 New Fairfiel                        DNS  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 David Henke               12 Brookfield                     17-07.00    5   
      16-08.50  17-07  FOUL         
  2 Adharsh Kandula           12 Brookfield                     16-03.00    3   
      16-03  FOUL  15-03           
  3 Karl Henke                12 Brookfield                     16-02.00    1   
      16-02  FOUL  FOUL         
  4 Malachi Jordan            12 Brookfield                     15-09.00  
      15-09  14-08  15-08.75         
  5 Sean Gibbons              10 New Fairfiel                   14-06.75  
      12-11  13-09  14-06.75         
  6 Jared Davis               11 New Fairfiel                   13-03.00  
      FOUL  10-04.50  13-03         
  7 Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel                   12-08.00  
      12-08  11-09  11-10         
  8 Alex Marshall             10 New Fairfiel                    9-09.00  
      9-09  FOUL  FOUL         
 -- Ryan Kelly                12 New Fairfiel                       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Michael Pederson          12 New Fairfiel                   36-08.50    5   
      FOUL  34-10  36-08.50         
  2 Adharsh Kandula           12 Brookfield                     36-00.00    3   
      31-02.50  FOUL  36-00         
  3 Derrick Tavares           12 New Fairfiel                   27-05.00    1   
      25-03  27-05  26-05.50         
  4 Jeffrey Bollacke          12 New Fairfiel                   25-01.50  
      FOUL  FOUL  25-01.50           
 -- Alex Marshall             10 New Fairfiel                       FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dante Bouchard            11 Brookfield                     32-08.00    5   
      32-08  30-03  30-02         
  2 Sam Raiano                11 New Fairfiel                   32-03.00    3   
      32-02  FOUL  32-03         
  3 Daniel Handlemaier        11 New Fairfiel                   30-05.00    1   
      FOUL  30-05  27-04         
  4 Andrew Lynch              11 Brookfield                     29-00.00  
      28-09.50  FOUL  29-00         
  5 Vincent Sarro             11 New Fairfiel                   27-09.00  
      25-09  27-02  27-09         
  6 Ethan Durnell             12 Brookfield                     27-00.00  
      27-00  26-05  FOUL         
  7 Ethan Rawding             10 Brookfield                     26-04.00  
      24-05  25-08  26-04         
  8 Ethan Ryan                11 New Fairfiel                   23-09.00  
      FOUL  23-09  FOUL         
  9 Jack DiStephan             9 Brookfield                     23-01.00  
      22-04  21-02  23-01         
 10 Bobby Williams            12 New Fairfiel                   20-10.00  
      FOUL  20-10  FOUL         
 11 Vince Diesta              12 Brookfield                     19-10.00  
      19-10  18-05  16-02         
 12 Zach Anderson             10 New Fairfiel                   19-01.00  
      17-07  18-03  19-01         
 13 Ryan Fitzpatrick          10 New Fairfiel                   17-03.00  
      16-04  15-11  17-03         
 14 Bryce Doscher             12 New Fairfiel                   17-00.00  
      15-09  16-08  17-00           
 -- Daniel Pellegrino         11 New Fairfiel                        DNS  
 -- Jack Daniels              12 New Fairfiel                        DNS  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sam Raiano                11 New Fairfiel                      76-11    5   
      73-00  66-08  76-11         
  2 Dante Bouchard            11 Brookfield                        76-07    3   
      71-01  76-07  74-07         
  3 Ethan Rawding             10 Brookfield                        66-07    1   
      65-05  66-07  63-04         
  4 Vincent Sarro             11 New Fairfiel                      63-01  
      57-08  63-01  58-05         
  5 Daniel Handlemaier        11 New Fairfiel                      59-00  
      55-00  52-07  59-00         
  6 Ethan Ryan                11 New Fairfiel                      58-07  
      FOUL  58-07  FOUL         
  7 Ethan Durnell             12 Brookfield                        56-02  
      56-02  53-06  55-09         
  8 Jack DiStephan             9 Brookfield                        55-11  
      55-11  FOUL  55-01         
  9 Bryce Doscher             12 New Fairfiel                      53-03  
      53-03  48-10  51-06         
 10 Deen Khan                 10 Brookfield                        41-08  
      FOUL  41-08  FOUL         
 11 Zach Anderson             10 New Fairfiel                      38-05  
      38-05  38-00  FOUL         
 12 Ryan Fitzpatrick          10 New Fairfiel                      29-01  
      FOUL  FOUL  29-01         
 -- Andrew Lynch              11 Brookfield                          DNS  
 -- Jack Daniels              12 New Fairfiel                        DNS  
 -- Daniel Pellegrino         11 New Fairfiel                        DNS  
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Daniel Handlemaier        11 New Fairfiel                     126-08    5   
      100-05  126-08  106-10         
  2 Ethan Bouchard            11 Brookfield                    109-05.50    3   
      109-05.50  108-08.50  91-04         
  3 Dante Bouchard            11 Brookfield                        99-09    1   
      99-09  94-09  FOUL         
  4 Sam Raiano                11 New Fairfiel                      97-09  
      96-01  97-09  FOUL         
  5 Andrew Lott               12 Brookfield                        91-10  
      FOUL  84-06  91-10         
  6 Ben Mangold               12 Brookfield                        79-01  
      77-00  79-01  FOUL         
  7 Ethan Ryan                11 New Fairfiel                   70-02.50  
      69-04  70-02.50  68-01         
  8 Michael Flynn             11 Brookfield                     70-01.50  
      70-01.50  61-01.50  65-06.75         
  9 Vince Diesta              12 Brookfield                        66-01  
      65-03  66-01  60-01         
 10 Deen Khan                 10 Brookfield                        55-04  
      54-10.50  55-04  49-00         
 11 Zach Anderson             10 New Fairfiel                      46-09  
      46-09  32-00  34-06           
 12 Bryce Doscher             12 New Fairfiel                   32-09.75  
      FOUL  FOUL  32-09.75         
 -- Daniel Pellegrino         11 New Fairfiel                        DNS  
 -- Jack Daniels              12 New Fairfiel                        DNS  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) New Fairfield              101        2) Brookfield                 44   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) New Fairfield               90        2) Brookfield                 55